Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Польща

Польща

Назва:
Польща
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
З географії
на тему:
“ Польща ”
 


План
Економіко-географічне положення Польщі.
Природно-ресурсний потенціал країни.
Населення Польщі.
Характеристика промисловості.
Сільське господарство.
Транспортна система країни.
Міжнародні зв’язки Польщі з іншими країнами.
1. Польща - європейська країна, яка знаходиться на північному сході Середньої Європи. Офіційна назва – республіка Польща. Столиця країни – Варшава. Площа – 312,79 тис. км. Протяжність території з заходу на схід 689 км, з півночі на південь-649 км. Це близько половини території України. Польща знаходиться у ІІ годинному поясі. Різниця з Україною-1година. Протяжність кордонів Польщі становить 3582км. На півночі країна має широкий вихід до Балтійського моря-528 км ( 15 загальної довжини кордонів).Країна межує з Литвою, Білоруссю, Україною, на півдні з Словаччиною, Чехією, на заході-з Німеччиною, на північному сході-з Ро-сією (Калінінградська область). Польща є членом ООН, Ради Європи, НАТО (з 1999 р.). У Польщі є шанс в майбутньому стати членом ЄС. Першою визнала незалежність України (2 грудня 1991р.).
2. Польща-рівнинно-низовинна країна. Її територія нахилена з півдня на північ. Середня висота над рівнем моря-173 м. 97 території-рівнин, яку ще називають Польською або Середньоєвропейською рівниною.91- території з висотою не більше 300 м, і тільки 6 від 300 до 500 м. Це такі височини як Поморське поозер’я (північний захід),Мазурське поозер’я (північний схід), Свєнтокшинські гори, Люблінська височина та Розточчя (південний схід). Гірські території займають близько 3 площі країни. Вони розташовані на півдні і південному заході. Це Карпати і Судети. Найвища точка-гора Риси (2499 м), знаходиться в Татрах. В Судетах найвищою точкою є гора Снєжка (1602 м). Морські береги розчленовані слабо. Є дві великі бухти - Гданська і Поморська. Найбільшою річкою є річка Вісла (1047 км),також Одра (742 км),і Варта (808 км).На території Польщі знаходиться близько 9300 озер з площею поверхні більше 1 га. Вони займають близько 1 площі країни. Клімат Польщі є перехідним кліматом помірного поясу. Для нього характерні часті зміни погоди, коливання тривалості змін пір року. У центрі клімат помітний, дуже мало опадів; на півночі-значно впливає море, багато опадів, коротке літо і довга зима; на сході-мала кількість опадів, переважає континентальний вплив; на заході-дога весна, літо, велика кількість опадів. У Європі Польща належить до країн з великим природно-ресурсним потенціалом. Виділяються земельні, лісові ресурси і мінеральні корисні копалини. Серед земельних ресурсів основними є грунтові. У Польщі переважають підзолисті й бурі лісові грунти (82%), степові чорноземи –лише 1%, гірші-32%.Лісистість Польщі становить 28%. За ІІ половину ХХ ст. вона значно зросла (у 1946р. був 21%). Переважають бори, хвойні ліси, або мішані, де більше хвойних дерев(78%).Високоякісних листяних лісів-10%, вільхових-12%.
Польща багата на енергетичну сировину. Проте це стосується лише вугілля. Запаси його в Польщі становлять 65 млрд. тон. Це переважно кам’яне вугілля, запаси бурого менші-14 млрд. тон. Запаси нафти-10 млн. тон, газу-150 млрд. м. У Польщі є також залежі сірки та мідні руди. 3.Населення Польщі на даний момент становить 38,7 млн. чол. Це 29 місце у світі і 8 у Європі. За ІІ половину ХХ ст. кількість населення зросло з 25 млн. чол. до теперішньої кількості. Відновлення структури населення характеризується природним приростом. Найбільшим він був у післявоєнні роки, а у 1955 р.був рекордним-19,5 . Унаступні роки приріст помітно знижувався. Найбільші міграції населення спостерігалися у ІІ половині 40-их років. Тоді з Польщі виселяли всіх громадян непольської національності. Це сприяло перетворенню Польщі на суто польську країну. За останні 3 десятиліття еміграція з Польщі підвищилася. Вікова структура населення характеризується високою питомою вагою осіб у працездатному віці-67%. Частка працездатного насе-лення-21%, післяпрацездатного-12%.Середня тривалість життя чоловіків -69 років, жінок-77 років (в Україні 62 і 73 відповідно).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Польща

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок