Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Місто Кременець як центр зародження та розвитку географічної освіти на Волині і Поділлі 

Місто Кременець як центр зародження та розвитку географічної освіти на Волині і Поділлі 

Назва:
Місто Кременець як центр зародження та розвитку географічної освіти на Волині і Поділлі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Місто Кременець як центр зародження та розвитку географічної освіти на Волині і Поділлі 


Своєрідна і мальовнича природа старовинного міста Кременця та його околиць з давніх-давен привертала до себе увагу дослідників. Тут народжувалися, але в силу історичних обставин зникали, такі широко відомі у свій час навчальні заклади як: Волинська гімназія (1805), Кременецький ліцей (1819) – основа Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, Кременецький учительський інститут (1940) – основа нинішнього Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Тепер тут швидко розвивається і відновлює колишні науково-педагогічні традиції новий вищий навчальний заклад освіти – Кременецький педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка, свідченням цьому є сьогоднішня Всеукраїнська науково-практична конференція. 
У Кременці працювали такі визначні вчені-природодослідники ХІХ ст.: В.Бессер, А.Андржейовський (Андрієвський), Е. Ейхвальд, О.Чекановський, М.Пржевальський, В.Ласкарєв та їх послідовники у другій половині ХХ ст. – Б.Завіруха, Л.Кузьмович, І.Марісова, Й.Свинко, В.Талпош, К.Татаринов, В.Шиманська та багато інших. Завдяки їх науковим працям Кременець став відомим далеко за межами України.
Кременець та його околиці – це унікальний природний музей під відкритим небом, місцевість на якій зосереджено десятки рідкісних ботанічних, геологічних та фізико-географічних об’єктів, які є неоціненною базою для проведення навчально-польових практик студентів, вони широко відомі у наукові літературі.
У цьому відношенні дуже правильною була постанова колишнього Тернопільського облвиконкому від 5 березня 1940 р. про заснування в Кременці учительського інституту в складі якого одним з перших був природнично-географічний факультет. Організаторами цього факультету і першими викладачами були І.В.Цись – декан факультету, Б.М.Іванов – завідувач кафедри фізичної географії, викладач фізико-географічних дисциплін та Т.С.Ніколаєва – викладач економічної географії. Вони здійснили перший (весняний) набір студентів і 15 квітня 1940 року розпочали заняття. На жаль відомості про них не збереглися. Знаємо лише, що Т.С.Ніколаєва родом з Харківщини, закінчила Харківський держуніверситет і аспірантуру при кафедрі фізичної географії в 1940 р., але дисертації не захистила. До Кременця прибула разом з чоловіком, який теж був призначений на посаду викладача інституту. На початку війни повернулася у Харків, працювала на різних роботах, а в жовтні 1944 року знову приїхала у Кременець на посаду викладача учительського інституту.
В роки війни інститут припинив свою діяльність. Викладачі і студенти пішли на фронт. Частина їх загинула, в тому числі директор інституту І.Т.Вакула та декан природничо-географічного факультету І.В.Цись. Було знищено матеріальну базу інституту.
Після звільнення м.Кременця від фашистів в березні 1944 року інститут відновив свою роботу. Викладачем фізико-географічних дисциплін, а згодом (з вересня 1945 р.) деканом природничо-географічного відділу став П.В.Серветник, випускник геолого-географічного факультету Київського державного університету, який до війни працював у Херсонському педагогічному інституті. На цій посаді він пропрацював до 1.08.1950 р., до звільнення в зв’язку з перетворенням учительського інституту в педагогічний.
У серпні 1950 року Кременецький учительський інститут реорганізовано у педагогічний, підготовку вчителів географії і біології припинено (останній випуск їх на денному відділенні відбувся у 1951 р., а на заочному – 1952 р.). Новостворений на базі природничо-географічного відділення учительського інституту природничий факультет розпочав підготовку вчителів біології і хімії, а згодом біології та основ сільськогосподарського виробництва. Ряд випускників колишнього природничо-географічного відділення продовжили навчання на природничому факультеті, стали біологами, хіміками. Серед них майбутні доценти цього ж інституту А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Місто Кременець як центр зародження та розвитку географічної освіти на Волині і Поділлі 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок