Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Єгипет (Арабська Республіка Єгипет)

Єгипет (Арабська Республіка Єгипет)

Назва:
Єгипет (Арабська Республіка Єгипет)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,99 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Єгипет (Арабська Республіка Єгипет)


Площа....................1001 тис. км2
Населення..............71,9 млн чол.
Столиця..................Каїр
Грошова одиниця..........єгипетський фунт
ВВП на душу населення... .1400 дол. США
Державний устрій.........унітарна держава, президентська республіка
Голова держави...........президент
Законодавчий орган.......двопалатний парламент
ІРЛП.....................119 місце у світі


План
Географічне положення
Природа
Історія розвитку
Народонаселення
Культура
Господарство


1. Географічне положення
Єгипет — держава, яка знаходиться у Північно-Східній Африці і на Сі папському півострові. Сусідами країни на заході є Лівія, на сході — Із-раїль, на півдні — Судан, північне узбережжя омивається Середземним морем, води Червоного моря омивають східне узбережжя.
2. Природа
На захід від Нілу простягається рівна пустеля, населення якої зосереджено лише в оазисах. З іншого боку від Нілу простяглась го-риста пустеля.
Надра Єгипту багаті на поклади нафти, природного газу, залізної руди, фосфатів, марганцю, цинку, свинцю.
На березі Середземного моря в Єгипті клімат субтропічний, на іншій території — тропічний, пустельний. На більшій території випадає 100 мм опадів за рік, на півночі — 20,0—400 мм. Середня температура січня +11-12°С на півночі держави, +15-16°С на півдні. В липні середня температура сягає до +50 °С. В Єгипті великий вплив на температуру повітря має вітер; тому в грудні—березні температура ввечері може опускатися до +6 °С. На березі Червоного моря середня температура повітря в листопаді—березні +25°С,- води +20°С. Влітку температура води +26°, а повітря +40°С. Річка Ніл — найдовша річка світу ( разом із Каґерою— 6695 м). Ця велика річка і стала колискою цивілізації в регіоні. Біля 96 % території держави займають пустелі, 4 % припадає на дельту і долину річки Нілу. Фауна Єгипту представлена таким тваринами як: газель, лисиця, гієна, бегемот, крокодил.
3. Історія розвитку
Перші сліди появи землеробства на території Єгипту відносяться до епохи неоліту (VII тис. до н. е.), але характерні для цивілізації риси з'явились тільки у VI тисячолітті до н. е. Люди почали перехо-дити в цьому регіоні до осідлого способу життя, активно розвивалось скотарство і землеробство, почали виготовляти предмети із глини, так з'явилось гончарне ремесло. Для того, щоб захистити посіви та житло від частих розливів Нілу, люди почали зводити берегові дамби, спо-руджувати водовідводні канали, насипи (3300 р. до н. е.). У першій половині IV тисячоліття остаточно склалась система зрошення, яка проіснувала до середини XX століття.
У другій половині IV тисячоліття до н. е. окремі додержавні суспільства, об'єднались в Верхньоєгипетські й Нижньоєгипетські цар-ства. Центром Південного (Верхнього Єгипту) стало місто Ієраконноль, а Північого ( Нижнього) — Буто.
Історію Давнього Єгипту прийнято ділити на періоди Давнього Середнього та Нового царства. Засновником першої єгипетської династії і об'єднувачем Єгипту був легендарний цар Мене (Міна) (2950 р. до н. е.). Також Мене вважають засновником»Білих стін» (Мемфіса) — міста на лівому березі Ніла. Багаторічні війни на півночі закінчились остаточною перемогою царя II династії Хасехемуї (2660 р. до н. е.), який знищив до 50 тисяч людей, що жили на півночі і жор-стоко придушив повстання в Нижньому Єгипті.
З завершенням династичної боротьби і останньою перемогою пів-дня, почалася епоха Давнього царства (2715—2192 pp. до н. е.), епоха пірамід, коли столицею Єгипту став Мемфіс. Одна з назв цього міста Хет-На-Птах — Садиба близнюка Птаха. На грецькій мові це вимов-ляється як««Айгюптое», що й дало сучасну назву державі Єгипет.
В період правління III—VI династії починається будівництво пі-рамід. Перша піраміда фараона Джосера в Соккарі (2620 р. до н. є.) була збудована архітектором Імхотеном.
Використання папірусу для письма допомогло єгиптянам зберегти різні наукові відомості. Стали налагоджуватися торгові зв'язки з Лі-ваном та Сірією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Єгипет (Арабська Республіка Єгипет)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок