Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> реферат на тему: Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах

Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах / сторінка 3

Назва:
Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,61 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
(Рональд Д. Кей „Менеджмент ферм. Планування, контроль та виконання”, 1986 р., [Ronald D. Kay “Farm Management. Planning, Control, and Implementation’] )
2. ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТУ ВИРОБНИЦТВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ
2.1. Роль виробничого бюджету в управлінні сільськогосподарським підприємством
Бюджет виробництва продукції допомагає в прийнятті рішення щодо використання і поєднання старих і нових підходів до виробництва для максимізації прибутку. Визначаючи потреби в кредитних та матеріально-технічних ресурсах, бюджет допомагає організувати вчасне забезпечення фінансовими та матеріально-технічними ресурсами (посівним матеріалом, добривами тощо). На підставі такого виробничого плану, в якому обгрунтовані очікувані результати, витрати та доходи, фінансово-кредитна установа може надати виробнику кредитні ресурси, беручи за основу його виробничий потенціал, а не його обсяг фінансових активів.
Виробничий бюджет може бути корисним при прийнятті різноманітних управлінських рішень. По-перше, підсумувавши валові доходи та витрати при виробництві конкретного виду продукції, можна робити висновки про його реальну прибутковість чи збитковість. Керівник господарства повинен визначити одиницю (одна голова молочного поголів’я, один гектар), в розрахунку на яку будуть визначатися обсяги необхідних ресурсів, та очікуваного прибутку. Такі технічні коефіцієнти або потреби в ресурсах відіграють надзвичайно велику роль при визначенні максимальних обсягів виробництва певних видів продукції, комбінації виробничих напрямів і, зрештою, виробничої спеціалізації підприємства. Крім того, такий підхід до аналізу рентабельності окремих видів продукції дає можливість оперативно робити необхідні корективи щодо напрямів виробництва господарства або каналів та обсягів реалізації продукції. Керівники зможуть приймати кращі рішення щодо вибору конкретного виду тварин/сільськогосподарської культури для максимізації рентабельності господарства.
По-друге, у бюджеті розраховується сума коштів, які залишаться у господарстві після покриття пов’язаних з виробництвом змінних витрат; це становить так званий валовий прибуток.
2.2. Інтерпретація та аналіз бюджетів виробництва продукції
На прикладі бюджету з виробництва огірків, представленому в таблиці 15, показано підрахунок основних показників валового прибутку, загальних витрат та прогнозованого прибутку/чистого доходу від менеджменту.
Валовий прибуток – це дохід або надходження після вирахування змінних витрат. Це проміжна розрахункова величина, яка показує надходження, які ще треба співвіднести з постійними витратами.
Валовий прибуток вираховується за формулою:
Валовий прибуток = Валовий дохід мінус змінні витрати
(у нашому прикладі: 10 грн. = 24 грн. мінус 13 грн.)
Значення валового прибутку обчислюється окремо для кожної культури і для кожного господарства. За допомогою цього показника визначають зміну загального прибутку господарства при зміні комбінації культур, тобто виробничої спеціалізації.
Визначення валового прибутку дає можливість оцінити надходження від одного виробничого напряму рослинництва/тваринництва з точки зору покриття господарством своїх постійних витрат (зокрема, накладних витрат, амортизаційних відрахувань та лізингових платежів) після того, як були покриті всі змінні витрати.
Сукупні витрати розраховуються за формулою:
Сукупні витрати /видатки = змінні витрати плюс постійні витрати
(У нашому прикладі: 15 грн. = 13 грн. плюс 1 )
Чистий дохід/чистий дохід менеджменту або прибуток розраховується за формулою:
Чистий дохід /чистий дохід менеджменту /або розрахунковий прибуток = валовий дохід мінус сукупні витрати
(У нашому прикладі: 8 грн. = 24 грн. мінус 15 грн.)
або
Чистий дохід/ чистий дохід менеджменту /або розрахунковий прибуток = валовий прибуток мінус постійні витрати
(У нашому прикладі: 8 грн. = 10 грн. мінус 1 грн.)
У випадку бюджету виробництва огірків, представленого в таблиці 15, розрахунковий прибуток становив 8 грн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок