Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Актуальні питання аграрної політики в умовах трансформації економіки

Актуальні питання аграрної політики в умовах трансформації економіки

Назва:
Актуальні питання аграрної політики в умовах трансформації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,04 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Актуальні питання аграрної політики в умовах трансформації економіки


Сьогодні все гостріше постає проблема відбудови ефективної аграрної політики. Вона повинна стати політикою майбутнього, тому що в нас вже не існує іншого виходу, як протягом найближчого часу відпрацювати схеми підходу і покласти на букву закону основні засади вже сформованої аграрної політики. Адже 2003 рік є останнім роком дії законів, які підтримують сільське господарство, і тому він знаковий. Що ж стосується попередніх років, то включно до 1999 року нашу вітчизняну аграрну політику важко було назвати такою, оскільки була відсутня система грошових розрахунків, не існувало жодного більш-менш зрозумілого закону, який би регулював діяльність такого визначного сектора української економіки, як сільське господарство.
Початковий етап будівництва аграрної політики почався з виходу в грудні 1999р. Указу Президента “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки” № 152/99, оскільки до цього, по суті, в сільському господарстві реформи як такої не було. І лише після того, як Президент досить жорстко поставив у своєму указі питання реформування сільського господарства, почався нестримний процес трансформації, якого вимагало життя. Тотальна приватна власність на землю, тотальна суцільна приватна власність на майно і суцільна приватна форма господарювання – це вже не "зміна вивіски", а об'єктивна реальність. Почала відпрацьовуватися система формування "правил гри" для нових аграрних формувань, заснованих на принципово нових засадах.
В 2000 році держава, образно кажучи, вперше не вклала в рота “рибу”, а дала в руки “вудку”. Останній раз було заявлено публічно і закріплено законодавче про списання боргів сільськогосподарських виробників. Близько 10 мільярдів гривень одним розчерком пера було списано - спочатку із сільськогосподарських виробників, а потім і із суміжників.
Вперше був впроваджений зрозумілий, вигідний і підтримуючий сільське господарство фіксований сільськогосподарський податок – інтегрований збір: в одному податку поєдналися всі податки, які існували на той період (кінець 90-х - початок 2000 року). В структурі собівартості сільськогосподарської продукції податки тепер займають 1%. Це унікальне вигідна податкова система і з точки зору справляння, і з точки зору обсягів. Податки в сільському господарстві стали в 4-5 разів менші, ніж в інших галузях економіки. Загальне податкове навантаження на сільгоспвиробників зменшилось на 1,4 млрд. грн. у річному обчисленні, тобто практично вдвічі.
Запроваджено мораторій на внесення до чинної системи оподаткування змін, спрямованих на підвищення податкового навантаження на сільгоспвиробників. Більше того, на період 2001-2004рр. визначено режим пільгового оподаткування, який, окрім названих вище, включає наступні пільги: звільнення від оподаткування фінансування наукових розробок для сільськогосподарського виробництва, за умови їх впровадження; звільнення від ввізного мита та ПДВ комплектуючих і запчастин для сільськогосподарської техніки; звільнення від мита та інших податків при імпорті комплектуючих та запчастин для сільськогосподарської техніки, засобів захисту рослин і тварин, що не виробляються в Україні, при сезонному ввезенні дизельного палива.
Вперше була лібералізована ціна на сільськогосподарську продукцію у поєднанні з підтримкою доходів сільгоспвиробників, посиленням антимонопольного контролю за цінами на продукцію сільського господарства та матеріально – технічні ресурси (послуги), що ним споживаються.
Протягом багатьох років в Україні існував диспаритет цін: між регульованими державою цінами на аграрну продукцію і водночас вільними цінами на продукцію промисловості для АПК – це машини, добрива, хімікати тощо.
Внаслідок цього село зазнавало великих втрат: починаючи з 1990 років, воно недоотримало 98 млрд. грн. доходу. Коефіцієнти обміну дизель-того палива на тонну зерна інколи доходили до 1:6, тоді як економічно обґрунтованим співвідношенням є приблизно 1:1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Актуальні питання аграрної політики в умовах трансформації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок