Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Рівненська область

Рівненська область

Назва:
Рівненська область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,41 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Рівненська область


Коротка історична та статистична довідка
Рівненська область розташована в північно-західній частині України. Територія її становить 20,1 тис. кв. км. Вона простягається із заходу на схід на 130 км, а з півночі на південь – на 210 км, межуючи з Житомирською, Хмельницькою, Тернопільською, Львівською і Волинською областями України та Брестською і Гомельською областями Білорусі.
Перша згадка про м. Рівне відноситься до 1283 року, коли тут відбулася битва польських і литовських військ. Після 1340 року територія Рівненської області відійшла до складу Великого князівства Литовського.
1576 року в м. Острозі князь Василь-Костянтин Острозький заснував слов’яно-греко-латинську академію - перший в Україні та в Східній Європі вищий навчальний заклад. У середині XVII ст. територія Рівненської області була охоплена визвольною війною під проводом Богдана Хмельницького. За Андрусівським договором 1667 року майже вся територія України на захід від Дніпра відійшла до Польщі. У 1793 році після підписання російсько-пруського договору частина території Рівненщини ввійшла до складу Росії.
На початку квітня 1919 року в Рівному перебував уряд Української Народної Республіки. За Ризьким договором 1921 року територія Рівненщини відійшла до складу Польщі.
Після приєднання Західної України до УРСР указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 грудня 1939 року було утворено Рівненську область.
На Рівненщині розвідано понад 600 родовищ різноманітних корисних копалин регіонального значення. Область є європейським монополістом у видобутку базальту. Останнім часом окреслилися перспективи щодо відкриття промислових родовищ фосфатної сировини та самородної міді. Область єдина в Україні має два розвідані родовища бурштину, які розробляє державне підприємство "Укрбурштин".
За адміністративно-територіальним поділом область включає 16 районів, 4 міста обласного і 7 районного підпорядкування.
За даними всеукраїнського перепису населення 2001 року, Рівненщина є однією з трьох областей України, кількість населення яких порівняно із переписом 1989 року не зменшилася. На території області проживає 1 млн. 173,3 тис. громадян. Особи працездатного віку складають понад 54% усього населення області. Негативними тенденціями демографічної ситуації в області є зменшення частки дітей у загальній структурі населення та збільшення кількості старіших громадян.
Аналіз політичної структуризації регіону
Загалом Рівненську область можна охарактеризувати як політично активний регіон. Як і весь Захід України, населення області в переважній своїй більшості обстоює національно-демократичні ідеї.
Станом на 1 січня 2003 року на території Рівненської області зареєстровано 298 осередків політичних партій, з яких понад 70 - обласні організації політичних партій. Проте далеко не всі вони є дієвими та впливовими. Окремі з них можна назвати "партійними осередками з однієї особи".
Найкраще динаміку розвитку політичних партій на Рівненщині можна проілюструвати за допомогою рейтингів. Один із них визначала протягом 2001 року Рівненська організація Комітету виборців України шляхом опитування журналістів усіх місцевих ЗМІ, другий здійснює нині інформаційна агенція "Контекст-медіа" шляхом моніторингу інформації про політичні партії, що подається в місцевій пресі. Впродовж двох років у десятці найвпливовіших щомісяця опинялись Український народний рух, Народний рух України, Соціалістична партія України, Комуністична партія України, Народно-демократична партія, партія "Реформи і порядок", Соціал-демократична партія України (об’єднана), Аграрна партія України, що дозволяє зробити висновок про сталість політичного розвитку регіону.
Під час виборів до Верховної Ради в 1998 році за партійними списками симпатії виборців розділилися таким чином: майже 30% голосів дісталося тоді ще єдиному Народному руху України, близько 10% отримала Аграрна партія, понад 7,5% голосів узяла Компартія, майже 6,5% отримав тандем Соціалістичної та Селянської партій, 3,75% здобули НДП, 3,6% - СДПУ(о).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Рівненська область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок