Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Оптимізація структури землекористування

Оптимізація структури землекористування

Назва:
Оптимізація структури землекористування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,01 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Оптимізація структури землекористування


В умовах реформування сільськогосподарського виробництва, особливо в контексті нових земельних відносин, формування господарських структур, подрібнення землекористувань, виникла проблема трансформації сівозмін, які були притаманні крупному товарному виробництву в колишніх колгоспах і радгоспах. Оптимізація цього фактора, стосовно умов обмеженого ресурсного забезпечення, відіграє важливу роль у підвищенні ефективності виробничих систем.
Дослідження, проведені у господарстві ім. Петровського Миргородського району Полтавської області (рис. 17.3), свідчать про доцільність трансформації традиційних 10–12–пільних сівозмін у короткоротаційні. Орні землі займають площу 2486 га. Ґрунти переважно чорноземи типові малогумусні середньосуглинкові. Середньозважений вміст гумусу складає 3,6% (при оптимумі для цих ґрунтів 4,0–4,5%), азоту сполук, що легко гідролізуються — 21,7 мг/кг ґрунту. Біля 50% ґрунтів мають підвищену й високу забезпеченість рухомим фосфором і обмінним калієм та 50% — середню й низьку. Спеціалізація в галузі рослинництва — зерно–бурякова, у тваринництві — молочна з розвиненим свинарством.
За проектом землевпорядкування у господарстві планувалося освоєння 10–пільної зернопросапної і кормової сівозмін. У процесі реформування землекористування кормова сівозміна, що складалася з численних дрібноконтурних ділянок, ліквідована, а її землі перейшли в розпорядження сільської ради, або приєднані до польової сівозміни. На прикладі 10–пільної зернопросапної сівозміни проведено дослідження варіантів можливої оптимізації розміщення культур на даному земельному масиві з метою ресурсо– та енергозбереження.
У польовій сівозміні було запроектоване наступне типове чергування культур: 1 — багаторічні трави, 2 — озима пшениця, 3 — цукровий буряк, 4 — горох, 5 — озима пшениця, 6 — соняшник, 7 — зайнятий пар, 8 — озима пшениця, 9 — кукурудза на зерно, 10 — ячмінь з підсівом багаторічних трав. У цілому ця 10–пільна сівозміна є науково–обґрунтованою з усіх точок зору. Але для нових економічних умов, а також стосовно результатів наших досліджень, більш ефективним варіантом є організація двох сівозмін (рис. 17.3):
інтенсивної зернопросапної і зернотрав’янопросапної (табл. 17.1). Така структура землекористування дає можливість у зернопросапній сівозміні запровадити найбільш екологічно й енергетично вигідну органічну систему удобрення з внесенням високих доз гною, а в зернотрав’янопросапній — органо–мінеральну систему удобрення, засновану на поєднанні побічної продукції та середніх доз NPK. Така організація землекористування має певні переваги. Так, при збереженні кращих попередників є можливість більш оперативно маневрувати площами посіву польових культур в залежності від потреб ринку, ресурсних можливостей, кліматичних умов. У таблиці 17.1 наведений варіант із максимальним насиченням соняшником (на 0,5 поля більше ніж в 10–пільній сівозміні). При необхідності завжди є можливість збільшити питому вагу будь–якої просапної або зернової культури за рахунок інших без порушення сівозмінного фактору та погіршення фітосанітарного стану ґрунту.
17.1. Чергування культур у сівозмінах
Крім того, при обмеженні середньої відстані перевезень від об’єктів тваринництва до полів інтенсивної зернопросапної сівозміни, де сконцентровано застосування гною, й посівів культур, транспортування урожаю яких потребує значних витрат (кукурудза на силос, буряки, нетоварна частина урожаю), значно зменшуються об’єми внутрішньогосподарських вантажоперевезень (табл. 17.2). Основна частина багаторічних і однорічних трав, які розміщені у віддаленій від ферм зернотрав’янопросапній сівозміні, заготовлялася в господарстві на сіно, тому транспортування продукції з високою питомою масою вологи з віддалених полів зводиться до мінімуму (тільки зелена маса однорічних трав на годівлю).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оптимізація структури землекористування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок