Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Запорізька область

Запорізька область

Назва:
Запорізька область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Запорізька область


Історія регіону
Протягом багатьох століть територія Запорізького краю була своєрідним коридором, де перехрещувалися різні культури. Крізь запорізькі землі проходив водяний шлях "із варяг у греки", який відігравав величезну роль у торгівлі й політиці Київської Русі. Після татаро-монгольської навали 1237-1240 років територія Запорізького краю на два століття вві-йшла до складу Золотої Орди.
Запорозька Січ стала першим на території України політичним формуванням з усіма ознаками республіки. Вона довго зберігала свою незалежність та посідала визначне місце на міжнародній арені - європейські держави встановлювали з нею дипломатичні відносини й укладали військові союзи. Наприкінці XVIII ст. землі південної України ввійшли до складу Російської імперії.
Процес нового заселення та освоєння земель сучасної Запорізької області був складним. У ньому взяли участь представники багатьох національностей та народів, що викликало до життя своєрідне злиття їхніх культурних та господарчих традицій. Складовою населення території сучасної Запорізької області крім росіян та українців наприкінці XVIII - на початку XIX ст. були також іноземні переселенці: німці, болгари, євреї, гагаузи, поляки, серби, греки, албанці. Тому цей край традиційно вважається багатонаціональним.
У 1770 році біля річці Мокра Московка була закладена Олександрівська фортеця - ланка Дніпровської укріпленої лінії, а в 1778 році м. Олександрівськ (нині - м. Запоріжжя) стає повітовим містом імперської Росії. У роки радянської влади Запоріжжя - важливий індустріальний центр СРСР. У 1927 році почалося будівництво Дніпрогесу - найпотужнішої гідроелектростанції в тогочасній Європі. Поряд прискореними темпами споруджувався комплекс нових енергомістких підприємств.
Бурхливий розвиток економіки та культури краю був перерваний Другою світовою війною. Однією з найяскравіших сторінок в історії регіону є післявоєнне відродження підприємств чорної та кольорової металургії області й індустріального комплексу-гіганта - Дніпрогесу. До початку 1950 року відновили роботу всі 670 заводів і фабрик області. У 1950-1970 роках тут були започатковані нові галузі індустрії - електротехнічна та хімічна. Продовжував зростати енергетичний потенціал краю: було введено в дію Дніпрогес-2, споруджено Запорізьку ДРЕС та Запорізьку атомну електростанцію.
Датою офіційного створення області вважається 10 січня 1939 року. Сьогодні її територія займає 27,2 тис. кв. км, що становить 4,5% території України. До її складу входять 20 районів, 5 міст обласного (Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар і Токмак) і 9 - районного підпорядкування, 23 селища міського типу, 921 село.
Демографічна довідка, рівень урбанізації
За даними перепису 2001 року, чисельність населення області складає 1929,2 тис. чол., що дорівнює 4% усього населення України. Щільність населення складає 72,1 чол. на кв. км. У містах живе 1458,2 тис. чол., у сільській місцевості - 471 тис., серед них 886,6 тис. чоловіків і 1042,6 тис. жінок. Рівень урбанізації по області складає 75,4%, що вище від середнього рівня по Україні. Понад 42% населення області (813,3 тис. чол.) мешкає в м. Запоріжжі, яке є значним промисловим центром і відіграє особливо важливу роль у соціально-економічному розвитку області.
Динаміка розвитку політичних партій регіону
Сьогодні в Запорізькій області існує 85 зареєстрованих партійних організацій обласного рівня. Найчисельнішими та найкраще структурованими серед них є СДПУ(о) (23650 членів), АПУ (5600), Партія регіонів (18250), "Батьківщина" (5 тис.), КПУ (4850). Треба зазначити, що обласна організація Партії регіонів, яку очолює директор ВАТ "Укрграфіт" Б. Петров, користується підтримкою влади. Вона створювалася насамперед за допомогою адміністративних важелів і на виборах отримала підтримку влади в складі блоку "За єдину Україну!". Обласний осередок КПУ під керівництвом народного депутата України О.Бабуріна як ідеологічна політична сила спирається на значні протестно налаштовані прошарки літнього населення, які вбачають у цій партії "істинну" опозицію владі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Запорізька область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок