Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Транспортний комплекс та зв’язок

Транспортний комплекс та зв’язок

Назва:
Транспортний комплекс та зв’язок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Транспортний комплекс та зв’язок


План
Народногосподарське значення транспорту .
Транспортна система та види транспорту : залізничний , морський, річковий, автомобільний, повітряний, трубопровідний.
Взаємодія з транспортними та інформаційними системами країн Європи .


1. Народногосподарське значення транспорту
Транспорт – це найважливіша ланка економічних стосунків, яка бере участь у створенні та доставці продукції споживачам, з’єднує виробництво і споживання, галузі, регіони, держави.
Транспорт – це комплекс, який складається з залізничного, морського, річкового, автомобільного, трубопровідного та повітряного видів, які взаємодіючи між собою, становлять транспортну систему.
Довжина залізниць світу становить 1,3 млн.км.
Автомобільний транспорт використовується для перевезень на близькі відстані. Із 30 млн.км. шляхової мережі 20 млн.км припадає на автомобільні шляхи.
Морський транспорт служить для зовнішньоекономічних зв’язків. Це найбільш дешевий вид транспорту. Внутрішній водний транспорт за вантажо- та пасажиро оборотом поступається іншим видам транспорту. За чисельністю суден переважає морський, але за загальною тоннажністю значно йому поступається.
Трубопровідний транспорт призначається для транспортування нафти й газу, сипких вантажів. Зараз в світі побудовано 13 млн.км. трубопроводів.
Повітряний транспорт обслуговує внутрішні й міжнародні лінії. В основному він перевозить пасажирів. Серед вантажів він перевозить 1/5 обороту загального.
2. Транспортна система та види транспорту: залізничний, морський, річковий, автомобільний, повітряний, трубопровідний
Транспорт як важлива інфраструктурна галузь матеріального виробництва забезпечує виробничі та невиробничі потреби народного господарства. Транспортний вузол є комплексом транспортних споруд у пункті, де сходяться, перетинаються або розгалужуються не менш як три лінії одного або двох видів магістрального транспорту, які у взаємодії обслуговують транзитні та місцеві перевезення вантажів та пасажирів.
Вузли є:
залізнично – автодорожні (Львів, Харків);
залізнично – водно – дорожні (Одеса, Київ, Миколаїв, Херсон);
водно – автодорожні (Ялта, Алушта, Канів).
На 10 тис. км2 території України припадає 372 км. залізничних колій, 78 км. внутрішньоводних, 1933 км. автомобільних шляхів з твердим покриттям. Залізничний транспорт розвинений досить сильно. На його участь припадає переважна частина вантажообороту та перевезень пасажирів. У 1890 році важливі міста України були з’єднані залізницею з центральною Росією.
Найважливішими транспортними вузлами України є: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Донецьк. Важливими залізничними вузлами є: Київ, Харків, Лозова, Фастів, Ясинувата, Волноваха, Дебальцеве, Жмеринка, Шепетівка, Синельникове, Дніпропетровськ.
Залізничний транспорт України має шість залізниць, підпорядковані “Укрзалізниці”. Експлуатаційна довжина залізничних магістралей 22,8 тис. км., з них електрифікованих 8,3 тис. км.
Україні потрібно придбати 543 секції електровозів, 925 секцій тепловозів, 2800 пасажирських та 33000 вантажних вагонів, 670 вагонів електропоїздів, 260 дизельних поїздів, замінити 6 тис. км. залізничних доріг, 7,7 млн. шт. шпал, 13 тис. комплектів стрілочних переводів.
Морський транспорт в Україні має сприятливі умови для розвитку. Загальна довжина морської берегової лінії становить понад 2000 км. Регулярні морські перевезення в Україні почались з кінця XVIII століття.
Між Іллічевським та болгарським портом Варна діє паромна переправа довжиною 435 км.
Найважливіші морські порти України є: Одеса, Ізмаїл, Іллічевськ, Херсон, Миколаїв, Севастополь, Ялта, Феодосія, Керч, Маріуполь, Бердянськ, їх всього 18, перевантажувальних комплектів – 175, судоремонтних заводів – 8.
Морський транспорт України складається з Чорноморського, Азовського, Українсько – Дунайського пароплавств, які володіють транспортним флотом сумарною вантажністю 5,2 млн. тонн та пасажирським флотом на 9,9 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Транспортний комплекс та зв’язок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок