Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Черкаська область

Черкаська область

Назва:
Черкаська область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Черкаська область


Історична довідка
Черкащина є регіоном з багатою історією. Численні яскраві історичні події та видатні особистості прикрашають літопис регіону. Самі за себе говорять міста області, що в різні часи відігравали значущу роль в історичних подіях та першими на території Черкащини здобули магдебурзьке право: Корсунь, Чигирин, Канів. Черкащина була і форпостом будування козацької держави на чолі з гетьманом Хмельницьким, і центром гайдамацького повстання під назвою Коліївщина, яке очолили Іван Гонта, Максим Залізняк та Сава Чалий, й ідейною батьківщиною декабристського руху в Україні. На Черкащині народився Тарас Григорович Шевченко. Вже будучи широко відомим, великий Кобзар не раз приїжджав до себе на батьківщину.
У середині ХІХ століття Черкащина стає центром цукроваріння. Зростає значення міст. Міцніють і розвиваються такі міста, як Сміла, Черкаси, Золотоноша, Корсунь, Звенигородка.
Черкаську область утворено 7 січня 1954 року. Загальна площа її складає 20,9 тисячі кв. км (3,4% території України). Сьогодні область поділяється на 20 адміністративних районів. У своєму складі вона має 14 міст, серед яких 4 міста обласного підпорядкування, 19 селищ міського типу та 838 сільських населених пунктів, підпорядкованих 548 міським, селищним і сільським радам народних депутатів.
З-поміж корисних копалин промислове значення мають бентонітові глини, каоліни, граніти, гнейси, лабрадорит, пісковики, торф. Найважливіша водна артерія - судноплавний Дніпро. До нього на території області впадають Рось, Вільшанка, Тясмин, Сула і Супій.
За даними Черкаського обласного управління статистики, станом на 1 січня 2003 року в області проживало 1 млн. 393 тис. чол.
З початку 90-х років минулого століття на Черкащині рівень смертності перевищує рівень народжуваності. У 2002 році це співвідношення було таким: в області померло 24 тис. 576 чол., а народилося 10 тис. 342 чол.
Під час всеукраїнського перепису населення у 2001 році було зафіксовано, що в обласному центрі Черкасах проживає 296,2 тис. населення. Далі за чисельністю жителів ідуть Умань, Сміла, Золотоноша, Канів, Ватутіно, Звенигородка і т. д.
Аналіз політичної структуризації регіону
За даними Черкаської обласної організації Комітету виборців України, на початок 2003 року в області реально діяло 16 партійних осередків, які відповідають статусу політичних партій (за цього кількість зареєстрованих в обласному управлінні юстиції партійних організацій сягала п’ятдесяти). Це обласні організації КПУ, СПУ, СДПУ(о), "Батьківщини", УНП "Собор", АПУ, НРУ та УНР (Українського народного руху; як відомо, після зміни назви ця політична сила має назву Українська народна партія), партії "Реформи і порядок", Партії регіонів, партії "Трудова Україна", ПЗУ, СелПУ, Партії промисловців і підприємців, ДемПУ та НДП. Усі перелічені організації мають зареєстровані партійні осередки в більшості районів та міст обласного підпорядкування.
Сьогодні не існує чіткої системи підрахунку членів, які перебувають на обліку в тій чи іншій партійній організації. Велику кількість членів декларують обласні осередки АПУ (16396), СДПУ(о) (11450), "Батьківщини" (8000). Однак, як визнають самі керівники цих партій, заявлена і реальна кількість членів їхніх парторганізацій не є тотожними поняттями. За винятком принаймні СДПУ(о). Останнім часом місцева преса багато пише про швидке зростання лав "об’єднаних". У цьому процесі суттєву роль відіграє та обставина, що СДПУ(о) на Черкащині є фактично партією влади. "Об’єднаний" партквиток носять у своїх кишенях глава ОДА Вадим Льошенко, голова облради Геннадій Капралов, значна частина глав районних державних адміністрацій. До свого активу "об’єднані" можуть сміливо зарахувати 872 депутатів місцевих рад різних рівнів, включаючи сільські.
Буде значним перебільшенням, якщо сказати, що ідеологічний чинник має істотне значення для процесів, які відбуваються в області. Люди голосують не за ідеологічні платформи, а за особистостей (винятком є хіба що сталий електорат комуністів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Черкаська область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок