Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Внутрішні економіко-географічні відмінності США

Внутрішні економіко-географічні відмінності США

Назва:
Внутрішні економіко-географічні відмінності США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,28 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Внутрішні економіко-географічні відмінності США


Понад сто років тому територія США була поділена на три великі райони: Північ, Південь і Захід. Найбільш розвинутою виявилась Північ, де зрос-тання продуктивних сил не гальмувалося феодалізмом, осідав основний потік пере-селенців і капіталів з Європи. розвиток Півдня до 1865 року затримувався раб-ством, а після його скасування - пережитками рабовласництва. Колонізація Захо-ду, що займає великі простори гір і пустель, відбувалась пізніше, ніж Півночі і Півдня. З другої половини XX ст. розрив між цими районами поступово змен-шується, й нині рівень їх розвитку практично однаковий.
Maл. Територіальні відмінності США
У межах Півночі розрізняють Атлантичне узбережжя. Приозер'я і землі на захід від Міссісіпі (охоплює економічні райони: Нова Англія, Середньоатлантичні штати, Північноатлантичний центр, Північно-Західний центр).
Атлантичне узбережжя - це вузька смута низовин між океаном і Аппалачськими горами. Район не має власних ресурсів сировини, але користується пе-ревагами приморського розташування. Тут США зародилися як держава. Тепер це одна з найбільших міських зон світу. На неї припадає 1/5 населення і майже 1/4 промислової продукції і тільки 2 % площі США. Структура виробництва дуже різно-манітна. З-поміж матеріальних галузей виділяються електро- і електронне машино-будування, приладобудування, хімічна, паперова, поліграфічна і швейна промис-ловість. Велике значення має невиробнича сфера. Найбільшими містами є Бостон, Нью-Йорк, Філадельфія і Вашингтон.
Нью-Йорк (18,0 млн чоловік) виник у гирлі річки Гудзон, вздовж долини якої пролягав єдиний зручний шлях через Аппалачські гори вглиб материка. Саме це і забезпечило йому перевагу серед міст узбережжя. За кількістю мешканців і як центр управлінської, фінансово-торговельної і міжнародної діяльності Нью-Йорк посідає перше місце в США. На його території розташовано більше 1/3 штаб-квартир аме-риканських корпорацій, п'ять із шести великих банків, фондова біржа, видавництво «Тайм», Американська радіомовна корпорація тощо. У Нью-Йорку розміщується та-кож штаб-квартира Організації Об'єднаних Націй. Розростаючись, місто захопило землі одразу в трьох штатах: Нью-Йорк, Нью-Джерсі та Коннектикут. Центральним районом міста є острів Манхеттен. Ще наприкінці минулого століття у зв'язку з до-рожнечею землі тут почали споруджувати багатоповерхові будівлі. Гранітна основа острова надавала таку можливість. Поступово будівлі ставали все вищими, більш досконалими за формою. Нині у Нью-Йорку таких хмарочосів понад 100. Перше скупчення хмарочосів виникло на півдні острова. Тут міститься Уолл-Стріт - фінан-совий центр країни і всесвітній торговий центр. Друге скупчення утворилося в се-редній частиш острова - Мідтауні. Це торговий, культурний і розважальний центр. Вулиця Бродвей, яка перетинає Мідтаун, стала синонімом центрів міст взагалі. Тро-хи нижче від Манхеттена лежить малесенький острівець Елліс - колись перший притулок іммігрантів. Вважається, що предки 2/5 сучасних американців пройшли через ці «ворота Америки». Зараз тут музей.
На Манхеттені і дотепер збереглися іммігрантські квартали: китайський, європейський, пуерто-риканський та інші.
На північ від Нью-Йорка розташована Нова Англія. Тут у 1620 році була засно-вана перша англійська колонія. Понад два століття Нова Англія являла собою най-розвинутішу частину Півночі - ЇЇ промислову майстерню. Звідси почалась індустріалізація США. Район став класичним прикладом безперервної зміни струк-тури господарства, відмирання старих галузей і виникнення на їх місці нових. Нині Нова Англія є районом концентрації наукоємних і воєнних виробництв. Центром є місто Бостон, що відіграло виняткову роль в історії і культурному розвитку США. У його передмісті розташовані Гарвардський університет і Массачусетський техно-логічний інститут, які широко відомі як осередки досліджень з найновіших на-прямів науки і техніки.
Особливе місце на узбережжі посідає Вашингтон (3,9 млн чоловік). Місто засно-вано в кінці XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Внутрішні економіко-географічні відмінності США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок