Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> з економічної географії

Загрузка...

з економічної географії

Назва:
з економічної географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,68 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Контрольна робота
з економічної географії


Питання:
Що називають країною, державою, територією.
У чому полягає інтернаціоналізація?
Перелічити найстотніші ознаки суверенної держави.
Що таке унітарна держава, федерація, конфедерація, унія?
Група середньорозвинутих країн перехідної економіки.


1. Що називають країною, державою, територією?
За політико-територіальними ознаками на земній кулі розрізняють тери-торії, країни і держави.
Країна - територія з визначеними кордонами і населенням, що в політико-географічному відношенні може мати державний суверенітет (неза-лежність) або бути залежною.
Держава - суверенне політичне утворення, країна з певною територією, гос-подарством і політичною владою в ній. Держава є основним носієм прав і обов'язків у міжнародних відносинах.
Визначити загальне поняття держави, яке б відбивало всі без винятку ознаки і властивості, характерні для кожного з її пері-одів у минулому, дійсному і майбутньому, неможливо. Водночас будь-яка держава має набір таких універсальних ознак, що ви-являються на всіх етапах її розвитку. Такими ознаками є тери-торія, населення, влада.
Загальні ознаки держави.
Держава — єдина політична організація, яка:
1) охоплює усе населення країни в просторових межах. Тери-торія — матеріальна основа існування держави. Сама територія не породжує держави. Вона лише створює простір, у межах яко-го держава простирає свою владу на населення, що мешкає тут. Територіальна ознака породжує громадянство — юридичний зв 'я-зок особи з даною державою, який виражається у взаємних правах і обов 'язках. Громадянин держави набуває: а) обов'язок підкоря-тися державно-владним велінням; б) право на заступництво і захист держави;
2) має спеціальний апарат управління — систему державних органів, що складаються з особливого розряду осіб, професіона-лів з управління;
3) має у своєму розпорядженні апарат легального примусу:
збройні сили, установи і заклади примусового характеру (армія, поліція, тюремні і виправно-трудові установи);
4) в особі компетентних органів видає загальнообов'язкові юридичні норми, забезпечує їх реалізацію, тобто держава організує громадське життя на правових засадах, виступаючи, таким чином, як арбітр, що узгоджує індивідуальні, групові і суспільні інтереси. Вона забезпечує і захищає права своїх громадян, а та-кож інших людей, що перебувають на її території. Без права, законодавства держава не в змозі ефективно керувати суспіль-ством, забезпечувати здійснення прийнятих нею рішень;
5) має єдину грошову систему;
6) має офіційну систему оподаткування і фінансового контро-лю;
7) має суверенітет;
8) має формальні реквізити — офіційні символи: прапор, герб, гімн.
Територія - частина поверхні суходолу на Землі з природними і створени-ми людською діяльністю ресурсами, що має певні просторові межі та географічне положення.
Відповідно до норм міжнародного права на Землі виділяють території трьох видів.
По-перше – території суверенних держав - суб'єктів міжна-родного права, кожна з яких є самостійним утворенням, господарство і су-спільно-політичні структури якого не підвладні зовнішнім силам. У 90-і роки після розпаду СРСР у світі налічувалось понад 200 країн і територій, які юридично або фактично є суверенними. Для забезпечення свого суверенітету неза-лежні держави створюють системи законодавчої, виконавчої та судової влади, ва-лютно-грошову систему, митну службу, органи безпеки, національні збройні си-ли тощо. Кожна суверенна держава володіє територією, що обмежується сухопутними та морськими кордонами. До території держави належить суходіл з йо-го надрами, внутрішні води, так звані територіальні води, що прилягають до су-ходолу в межах 12 морських миль, а також повітряний простір над усім суходо-лом і водами. Закони міжнародного права виходять з принципу недоторканості території держави, а саме непорушності її кордонів і територіальної цілісності, що історично склалася.
По-друге, в світі залишаються залежні країни і території, кожна з яких знаходиться під політичним чи військовим контролем однієї з суверенних держав.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: з економічної географії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок