Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Особливості формування трудових ресурсів в сільському господарстві Житомирської області

Особливості формування трудових ресурсів в сільському господарстві Житомирської області

Назва:
Особливості формування трудових ресурсів в сільському господарстві Житомирської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,88 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості формування трудових ресурсів в сільському господарстві Житомирської області


На сучасному етапі розвитку вітчизняного аграрного сектору економіки постають принципово нові вимоги до формування і забезпеченості трудовими ресурсами сільського господарства області. Нижчий рівень оплати аграрної праці порівняно з іншими галузями економіки, погіршення мотивація праці, низькокваліфіковане управління персоналом, відсутність збалансованості між трудовими ресурсами та робочими місцями спричиняють значне вивільнення працюючих із сільськогосподарського виробництва. Це призводить до відтоку з аграрного виробництва найбільш працездатних, досвідчених і перспективних трудових ресурсів, що негативно позначається на економіці села й продовольчій безпеці України.
Вагомий внесок у дослідження трудового потенціалу села, питань мотиваційного механізму, управління трудовими ресурсами зробили такі вітчизняні вчені-економісти, як Д.П. Богиня, С.І. Бандур, В.В. Вітвіцький, О.А. Грішнова, В.С. Дієсперов, Г.І. Купалова, О.В. Крушельницька, М.П. Поліщук та інші.
Проте питання формування трудових ресурсів сільського господарства у сучасних умовах розвитку економіки вивчені недостатньо. Це стосується, насамперед, висвітлення соціально-економічної сутності та складових категорії "трудові ресурси", збереження існуючих і створення нових робочих місць та їх зіставлення з кількістю зайнятих у сільськогосподарському виробництві, особливостей їх формування. Тому дослідження процесів, пов'язаних із формуванням трудових ресурсів, які б відповідали вимогам ведення сучасного сільськогосподарського виробництва, та розробка пропозицій щодо ефективного використання праці є актуальним і необхідним завданням розвитку галузі сільського господарства.
Формування трудових ресурсів села в сучасних умовах відбувається під впливом багатьох важливих чинників до яких слід віднести докорінну організаційно-структурну трансформацію аграрного сектора, що пов'язано з його переходом до ринкових умов господарювання. Несприятлива демографічна ситуація, істотні відмінності між рівнем життя в місті і на селі, лібералізація трудової міграції, Чорнобильська катастрофа та інші фактори техногенного впливу зумовили зменшення їх чисельності.
Дослідження особливостей формування трудових ресурсів та їх функціонування в Україні і визначає перспективи їх використання. Передусім зауважимо, що поняття "трудові ресурси" в економічну теорію та практику ввів відомий радянський економіст С.Г. Струмілін, який за матеріалами перепису 1920 р. розробив демографічний прогноз чисельності населення. Відтоді термін "трудові ресурси" використовується в основному як планово-обліковий показник [1, с. 22]. До 70-х років "трудові ресурси" вважались категорією кількісного порядку і використовувались для складання балансів праці та обліку кількості працездатного населення. Пізніше трудові ресурси розглядаються як працездатне населення, робоча сила, працівники [2, с. 34].
Більш широко характеризує це поняття С.П. Михайлов. Він вважав, що трудові ресурси - це частина працездатного населення, яка володіє фізичними і розумовими здібностями і знаннями, необхідними для здійснення корисної діяльності, тобто це повний запас ресурсів праці, що складається із зайнятих суспільно корисною працею в усіх галузях виробництва та потенційно спроможних до праці людей [3, с. 157]. Трудові ресурси як планово-обліковий показник відображають кількісну характеристику та структуру. У свою чергу, структурний аналіз цього поняття встановлює склад трудових ресурсів, співвідношення елементів їх структури [4, с. 22].
Трудові ресурси сільськогосподарського виробництва є багаточисельними. Ця обставина, з одного боку є умовою його розвитку, а з іншого спричиняє складні проблеми, пов'язані з використанням та результативністю праці, зайнятістю, соціальним захистом тощо. Протягом десятиріч відбувався відтік трудових ресурсів з сільської місцевості, який частково компенсувався зростанням продуктивності праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості формування трудових ресурсів в сільському господарстві Житомирської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок