Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Македонія”(економіко-географічна характеристика країни)

Македонія”(економіко-географічна характеристика країни)

Назва:
Македонія”(економіко-географічна характеристика країни)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Македонія”
(економіко-географічна характеристика країни)


Офіційна назва - Республіка Македонія (РМ), Republika Makedonija.
Державний устрій - Глава держави - Президент, глава уряду - Прем'єр-міністр. Законодавчий орган - однопалатна Асамблея.
Географічне розташування - країна розташована у центральній частині Балканського півострова. Межує з Албанією (спільний кордон - 151 км), Болгарією (148 км), Югославією (221 км) і Грецією (228 км).
Площа території - 25 333 кв. км.
Адміністративний поділ - країна розділена на 30 районів.
Чисельність населення - 2,096 млн. осіб (2002 р.); з них македонці - 66,5 відсотка; албанці - 22,9; турки - 4; цигани - 2,3; серби - 2; слов'яни-мусульмани - 2,1 відсотка.
Столиця - Скоп'є (Skopje) - 448,6 тис. осіб.
Інші великі міста: Бітола (83,6 тис. осіб), Куманово (78,3 тис.), Тетово (60,3 тис.).
Державна мова - македонська.
Релігія - майже всі албанці і турки - мусульмани, слов'яни - православні.
Державне свято - 8 вересня - День Незалежності (1991 р.)
Державний прапор - прийнятий у 1995 році. Являє собою полотнище червоного кольору з символічним зображенням сонця жовтого кольору з вісьмома променями.
Державний герб - національна емблема Македонії складається з двох нахилених один до одного снопів пшениці, листків тютюну і маку, перев'язаних стрічкою, внизу - частина національного традиційного костюма. В центрі утвореного таким чином круглого простору гори, річки, озера і сонце, промені якого сполучаються з червоною п'ятикутною зіркою. Все це символізує багатство країни, її свободу і опір. Герб прийнятий 31 грудня 1946 року.
Грошова одиниця - македонський динар.
Членство у міжнародних організаціях - ООН, МБРР, ОБСЄ, МВФ, РЄ, МФЧХіЧП.
Віхи економічного становлення країни
Македонія, до здобуття незалежності, спеціалізувалася на видобутку корисних копалин, головним чином свинцево-цинкової руди і хромітів, а також кольорової металургії. Розвивалися фармацевтична, текстильна, харчова і тютюнова промисловість, виробництво будівельних матеріалів.
Розрив сформованих господарських зв'язків негативно позначився на економіці незалежної республіки. Подолання його наслідків і налагодження сучасного виробництва пов'язувалися з приватизацією промислових підприємств і сфери послуг, що розпочалася ще в 1989 відповідно до закону СФРЮ. Цей закон передбачав передачу акцій усім членам трудових колективів. Тоді понад 600 компаній були перетворені на акціонерні товариства.
Другий етап економічного розвитку започаткував закон про реорганізацію державних підприємств, ухвалений у незалежній Македонії влітку 1993. Тоді були приватизовані торговельні і сільськогосподарські підприємства, а також страхові компанії, потім підприємства промислові, будівельної індустрії, фінансові, туристичні і сфери обслуговування, транспорт і засоби зв'язку. Не підлягають приватизації об'єкти енерго- і водопостачання, лісового господарства, міського комунального господарства і природні ресурси.
Однак доходи бюджету від приватизації виявилися нижчими, ніж очікувалося. Безробіттям було охоплено до 40% економічно активного населення. Обсяг закордонних інвестицій у 1990-х роках збільшувався повільно.
Відсутність розвитку інфраструктури, санкції ООН відносно Югославії та економічне ембарго з боку Греції аж до 1996 перешкоджали економічному розвитку країни. У 1997-1998 намітилося економічне зростання, в основному в галузі сільського господарства і торгівлі, але воно припинилося у результаті косовської кризи. Були зруйновані транспортні і торговельні зв'язки з Югославією, загострилися соціальні проблеми, були втрачені потенційні закордонні інвестори. У міру нормалізації обстановки в Косово економічне становище Македонії поступово поліпшується. Світовий банк виділив Македонії 50 млн. дол. на відновлення економіки і 10 млн. дол. - на соціальні програми. Від ЄС Македонія одержала гуманітарну допомогу на суму 39,7 млн. євро.
До 1996 року були приватизовані 914 великих фірм, 257 - докорінно реконструйовані. До кінця 2001 року число приватизованих підприємств сягнуло 1678, ще 89 об'єктів планувалося приватизувати за результатами тендера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Македонія”(економіко-географічна характеристика країни)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок