Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Економічна і соціальна географія України: металургійна промисловість та машинобудування

Економічна і соціальна географія України: металургійна промисловість та машинобудування

Назва:
Економічна і соціальна географія України: металургійна промисловість та машинобудування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,82 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економічна і соціальна географія України: металургійна промисловість та машинобудування
План
1. Металургійна промисловість
2. Структура, місце і роль у господарстві
3. Чорна металургія
4. Географія чорної металургії
5. Проблеми й перспективи розвитку
6. Кольорова металургія
7. Основні галузі та їх розміщення
8. Проблеми й перспективи розвитку
9. Машинобудування
10. Значення, місце і роль у господарств
11. Структура і принципи розміщення
12. Проблеми й перспективи розвитку

Металургійна промисловість
Структура, місце і роль у господарстві
До складу металургійної промисловості входять чорна та кольорова металургія. Перша займається видобутком руд чорних металів (залізних, манганових, хромітів), виплавкою чавуну і сталі, виробництвом прокату і феросплавів.
До кольорової металургії належить видобуток і збагачення руд кольорових металів, виплавка металів і сплавів, виробництво прокату. До кольорових належать всі інші метали, крім уже названих чорних. Серед основних виділяють важкі (мідь, свинець, цинк, олово, ртуть, нікель) та легкі (алюміній, магній, титан) метали. Крім основних, галузь переробляє легуючі (вольфрам, молібден, ванадій), дорогоцінні (золото, срібло, платина), рідкісні та розсіяні (цирконій, германій, селен) метали, а також алмази, топази та інші мінерали.
Збагачення — це виробничий процес, спрямований на підвищення концентрації корисного елемента в руді.
Чорні й кольорові метали є основними конструкційними матеріалами, на яких базується ма-шинобудівництво.
Чорна металургія
Чорна металургія в Україні належить до основних галузей промисловості, що має експортну орієнтацію.
Сировиною для чорної металургії є залізна й манганова руди, хроміти, а також руди деяких кольорових металів (нікелю, кобальту, вольфраму тощо), металобрухт. Основними видами палива є кокс та природний газ. У металургійному виробництві використовують також флюсові вапняки і доломіти, вогнетривкі глини для печей, формувальні піски.
Для чорної металургії характерні комбінування і концентрація виробництва. Крім основного виробництва, до складу металургійного комбінату входять коксохімічний завод, агломераційна фабрика, електростанція, азотно-туковий завод, завод будівельних матеріалів тощо.
Агломерат (збагачена залізна руда) разом з коксом і флюсами (вапняками, що використовують для видалення шкідливих сполук із розплавленого заліза) завантажується до доменних печей. Частина чавуну, яка переробляється на сталь (переробний чавун), у рідкому стані надходить до сталеплавильних печей. Охолоджена сталь у вигляді злитків надходить до прокатного цеху, де з них виробляють прокат. Із відходів основного виробництва виготовляють будівельні матеріали, азотні добрива тощо. Тобто на комбінаті повного циклу здійснюються всі стадії виробничого процесу — від видобутку руди до випуску кінцевої продукції.*4'
У чорній металургії, крім комбінатів повного циклу (великої металургії), є заводи переробної металургії, що виробляють тільки сталь (із довізного чавуну і металобрухту), прокат чи феросплави. На багатьох машинобудівних заводах є металургійні цехи (мала металургія), які виготовляють для власних потреб сталь, чавунне й сталеве литво.
Раніше сталь отримували у мартенівських печах, які спалюють кокс для виплавки металу. У 2000—2005 рр. уже понад 60 % цієї продукції давали електропечі та конвертори (печі, де із залізної руди безпосередньо виробляється сталь). Виникла нова підгалузь чорної металургії — порошкова металургія.
Географія чорної металургії
Основними чинниками розміщення підприємств галузі в паливний і сировинний. Переробна і мала металургія орієнтуються на споживача (великі машинобудівні заводи), а виробництво сталі в електропечах — на
електроенергію. Важливе значення для металургійних підприємств має наявність води.
В Україні історично сформувалися і сьогодні функціонують три основні райони чорної металургії: Донецький (13 підприємств), Приазовський (п'ять підприємств), Придніпровський (14 підприємств).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічна і соціальна географія України: металургійна промисловість та машинобудування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок