Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Скачати реферат: Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах

Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах / сторінка 4

Назва:
Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,61 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
з гектара після всіх витрат. Проте це не максимально можливий рівень прибутку з гектару огірків. Будь-який бюджет виробництва – це тільки одна точка виробничої функції. Наприклад, зміна рівня використання добрив призведе до зміни витрат на них, врожайності, валового доходу, і, таким чином, очікуваного прибутку.
Розрахунковий прибуток можна порівняти з розрахунковим прибутком з гектара від іншої культури та обрати прибутковішу культуру чи комбінацію культур для щорічного вирощування. Однак показники прибутковості потрібно належним чином інтерпретувати, тому що вони становлять дохід або прибуток після всіх витрат, включно з альтернативними витратами на власні первинні ресурси.
До бюджету виробництва у таблиці 15 не включено витрати на менеджмент. Тому при іншому визначенні розрахункового прибутку він розглядається як віддача від менеджменту або плата за управлінську діяльність.
Аналіз рівня беззбитковості
Бюджети виробництва продукції також можна використовувати для проведення аналізу рівня беззбитковості як для процесу вирощування, так і для отриманого врожаю. Беззбитковий рівень виробництва вираховується за формулою:
Беззбитковий рівень виробництва продукції = валові витрати поділені на ріалізаційну ціну
Такий рівень виробництва покриє всі витрати при даній ціні реалізації продукції. Наприклад, у таблиці 15 цей показник міг би обчислюватися так: 15 грн. розділити на 800 грн. або 19 тонн з гектара. Оскільки ціна реалізації продукції є лише приблизною прогнозною ціною, беззбитковий рівень врожаю можна визначити для ряду можливих цін.
Ціну рівня беззбитковості, або ціну, яка є необхідною для покриття усіх витрат за даного рівня врожайності, можна визначити наступним чином:
Ціна рівня беззбитковості = валові витрати поділені на очікуваний врожай
У розглянутому прикладі отримаємо таку ціну рівня беззбитковості: якщо 15 грн. поділити на 30 тонн, це становитиме 504 грн. за тонну. Ціну рівня беззбитковості також можна визначити для різних рівнів врожайності. Оскільки як урожайність, так і ціна реалізації продукції у бюджеті підприємства є швидше прогнозними показниками, а не реальними величинами, розрахунки беззбиткового рівня врожаю та цін можуть бути корисними при прийнятті рішень щодо управління господарством. Шляхом вивчення різних комбінацій беззбиткового рівня цін та врожайності менеджери можуть сформувати власні очікування стосовно вірогідності отримання такої комбінації ціни та врожайності, яка лише покриє валові витрати. Такі результати допоможуть менеджерам прийняти рішення про те, чи варто виробляти цю культуру чи ні, щоб звести до мінімуму втрати в короткостроковій перспективі.
Виробничі витрати
Під виробничими витратами розуміють середні витрати на виробництво однієї одиниці даної продукції.
Виробничі витрати визначаються за такою формулою:
Виробничі витрати = валові витрати на гектар поділені на прогнозований врожай
Наприклад, у таблиці 15 виробничі витрати для вирощування огірків становлять за прогнозами 504,36 грн. на тонну (15 грн. поділити на 30 тонн). Виробничі витрати змінюються не тільки при зміні прогнозованих витрат, але також і при зміні врожайності.
Показник виробничих витрат корисно використовувати також при збуті продукції. Завжди, коли існуюча ринкова ціна перевищує виробничі витрати, можливо отримати прибуток, і це можна сприймати як сигнал для того, щоб продати принаймні частину продукції, можливо навіть до початку збирання врожаю, тому що буде гарантовано отримання прибутку від реалізації.
3. СКЛАДАННЯ БЮДЖЕТУ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА
Є багато спільного у складанні бюджетів виробництва продукції тваринництва і рослинництва (аналогічні статті, ті самі проблеми). Однак у процесі складання бюджету виробництва продукції тваринництва керівники можуть стикатися з деякими специфічними проблемами: (1) ведення бухгалтерії для різнорідної продукції; (2) ведення бухгалтерії витрат стосовно вирощування або придбання нових тварин для підтримання племінного стада, та (3) оцінка вартості кормів, які виробляються в господарстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Бюджет виробництва продукції у малих і середніх сільськогосподарських підприємствах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок