Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> реферат: Фізико-механічний та біофізичний методи

Фізико-механічний та біофізичний методи / сторінка 2

Назва:
Фізико-механічний та біофізичний методи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,97 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Яблуневого квіткоїда, букарку, казарку, вишневого довгоносика, сірого брунькового довгоносика відловлюють накладанням рано на весні ловильних поясів на нижню частину штамбів, на висоті 30–40 см від землі. Періодично пояси проглядають, вибираючи з них шкідників, після цвітіння — знімають і спалюють.
Клейкі ловильні пояси найчастіше використовують для захисту плодових дерев та виноградної лози. Клей наноситься у вигляді кілець або безпосередньо на штамби, або на щільний нерозмокаючий папір, яким обв’язується стовбур дерева. Такі кільця захищають дерева від проникнення безкрилих самок зимового п’ядуна, сірого брунькового та інших видів нелітаючих довгоносиків, гусениць непарного шовкопряда тощо. Яйця зимового п’ядуна відкладені самками нижче клейких кілець знищують рано на весні, обчищаючи та спалюючи кору, що відстала; на присадибних ділянках рекомендується перекопування ґрунту в період заляльковування гусені. Для відловлювання огіркового комарика та тепличної білокрилки в закритому ґрунті застосовують жовті клейкі пастки (5–6 шт. на 100м2) із заміною їх через 13–14 днів. Для вилову гусениць яблуневої плодожерки на присадибних ділянках застосовують ловильні пояси, які виготовляють із 2-3 шарів обгорткового чи гофрованого паперу або мішковини завширшки 15-20 см. Пояси накладають на нижню частину штамбів (а на півдні — і на основні гілки) через 2–3 тижня після цвітіння, обв’язують їх з верху та знизу шпагатом, щоб краї поясу були трохи відігнуті і під них змогла залізти гусінь. Оглядають пояси на півдні не рідше одного разу на тиждень, а в середній смузі — через кожні 10–12 днів, закінчують огляд в кінці серпня (при зниженні температури до +10оС) . В районах з одним поколінням плодожерки ловильні пояси оглядають один раз після збирання врожаю, з умовою, що протягом літа не рідше одного разу на місяць послаблюють обв’язки, щоб запобігти перехвату кори. Відловлену гусінь збирають та знищують, а після збирання врожаю паперові пояси знімають і спалюють.
Для виловлювання шкідників, що ховаються вдень під накриттями, використовують різні принади. Так слимаків збирають у вологу погоду або після дощу та рано вранці, доки не спала роса, використовуючи для цього принадні укриття із соломи, трави, підстилки, дощок, шиферу, зеленого листя лопухів тощо. Їх рівномірно розміщують по ділянці ( 3–5 м одна від іншої ), періодично проглядають, після чого шкідників збирають та знищують.
Для вилову вовчка звичайного на початку травня розкладають принади із свіжого гною, куди комаха залазить для відкладання яєць. Через 3-4 тижні гній розкидають, внаслідок чого яйця гинуть. З цією метою також в кінці вересня викопують принадні ями завглибшки до 0,5 м, які заповнюють сумішшю гною (бажано кінського) з соломою. Пізно восени або взимку ями розкопують, гній розкидають і вовчок, що збирається в ямах гине від холоду. Але найбільш ефективним є застосування отруйних принад.
В період масового поширення яблуневої плодожерки, мінуючих молей на початку цвітіння пізніх сортів яблуні (Ренет Симиренко) розвішують феромонні пастки “Атракан-А” (1 пастка на 3 га). Для відлову капустяної совки використовують феромонні пастки типу “ Атракан-К”, “Монім-С”.
Для збирання та знищення на виробничих посівах цукрових буряків жуків звичайного бурякового, сірого, чорного довгоносика, люцернового скосаря, гусені озимої совки, совки-гамми, лучного метелика та інших шкідників обкопують поля та минулорічні бурячища крайовими ловчими канавками, заглибшки 35 см, завширшки зверху 25-27 см, що повинні мати прямовисні стінки. Через кожні 5-10 м по дну канавки висвердлюють колодязі завглибшки 35 см. Періодично канавки та колодязі оглядають, шкідників збирають та знищують.
Можна навести ще багато прикладів механічних прийомів захисту сільськогосподарських культур від шкідників, але цей метод використовують обмежено, як допоміжний, хоча в деяких випадках у невеликих колективних господарствах наприклад, на присадибних ділянках та при правильному та своєчасному застосування він може мати значення основного методу захисту рослин, адже є безпечним для навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Фізико-механічний та біофізичний методи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок