Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Господарство США

Господарство США

Назва:
Господарство США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,11 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
Господарство США


США - високорозвинута індустріальна країна. Для її господарства характер-ний комплексний розвиток усіх сучасних виробництв, їх величезні розміри, новітні техніка, технологія і організація праці, високий освітній рівень населен-ня. Майже 2/3 зайнятих працюють у нематеріальній сфері (послуги, торгівля і хар-чування, фінанси, управління), 0,6 % - у добувній, 19 % - в обробній промисло-вості, 6 % - у будівництві, б % - на транспорті, у зв'язку і в комунальному госпо-дарстві, 2,7 % - у сільському господарстві, лісорозробках і рибальстві. Такий роз-поділ трудових ресурсів є прогресивним і відповідає сучасним вимогам.
Ринкова економіка США поєднує державну, велику корпоративну і дрібну при-ватну власність. Державна власність включає інфраструктурні об'єкти (транспортні, комунікаційні, енергетичні, екологічні, освітні, наукові), військове майно, їй нале-жить 300 млн гектарів земель (майже 1/3 площі країни). Вирішальну роль у матері-альному виробництві відіграють великі корпорації'. Найбільшими з них є "Дженерал Моторз», "Форд Мотор", «ІБМ», «Дженерал Електрик», «Філіпп Моріс», «Екон», «Мобіл», «Боїнг» та ін. Дрібна приватна власність особливо поширена в торгівлі, громадському харчуванні і обслуговуванні. Виникнення і розміщення дрібних під-приємств здебільшого стихійні. Великі і корпоративні підприємства розміщуються на науковій основі. Засобами державного впливу на всю економіку є оподаткування, дозвіл або заборона, субсидії, закупки продукції, регулювання цін і умов діяльності. Важливим для країни галузям надається пряма державна допомога. У 80-ті роки та-ку допомогу одержали автомобільні корпорації, що опинилися в скрутному стано-вищі внаслідок японської конкуренції. Важливою частиною господарства стали наукові дослідження, їх здійснюють урядові установи, лабораторії корпорацій та уні-верситети. Характерною рисою США є наявність величезного військово-промислово-го комплексу. Військові замовлення уряду мають істотне значення для цілих галу-зей та територій.
Внутрішній ринок завжди був головним для господарства США. Він найбільш місткий у світі як для споживчих товарів, так і для продукції виробничого призна-чення. Водночас США широко користуються всіма вигодами міжнародного поділу праці, і їх частка у світових економічних відносинах є найбільшою. Країна експор-тує виробниче обладнання і машини, літаки і аерокосмічну техніку, зброю, вугілля, пшеницю, кормове зерно, сою, бавовну, тютюн. Як експортер наукоємних товарів, патентів та інформації США - поза конкуренцією. Держава імпортує нафту і нафто-продукти, автомобілі, побутові техніку і вироби, газетний папір, продукти тропічно-го землеробства. Широкий імпорт трудомістких виробів, особливо споживчого при-значення, виправданий високою вартістю американської робочої сили. Так. амери-канські заводи випускають 11-12 млн автомобілів на рік. Ще 5-6 млн автомобілів країна імпортує. Головними торговельними партнерами США є індустріально розви-нуті країни Європи, Канада і Японія. Регіонами прямих приватних інвестицій є Ка-нада і Латинська Америка.
Добувна промисловість. Головними кам'яновугільними басейнами країни є Аппалачський і Центральний. Нафту і природний газ добувають у таких районах:
1) Галф - узбережжя і шельф Мексиканської затоки в штатах Техас і Луїзіана:
2) Мідконтинент - внутрішня частина штатів Техас і Оклахома; 3) Каліфорнія та ї'ї шельф; 4) північне узбережжя Аляски.
Потоки нафти і природного газу спрямовані в Приозер'я і на атлантичне узбе-режжя Півночі. Транспортування газу здійснюється трубопроводами, нафти і наф-топродуктів ~ трубопроводами та морем. Танкери везуть їх з Аляски до Сієтла і .І Галфа навколо Флориди в район Філадельфії та Нью-Йорка. Головний залізоруд-ний басейн знаходиться біля озера Верхнього. Уран і руди кольорових металів до-бувають у Кордильєрах, фосфорити - у Флориді, калійні солі - в штаті Нью-Мексико. США посідають перше місце в світі за вартістю мінеральної сировини, яку добувають самі, і водночас - перше місце як її імпортер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Господарство США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок