Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Республіка Польща

Республіка Польща

Назва:
Республіка Польща
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,12 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Республіка Польща
 


Республіка Польща
Площа-312,7 тис. км2
Населення - 38,6 млн осіб
Столиця - Варшава (1,6 млн осіб)
Офіційна мова - польська
Грошова одиниця - злотий
Географічне положення. Польща розташована на сході Європи й має вихід до Балтійського моря. Вигідність економіко-географічного положення визна-чається тим, що країна розташована на перехресті сухопутних і морських шляхів між Західною та Східною Європою. Через ЇЇ територію проходять важливі торгово-транспортні магістралі.
Форма правління і державний устрій. За формою правління Польща - рес-публіка. Глава держави - президент. Законодавчий орган — двопалатні На-ціональні збори (сейм і сенат) (мал. 140). За адміністративно-територіаль-ним поділом до її складу входять 16 воєводств. Польща є членом ООН, ОЕСР.
Природні умови і ресурси. У Польщі переважає рівнинний рельєф -Балтійська низовина. Лише на півдні та південному сході є височини і невисокі гори — Карпати (Бескиди, Татри) і Судети. Клімат — помірно континентальний, на узбережжі - морський. Територією Польщі тече велика кількість річок, найбільші серед них— Вісла з Бугом та Одра з Вартою. У країні є багато озер і боліт. Лісами покрито майже ЗО % те-риторії. Серед ґрунтів переважають дерно-во-підзолисті.Мінеральні ресурси в країні досить різноманітні: кам'яне (Верхньосілезький ба-сейн) та буре вугілля (Белхатув), незначні запаси нафти і газу (південний схід країни), мідні (Болеславец) та поліметалічні руди (Малопольська височина), сіль (Іновроцлав) і сірка.
Населення. Польща — однонаціональна країна (поляки становлять 98 %), серед національних меншин переважають німці та українці. Польська мова належить до західнослов'янської групи індоєвро-пейської мовної сім'ї. Природний приріст населення — 0,1% за рік. Середня густота населення — 123 особи на 1 км2. У країні — високий рівень урбанізації (65%). Найбіль-ші міста: Варшава, Лодзь, Краків, Ґданськ, Катовіце, Познань. Виділяються Верхньосілезька, Варшавська, Лодзинська, Краків-ська міські агломерації. Панівна релігія - католицизм.
Господарство. Паливно-енергетичний комп-лекс забезпечений власним вугіллям, а нафта і газ імпор-туються з Близького Сходу, Росії, Норвегії. Добре розви-нута мережа ТЕС. Чорна металургія базується на власній та імпортній руді. Центри чорної металургії розташовані здебільшого у Верхньосілезькій агломерації. Найбільші центри з виплавки сталі -Катовіце, Стальова-Воля. З галузей кольорової металургії розвиваються виплавка міді (Ґлоґув, Леґниця), цинку, свинцю та алюмінію (Конін).
Машинобудування спеціалізуєть-ся на автомобіле-, судно-, локомотиве-, вагоно-, тракторобудуванні, точному ма-шинобудуванні, виробництві верстатів і обладнання. Основні центри - Варшава, Люблін, Ґданськ, Вроцлав, Лодзь, Познань, Зелена-Ґура, Бельсько-Бяла.
З галузей хімічної промисловості розвивається виробництво мі-неральних добрив, кислот, соди, продукції побутової хімії, фармацевтична, косметична та парфумерна (широковідомою є торгова марка «Пані Валевсь-ка»). Основні центри — Варшава, Лодзь, Іновроцлав. Підприємства органічної
хімії тяжіють до нафто- і газопроводів, морських портів (Щецин, Ґданськ).
Легка промисловість охоплює підприємства текстильної, вовняної, шкі-ряно-взуттєвої галузей (Лодзь, Люблін, Білосток). Добре розвинута харчова промисловість за рахунок розгалуже-ної структури АПК.
У сільському господарстві угід-дя займають 60 % території Польщі. Виро-щують зернові (пшеницю, жито, ячмінь), зернобобові (сою, кукурудзу), технічні культури (соняшник, цукровий буряк), різноманітні овочі і фрукти; 15 % посівної площі зайнято під картоплею.
У тваринництві переважає свинар-ство. Розводять велику рогату худобу, овець, коней. Важливого зна-чення набуло птахівництво. Вихід до моря створює умови для розвитку ри-бальства. Продукція АПК становить значну частину експорту Польщі. Екс-портуються м'ясо-молочні вироби, консерви, яйця, птиця, овочі, картопля.
Транспорт має розгалужену мережу шляхів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Республіка Польща

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок