Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ:ФІНАНСОВІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ГАЛУЗІ

ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ:ФІНАНСОВІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ГАЛУЗІ

Назва:
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ:ФІНАНСОВІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,32 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ:
ФІНАНСОВІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ГАЛУЗІ


План
Мета роботи.
Постановка проблеми.
Аналіз проблеми.
Пропозиції до розв’язання проблеми.
Обґрунтування пропозицій і вибір альтернатив.
Здійснення пропозицій урядовими та неурядовими організаціями.
Необхідні ресурси і умови.
Висновки.
Мета роботи
Метою даної роботи є проаналізувати стан галузі електроенергетики в Україні в конкурентному середовищі та визначити її конкурентоспроможність, а також її роль в розбудові незалежної України та перспективи всередині країни.
Постановка проблеми
Електроенергетика є базовою галуззю економіки України, від надійного і сталого функціонування якої значною мірою залежать темпи виходу України із скрутного економічного становища та енергетична безпека держави.
Електроенергетична галузь функціонує в особливих умовах. Процес постійного і безперервного в часі збалансування виробництва і споживання електроенергії забезпечується єдиним диспетчерським управлінням об'єднаною енергетичною системою України.
В силу зазначених особливостей шлях електроенергії від виробника до споживача не може відбуватися без проходження стадії оптової купівлі-продажу, що зумовлює необхідність існування оптового ринку С.Мурга. Еволюція розрахунків в електроенергетиці України. // Економіст, 2000, №10, с. 56..
У 1994 році з метою запровадження конкурентних засад в електроенергетиці розпочато структурну перебудову та реформування енергетичної галузі. Реформування здійснювалося за такими напрямами:
реструктуризація галузі;
запровадження конкурентних відносин між виробниками та постачальниками електроенергії;
державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в електроенергетиці;
створення оптового ринку.
Протягом 1994-1996 років проведено демонополізацію та реорганізацію виробничих енергетичних об’єднань, асоціації ГЕС та підприємств енергетичних мереж, які забезпечували на відповідних територіях виробництво, транспортування, розподіл та реалізацію електроенергії, і створено нову структуру галузі, яка сприяє формуванню конкурентних відносин на оптовому ринку електроенергії.
У результаті реорганізації галузь має таку структуру:
4 енергогенеруючих компанії на базі теплових електростанцій;
1 енергогенеруюча компанія на базі атомних електростанцій;
2 енергогенеруючі компанії на базі гідроелектростанцій;
40 енергопостачальних компаній — власників розподільних мереж, які поставляють електроенергію споживачам.
Частка електроенергії виробленої на різних типах електростанцій становить:
ТЕС – 36,4 млн. кВт
АЕС – 12,8 млн. кВт
ГЕС – 4,7 млн. кВт
Щодо палива, яке українські енергогенеруючі підприємства використовують для виробництва електроенергії та тепла можна зазначити:
АЕС. Ситуація ускладнюється відсутністю у державі власного циклу виробництва ядерного палива. З 1998 року припинено російські поставки тепловиділяючих збірок на компенсаційній основі, тому обсяги виробництва електроенергії на АЕС безпосередньо залежать від політичних рішень щодо погашень заборгованостей перед Росією за поставлене ядерне паливо.
ТЕС (найбільша частка у виробництві електроенергії). Використання низькоякісного (непроектного) палива на багатьох блочних електростанціях спричиняє інтенсивне старіння обладнання ТЕС Д.Толмачов. Роль і перспектива окремих енергоносіїв в Україні. // Економіст, 2000, №7-8, с. 39.. Використовуване паливо:
Кам’яне вугілля – частка у виробництві електроенергії та тепла у 2000 – 25,5%
Природний газ – частка у виробництві електроенергії та тепла – 23,1%
Мазут – 1,4%.
Але, не зважаючи ні на що, галузь потребує коштів, інакше вона стане просто небезпечною Б.Коробко. Концепція стратегії довгострокового розвитку паливно-енергетичного комплексу України. / www.kar.net/~res-ua. Достатньо сказати, що вже цілком вичерпали свій ресурс 98% енергоблоків теплових електростанцій. Зношеність енергомереж країни, за даними Мінтопенерго, призвела до того, що технологічні втрати електроенергії в них складають 20% її транспортованої кількості та постійно зростають: у 1996 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ:ФІНАНСОВІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок