Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Міське розселення на Україні: розвиток та структура. Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району

Міське розселення на Україні: розвиток та структура. Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району

Назва:
Міське розселення на Україні: розвиток та структура. Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА З РПС
на тему:
Міське розселення на Україні: розвиток та структура. Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району


ПЛАН
1. Міське розселення на Україні: розвиток та структура
2. Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району
Вступ
Важливе місце у формуванні та розвитку продуктивних сил України посідає людський фактор – трудовий фактор. Виділяють міське та сільське розселення. Особливістю міського розселення в Україні є те, що воно переважає над сільським і є головним трудовим рушієм для розвитку промисловості України. Останнім часом чисельність міського населення України значно зросла за рахунок міграції людей з сільської місцевості. Це пояснюється вищним рівнем життя у містах, більшою кількістю робочих місць та можливою перспективою на майбутнє.
В даній роботі спробую дослідити розвиток та структуру міського розселення в Україні.
Окремим питанням буде розглянуто особливості розміщення продуктивних сил Придніпровського економічного району. Оскільки розвиток кожного з економічних районів є вкрай важливим з точки зору цілісного розвитку економіки України.
1. Міське розселення на Україні: розвиток та структура
Найбільше міст зосереджено в Західній економічній зоні - 210 (47% усіх міст України), проте в них проживає тільки 36, 1% міського населення країни. Навпаки, у Східній економічній зоні — 183 міста (41% міст), проте в них проживає майже половина всіх городян (49, 3%). У Південній економічній зоні України зосереджено понад 11% міст і 14% міського населення держави.
Найгустіша мережа міст характерна для Донецької (51 місто), Луганської (37), Київської (25), Одеської та Харківської (відповідно 18 і 17) областей. Найменше їх у Миколаївській та Херсонській (по 9 у кожній), Рівненській, Закарпатській та Волинській (відповідно 10, 10, 11).
У повоєнні роки відбулося певне зміщення питомої ваги різних розмірних категорій міських поселень за критерієм частки їх населення : за 1959 — 1989 роки питома вага жителів малих міських поселень скоротилася на 4, 1%, середніх—залишилася без помітних змін, великих - зросла на 3%, більших — на 0, 3% і найбільших — на 0, 8%. Таким чином, в Україні найвищими темпами зростало число жителів великих міських поселень. Ця особливість є типовою для більшості країн Західної і Центральної Європи.
Україна характеризується високою густотою міських поселень. На 10 тис. км2 у республіці припадає близько 23 міські поселення, в тому числі 7 міст і 16 селищ міського типу. У різних регіонах республіки густота міських населених пунктів суттєво змінюється: різниця в максимальній і мінімальній їх чисельності досягає 6-кратної величини (Донецька обл. - 70, Миколаївська обл. —11). Найвища густота міських поселень в Донбасі (в Донецькій обл. вона становить, як уже зазначалося, 70, Луганській - 53). Вищою ніж середня по Україні є густота міських населених пунктів у західних її областях (у Львівській —35, Закарпатській -29, Івано-Франківській—28). Причому переважаючими тут є невеликі поселення. Якщо середня людність міського населеного пункту становить по республіці близько 25 тис. чол. , то в названих вище областях - 12-13 тис. чол. Порівняно невеликі міські населені пункти сформувалися також на півночі України, де середня їх людність у Волинській, Рівненській, Житомирській, Чернігівській областях коливається в межах 15-20 тис. чол.
У повоєнні роки відбулися певні зміни в географії міського населення. Найсуттєвішими з них є прискорене зростання чисельності міських жителів західної і південної частини України. В результаті частка міських жителів східних і південно-східних областей в усьому міському населенні сильно (майже на 10%) скоротилася. Продовжувався неухильний процес повсюдної концентрації населення в обласних центрах.
Найбільше зменшення загальної чисельності населення припадало на високоурбанізовані регіони України — Донецьку (64, 6 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Міське розселення на Україні: розвиток та структура. Динаміка, проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Придніпровського економічного району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок