Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Легка промисловість України: проблеми і перспективи конкурентноздатності

Легка промисловість України: проблеми і перспективи конкурентноздатності

Назва:
Легка промисловість України: проблеми і перспективи конкурентноздатності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат
на тему:
Легка промисловість України: проблеми і перспективи конкурентноздатності
План
Мета роботи
Проблеми в текстильній промисловості України
Аналіз проблем
Пропозиції до розв’язання проблем
Обґрунтування пропозицій та вибір альтернатив них шляхів розвитку галузі
Здійснення пропозицій урядовими та неурядовими організаціями
Необхідні умови та ресурси
Висновок
Додатки
Використана література 
1. Мета роботи
Однією з галузей, на якій зупинимося докладніше в даній роботі, є легка промисловість, а точніше одна з її суб-індустрій – текстильна промисловість і виробництво одягу.
Ринок текстильної продукції та одягу за часів СРСР завжди відрізнявся стабільністю попиту. Продукція, яка випускалась фабриками України не довго затримувалася на полицях в магазинах, і, здебільшого, якісні товари були дефіцитними. Однак, після розпаду СРСР ситуація змінилася: купівельна спроможність населення – різко впала. Так, за 10 років переходу до ринкової економіки валовий внутрішній продукт України скоротився майже на 60%, якщо прийняти 1991 рік за базовий; обсяги промислової продукції - на 48,9%, сільського господарства - на 51,5%. Реальна заробітна плата зменшилася у 3,8, а реальні виплати з пенсій - у 4 рази.
І хоча в 2000 році найбільший ріст було зафіксовано саме в легкій промисловості - 39%, що в 6 разів вище ніж рівень 1999 року, а виробництво костюмів підвищилось на 29%, пальт - на 26% ( Цей приріст було досягнено за рахунок збільшнення в-ва тканин на 33,7%, трикотажних виробів - на 86%, костюмів - на 28,6%, пальто на - 25,5%, брюк - на 62%, суконь - на 42%. Експорт збільшився на 50% від 1999 року і нараховував близько 55 млн. доларів) – але, все ж, ще залишаються нерозв’язаними багато проблем української текстильної промисловості.
За часів СРСР більш як 50% текстильної індустрії колишнього СРСР знаходилося на Україні. Будучи лідером по виробництву верхнього одягу в СРСР, Українській текстильній промисловості зараз важко звикатися з думкою про свою не- конкурентоспроможність на Світовому ринку. Сьогодні легка промисловість в Україні не має жодного шансу стати лідером в виробництві текстильної продукції. А тому, поряд з багатьма внутрішніми проблемами галузі перед Україною постає запитання: «А чи варто бути номером один у світовому виробництві одягу?»
Мета даної роботи полягає в пошуку обгрунтованої відповіді на це запитання, дослідженні цієї проблеми: дослідженні можливих варіантів її вирішення, а також пошуку альтернативних шляхів розвитку української текстильної промисловості.
2. Проблеми в текстильній промисловості України.
На початок 1991 року на Україні нараховувалося близько 160 фабрик які були зайняті у виробництві тканин та суконь. Але лише 30% доходу цієї галузі надходило до українського бюджету. За радянських часів продукція підприємств легкої промисловості входила до “групи Б” – саме тому цей сектор не отримував значних інвестицій та вважався не таким важливим як галузі, які входили до групи “А”.11 За класифікацією СРСР вся пром-ть країни, поділена на галузі була розподілена також на групи пріоритетного (А) та непріоритетного розвитку (Б). Такі галузі як Машинобудування, паливна, метулургічна – були визнані пріоритетними та були найголовнішими кандидатами на отримання інвестиції на свій розвиток від держави. Ті ж галузі, які потрапили до групи Б – були недорозвинені і мало робилося для того, щоб покращити ситуацію.
Проблеми, які існують зараз в промисловості України можна умовно розподілити на три групи:
Проблеми, які були породжені промисловими структурами, які Україна отримала в спадок від СРСР:
Проблема міжгалузевого обміну,
Оптової дистриб”юції товарів,
Сировинна проблема (зокрема, проблема давальницької сировини),
Проблема відносно великих виробничих витрат.
Спаду виробництва протягом 1991-1999
Проблеми економіки перехідного періоду: Це проблеми, пов’язані з недосконалістю українського законодавства:
Проблема захисту українського виробника,
Недосконале оподаткування підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Легка промисловість України: проблеми і перспективи конкурентноздатності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок