Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Еколого-освітня робота з учнівською молоддю як складова збереження біорізноманіття

Еколого-освітня робота з учнівською молоддю як складова збереження біорізноманіття

Назва:
Еколого-освітня робота з учнівською молоддю як складова збереження біорізноманіття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,65 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Еколого-освітня робота з учнівською молоддю як складова збереження біорізноманіття

   
Екологічна освіта в установах природно-заповідного фонду України покликана на підвищення рівня екологічних знань та формування екологічної культури населення, туристів, гостей регіону. Високий рівень обізнаності щодо екологічних проблем регіону, його рідкісних видів флори і фауни сприяє збереженню довкілля, формуванню активної природоохоронної позиції у вищезгаданих цільових групах.    
Еколого-освітня діяльність Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) регулюється Положенням про КБЗ, Менеджмент-планом (Проектом організації території), Положенням про еколого-освітню діяльність заповідників та національних парків України, Положенням про відділ пропаганди, екоосвіти та рекреації заповідника.    
Для здійснення еколого-освітньої діяльності адміністрацією установи створено окремий структурний підрозділ – відділ пропаганди, екоосвіти та рекреації. Його робота здійснюється відповідно до щорічного Плану про еколого-освітню діяльність Карпатського біосферного заповідника, який затверджується директором установи та погоджується Державною службою заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Екоосвітні заходи, що спрямовані на досягнення певної мети (цільові), а також такі, що організовуються у рамках природоохоронних акцій, проводяться за окремим, більш детальним, плануванням та узгоджуються із районними відділами освіти та навчальними закладами в зоні діяльності Карпатського БЗ (Рахівський, Тячівський, Хустський райони Закарпатської області). Основними природоохоронними акціями є «Первоцвіт», День довкілля, «Зелений паросток майбутнього», «Всесвітній день захисту навколишнього природного середовища», День заповідника та інші.    
У здійсненні еколого-освітньої діяльності найбільшої уваги надається роботі з учнівською молоддю. При цьому враховуються програма шкільного курсу природничих дисциплін – біології та географії, вікові особливості психології школярів, методологічні основи освітнього процесу, проведення екскурсій у природне середовище, позашкільної освіти учнівської молоді. А також використовується матеріально-технічна база та інтелектуальний потенціал Карпатського біосферного заповідника, як науково-дослідної установи. Зокрема, до проведення більшості екоосвітніх заходів долучаються співробітники наукового відділу, використовується обладнання лабораторій.    
Щороку на базі центральної садиби Карпатського біосферного заповідника у рамках відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища (5 червня) та шкільних практик організовується низка масових екоосвітніх заходів.    
За мету у даній формі роботи ставиться доповнення знань учнів, отриманих на уроках біології та географії, додатковими відомостями про природу рідного краю. Завданнями є: набуття практичних навичок у здійсненні спостережень за навколишнім середовищем; знайомство із основними методами ведення наукових досліджень; залучення до природоохоронної роботи.    
Зокрема проводяться такі заходи: День Води, День птахів, День ентомолога, День флори, День знайомства із роботою сейсмостанції «Рахів».    
Всі «Дні» проходять на базі центральної садиби заповідника та наукових лабораторій. З учнями працюють спеціалісти наукового відділу відповідного профілю, співробітники відділу пропаганди, екоосвіти та рекреації.    
Цільова група – учні середньої ланки загальноосвітніх закладів Рахівщини. Щороку учасниками заходів стають 350-600 школярів.    
Із учнями старшого шкільного віку проводяться учнівські семінари і конференції. Однак, долучаються також і учні 7-8 класів. У процесі такої роботи школярі навчаються узагальнювати інформацію, викладати результати власних спостережень у доповідях, працювати з літературними джерелами. Тематика учнівських конференцій і семінарів обирається відповідно до вимог часу і конкретних подій чи екологічних проблем регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Еколого-освітня робота з учнівською молоддю як складова збереження біорізноманіття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок