Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Коморські острови

Коморські острови

Назва:
Коморські острови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
 
Реферат
Коморські острови


План.
Географічне положення Коморських островів.
Клімат Коморських островів.
Населення Коморських островів.
Економіка Коморських островів
Державний устрій Коморських островів.


Федеральна Ісламська Республіка Коморські Острови, держава на однойменному архіпелазі в Індійському океані, у північного входу в Мозамбікську затоку. 6 липня 1975 Коморські Острови були проголошені незалежною державою. Площа держави 2170 кв. км. До складу держави входять три великі острови: Нгазіджа (Гранд-комор), Ндзуані (Анжуан) і Мвалі (Мохелі), а також багато безліч островів і рифів.
 
Прапор Федеральної Ісламської Республіки Коморські Острови
Коморські острови мають вулканічне походження. На півдні найбільшого острова Нгазіджа знаходиться діючий вулкан Картала (2361 м), а в центрі острова – пустинне лавове плато, на півночі його поверхня підвищується до 600 м. На Нгазіджа розташована столиця країни Мороні. На південний схід від Нгазіджі знаходиться другий за величиною острів Ндзуані. Тут гори, густо порослі лісами, перевищують 1500 м над рівнем моря. На цьому острові знаходяться два великі міста – Муцамуду і Домоні. Центральна піднесена частина о. Мвали, розташованого південніше Нгазіджі і західніше Ндзуані, досягає всього 580 м над рівнем моря. Головні міста острова – Фомбоні і Нума-чуа.
Клімат Коморських Островів тропічний, жаркий і вологий. Сезон дощів триває з листопада по березень, коли з боку Індійського океану дмуть мусони. Середня температура цього сезону 17° С. Під час сухого сезону переважають західні вітри і середня температура складає 14° С. Середньорічна кількість опадів коливається від 1100 до 3000 мм. У верхніх частинах скіонів ростуть тропічні ліси, нижче – савани і чагарники. Природний рослинний покрив сильно порушений в результаті господарської діяльності людини, особливо за останні десятиліття.
У 1998 на Коморському архіпелазі, включаючи той, що належить Франції о. Маоре, проживали 672 тис. чоловік. Більшість населення – коморці, народ, що склався в результаті змішення корінних жителів островів, малагасійців і арабів. Найбільш поширена мова – коморська, суміш арабського і суахілі. Європейська община налічує декілька тисяч чоловік. 86% коморців – мусульмани-сунніти, 14% – католики.
Коморські Острови – аграрна країна. Основна продовольча культура – маніок. Крім того, тут вирощуються кавове дерево, кокосова пальма, ваніль, гвоздикове дерево, іланг-іланг і інші ефірно-олійні культури, а також фрукти і овочі. Розвинене тваринництво. У 1995 частка продукції сільського господарства у ВВП складала 370 млн. дол. США, або 40%. У цій галузі було зайнято 80% працездатного населення. Країна не забезпечує себе продовольством і вимушена його імпортувати. Торговий баланс зводиться з дефіцитом. У 1995 вартість імпорту склала 40,9 млн. дол., а експорту –11,2 млн. дол. Головні статті експорту – ваніль, гвоздика і есенція іланг-іланга, використовувана в парфумерній промисловості. Основні торгові партнери – Франція, Німеччина, США і Мадагаскар. Більша частина імпорту, перш за все промислові вироби і продовольство, поступає з Франції, яка також надає істотну фінансову допомогу.
У 1843 Франція встановила свій протекторат над о.Майотта, а в 1886–1909 – над рештою островів. У 1912 Коморські Острови стали французькою колонією, в 1914 були включені до складу колонії Мадагаскар, в 1946 отримали статус «заморської території» Франції, а в 1961 – отримали самоврядування у внутрішніх справах.
На референдумі, що відбувся в грудні 1974, більшість коморців, за винятком жителів о.Маоре (переважно християн), проголосувало за незалежність. Проте французький парламент ухвалив, що рішення про своє майбутнє кожен острів повинен приймати самостійно. Щоб уникнути подібного голосування, 6 липня 1975 парламент Коморських Островів проголосив незалежність. У 1976 французький парламент наніс у відповідь удар, надавши о.Маоре статус «територіальної одиниці» Франції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Коморські острови

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок