Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> реферат на тему: Характеристика промислового центру Херсон (Херсонська область)

Загрузка...

Характеристика промислового центру Херсон (Херсонська область) / сторінка 3

Назва:
Характеристика промислового центру Херсон (Херсонська область)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,02 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Серед корисних копалин облас-ті найпоширеніші вапняки, че-репашники, глини, піски, солі Сиваша і прибережних озер. Є торф (Кардашинське родовище), газ (Стріл ківське родовище). Ви-явлено запаси бокситів (Ви-сокопільське родовище). На узбережжі і в пониззі Дніпра багато солоних озер, ропа і гря-зі мають лік. властивості.
Клімат X. о. помірно континен-тальний з м'якою малосніжною зимою та жарким посушливим літом. Пересічна т-ра січня від —5° на Пн. до —3° на Пд., липня відповідно +21,5, +23,5°. Період з т-рою понад +10° становить 215—230 днів. Сума активних т-р за рік 3200— 3400°. Річна кількість опадів незначна — 300—410 мм, пере-важна їх кількість випадає влітку у вигляді злив. Сніго-вий покрив нестійкий. Се-ред несприятливих кліматич. явищ, що завдають шкоди г-ву — суховії (25—ЗО днів на рік, в окремі роки — 50—60), пилові бурі (3—8 днів, у районі Херсона — до 9—12 днів), град (1—2 дні). Весняні й осінні посухи повторюються кожні 2—3 роки, найчастіше вони бу-вають на Пд. області. X. о. роз-ташована у двох агрокліматич. зонах — посушливій, дуже теп-лій (пн. частина) і дуже посуш-ливій, помірно жаркій зоні з м'якою зимою. Діє Херсонський обласний центр по гідрометео-рології, якому підпорядковано 9 метеостанцій: Херсон, Нова Каховка, Генічеськ, с-ща міськ. типу Велика Олександрівка, Нижні Сірогози, Асканія Но-ва, села Бехтери, Попелак, Хорли.
У межах області лише 6 річок довж. понад 10 км. Гол. ріка — Дніпро (нижня течія; перетинає область з Пн. Сх. на Пд. Зх.) з прит. Інгульцем. Поблизу гирла Дніпро поділяється на рукави (найбільший — Кін-ська) і утворює т. з. Дніпров-ські плавні. Значні площі на Пд. та Сх. області не мають поверхневого стоку. По долинах річок невеликі ставки, озера, на Дніпрі — Каховське водо-сховище. Пересічна густота річ-кової сітки становить 0,1 км/км 2. Для річок області ха-рактерне мішане живлення: снігове становить 85—90 %, підземне — 10—15 %. При-родний режим річок змінений внаслідок їх зарегульованості. Річки і водойми використо-вують для водопостачання, зро-шування, риборозведення. Ли-мани і затоки мають рибопром. і рекреаційне значення. Серед зональних типів грунтів переважають чорноземи півден-ні малогумусні і слабогумусо-вані, які змінюються чорно-земами південними солонцюва-тими, далі на Пд.— каштано-вими солонцюватими грунтами в комплексі з солонцями. Ха-рактерні для області інтра-зональні лучно-чорноземні і дернові осолоділі глейові грун-ти і солоді подів. У межах Ниж-ньодніпровських пісків — дер-нові піщані та глинисто-піщані переважно неоглеєні грунти в комплексі з слабогумусовани-ми пісками і чорноземними піщаними грунтами подекуди з кучугурним рельєфом. На пі-щаних островах і косах — дер-нові переважно оглеєні піщані, глинисто-піщані і супіщані грунти в комплексі з слабогу-мусованими пісками. У плав-нях Дніпра — торфово-болотні грунти, у заплаві Інгульця — лучні грунти на алювіальних відкладах. Майже вся територія області розорана. X. о. лежить у Причорномор-ській (Понтичній) степовій гео-ботанічній провінції. Характер-ні ксерофітно-різнотравно-тип-чаково-ковилові і типчаково-ковилові степи,заплавні і подо-ві луки. Природні степи зберег-лися лише в долинах річок і на схилах балок. Домінують ковила волосиста, ковила Лес-сінга, типчак, житняк гребін-частий, полин кримський. Для подів характерні асоціації пи-рію подового з гірчаком і хрі-ном. У заплавах росте вербняк, пирій повзучий, мітлиця біла, осока тощо, на болотах і Дні-провських плавнях — очерет, рогіз, куга озерна, осока. На піщаних аренах ростуть дубові та березові гайки, вербово-ше-люгові зарості, ксерофітні зла-ки. Нижньодніпровські піски засаджені сосною, садами, ви-ноградниками. На узбереж-жях заток і лиманів зро-стають солонець європейський трав'янистий, содник, айстра степова тощо. Лісові насаджен-ня займають бл. 90 тис. га. Тваринний світ області різно-манітний: риб — 182 види, земноводних — 8, плазунів — 11, птахів — бл.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Характеристика промислового центру Херсон (Херсонська область)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок