Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Економіко-географічна характеристика країн світу: Німеччина

Економіко-географічна характеристика країн світу: Німеччина

Назва:
Економіко-географічна характеристика країн світу: Німеччина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,98 KB
Завантажень:
544
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Економіко-географічна характеристика країн світу: Німеччина
План
1. ЕГП
2. Населення
3. Природні умови і ресурси
4. Загальні риси господарства
5. Промисловість
6. Сільське господарство
7. Транспорт
8. Зовнішньоекономічні зв'язки
9. Література
Площа — 357 тис. км2. Населення — 82,4 млн осіб. Федеративна республіка — 16 земель. Столиця — Берлін.
ЕГП
Німеччина межує з вісьмома державами Західної та Центральної Європи, з економічно розвинутими країнами, які (окрім Швейцарії) є її партнерами у ЄС. Порівняно недалеко від неї розташовані інші країни Центральної і Східної Європи, які є ринками збуту її продукції та постачальниками дешевої робочої сили.
Країна має широкий вихід до Північного та Балтійського морів (1250 км). Вона розташована на перехресті міжнародних залізничних, автомобільних, повітряних магістралей, найважливіші з яких мають широтний напрям і є найкоротшиМи шляхами з країн Західної Європи до Центральної і Східної Європи.
Населення
За кількістю населення Німеччина посідає перше місце серед європейських країн. На зміни кількості населення у XX ст. значною мірою вплинула Друга світова війна. Природний приріст населення від'ємний. Німеччина належить до країн, де ще з 1970-х рр. почала спостерігатися депопуляція населення. Низька народжуваність і підвищення середньої тривалості життя (77 років) зумовили старіння нації (високу частку людей похилого віку). Загальна кількість населення зростає за рахунок притоку іммігрантів.
Німеччина — однонаціональна країна. 94 % жителів держави становлять німці, які належать до германської мовної групи індоєвропейської сім'ї. Серед інших національностей переважають турки, італійці, серби, хорвати, іспанці, греки, тобто ті, що приїжджали сюди у 1970—1990-і рр. у пошуках роботи. Постійно проживають тут голландці, датчани, цигани, євреї та ін. За віросповіданням серед жителів Німеччини на півдні переважають католики, а на півночі — протестанти (лютерани).
Середня густота населення — близько 230 осіб на 1 км2. Розміщене воно нерівномірно. Найбільша густота населення в районі Рурського вугільного басейну — понад 2000 осіб на 1 км2, найменша — на південному сході (земля Баварія) та північному сході країни (земля Померанія).
Країна виділяється високим рівнем урбанізації. У містах проживає близько 90 % населення. Приблизно 1/3 частина міського населення живе у великих містах і агломераціях. Найбільші серед них — Рейнсько-рурська агломерація (11 млн осіб — найбільша в Європі), Штутгартська, Мюнхенська та ін. Вони разом з агломерацією Рандстадт у Нідерландах злилися у Прирейнський мегалополіс з населенням понад 30 млн осіб. Усього у Німеччині три міста-мільйонери — Берлін, Мюнхен і Гамбург.
Економічно активне населення становить 65 % від загальної кількості людей працездатного віку. Близько 60 % зайнятого населення працюють у сфері послуг, близько 37 % — у промисловості і будівництві, понад 3 % — у сільському господарстві. Безробіття становить близько 10 % від, економічно активного населення.
Природні умови і ресурси
Природні ресурси країни значно вичерпані, оскільки інтенсивно експлуатуються протягом тривалого часу. Головним багатством з паливних ресурсів Німеччини є кам'яне (Рурський і Саарський басейни) та буре (Нижньорейнський басейн) вугілля. За їхніми запасами Німеччина серед країн Європи посідає перше місце. На низовинах північної частини держави є дуже незначні поклади нафти і газу, а на південному заході, у горах Шварцвальд, є невеликі родовища уранових руд.
Родовища низькоякісних залізних руд (на південь від Ганновера) практично вичерпані і великого значення не мають. У тому самому районі є невеликі поклади свинцево-цинкових та мідних руд. У центральній частині країни, між річками Везер і Заале, є значні запаси калійних солей, а в районі Ганновера — кам'яної солі. Промислове значення мають поклади будівельних матеріалів.
У Німеччині густа річкова сітка. Найбільшу протяжність у межах країни мають Рейн, Дунай, Ельба, які протягом року є Повноводними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економіко-географічна характеристика країн світу: Німеччина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок