Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Австралійський Союз. Економіко-географічна характеристика країни

Австралійський Союз. Економіко-географічна характеристика країни

Назва:
Австралійський Союз. Економіко-географічна характеристика країни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Австралійський Союз. Економіко-географічна характеристика країни


Площа - 7,7 млн км2.
Населення - 18 млн чоловік.
Столиця - Канберра.
Австралія - єдина країна, яка одна займає цілий континент. Вона поділяється на 6 штатів, які мають самоврядування, і одну територію. Віддаленість від Євро-пи перестала бути вирішальним чинником її географічного положення. Технічний прогрес па транспорті і засобах зв'язку зблизив її з іншими континентами. Пози-тивного значення набуває відносна близькість Австралії до країн Південно-Східної і Східної Азії та Океанії.
Природно-ресурсний потенціал. Австралія розташована в субекваторіальному, тропічному, субтропічному і помірному поясах. Більша її частина - це пустелі і на-півпустелі. Проте територія з достатньою кількістю опадав становить 1/3 площі. «Зе-лена Австралія» - це 2,5 млн км:. У посушливих районах значними є запаси підзем-них вод. За площею природних пасовищ Австралія не має конкурентів на Землі.
Країна посідає одне з перших місць у світі за розмірами мінеральних ресурсів, насамперед руд металів і вугілля. Сенсаційні відкриття нових родовищ трапляють-ся й нині. Природні ресурси Австралії справляють особливо велике враження, ко-ли їх розглянути в розрахунку на душу населення.
Населення. Австралія є переселенською колонією Великобританії. Англійська мова переважає в країні. Сучасна культура сформувалась під значним впливом США. Після Другої світової війни зросла роль іммігрантів неанглійців. До цих но-вих іммігрантів належать і українці, їх більш як 30 тисяч. Тривалий час у країні проводилась політика «білої» Австралії. Останнім часом дають дозвіл на в'їзд до Ав-стралії і вихідцям з Азії. Австралійців-аборигенів нараховується близько 160 тис. чоловік. Живуть вони на малопридатних землях у внутрішніх районах країни.
Австралія - найменш заселений континент світі, пересічна густота населення становить тільки 2,3 чол. на 1 км:, Понад 4/5 населення зосереджено на найспри-ятливішому для життя південно-східному узбережжі і ще 1/10 - на узбережжі південного заходу. Австралійці традиційно є жителями міст. Австралійські міста мають привабливий і охайний вигляд. У центрах - забудова висотна, передмістя -одноповерхові. Головним засобом пересування жителів є власна автомашина.
Столиці штатів конкурують між собою у розвитку модерної архітектури і культу-ри. Найбільші міста - Сідней і Мельбурн. Це головні економічні центри, їх давнє суперництво триває й донині. Канберра - спеціально побудоване столичне місто.
Господарство. В історичному й економічному розвитку Австралії багато спільних рис з Канадою. Австралія - індустріальне) розвинута країна. Рівень життя населення, якщо не брати до уваги аборигенів, є високим. Провідне місце в ма-теріальному виробництві належить обробній промисловості. Вона включає чорну металургію, машинобудування, хімічну, харчову та інші галузі. Особливий розвиток дістало автомобілебудування. Головна промислова зона склалась на південно-східному узбережжі, Центрами й е Сідней і Мельбурн з їх найближчим оточен-ням. Більш чи менш розвинуті в промисловому відношенні й інші столиці штатів. Обробна промисловість повністю не задовольняє потреби країни. Імпортують промис-лове обладнання, наукоємні вироби і споживчі товари.
Енергетика Австралії базується на вугіллі. На Тасманії, в Австралійських Альпах побудовані гідроелектростанції. Останнім часом збільшився власний ви-добуток нафти і природного газу.
Сільське господарство Австралії багатогалузеве (мал.). Воно повністю забезпечує населення продовольством.
Добре розвинута транспортна система. Найбільш густою є вона в заселених районах. Особливе значення належить трансконтинентальним залізницям і шосей-ним дорогам, а також внутрішньому і зовнішньому повітряному транспорту. Голов-ними аеропортами і морськими портами є Сідней і Мельбурн. Як проміжний аеро-порт виділяється Дарвін. Характерною рисою країни стало використання сучасних видів транспорту та зв'язку для обслуговування віддалених ферм і невеликих посе-лень, які розкидані на просторах внутрішньої Австралії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Австралійський Союз. Економіко-географічна характеристика країни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок