Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Сільське господарство світу

Загрузка...

Сільське господарство світу

Назва:
Сільське господарство світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з економічної географії
на тему:
Сільське господарство світу


Закономірності розвитку сільського господарства. Практично у всьому світі діяльність, пов'язана із забезпеченням населення продуктами харчування і продуктами споживання, вийшла за межі власне сільського господарства і утво-рює нині систему взаємозалежних галузей, в якій взаємодіють сільське господар-ство, переробна промисловість, складське та холодильне господарство, оптові та роздрібні торгові підприємства, підприємства сільськогосподарського машинобу-дування, сільськогосподарської хімії, сільськогосподарської науки, агробанки то-що. В економічно розвинутих країнах, в країнах з перехідною економікою, в постсоціалістичних країнах такі поєднання розвинулись до агропромислових комплексів (АПК). У багатьох країнах, що розвиваються, також розпочалися аналогічні процеси, але агропромислова інтеграція знаходиться тут на початко-вих рівнях розвитку. Коли ж йдеться про світове господарство, то систему, в якій поєднано сільське господарство і пов'язані з ним галузі, називають агробізнесом, або агровиробничою сферою.
Основу агровиробничої сфери світового господарства становить сільське госпо-дарство - один з найдавніших видів людської господарської діяльності. В ньому й нині зайнято більш як 50 % економічно активного населення світу. Проте, якщо в країнах, що розвиваються, в сільському господарстві працює понад 2/3 зайнято-го населення, а в окремих з них - 3/4, то в економічно розвинутих країнах - менш як 1/10, у США тільки 2,8 % економічно активного населення. У всій же агровиробничій сфері зайнята більша кількість працівників. Наприклад, у США на одно-го зайнятого в сільському господарстві припадає понад 5 зайнятих в інших галу-зях АПК, в Європі відповідно 2-2,5 чоловіка. Отже, навіть в економічно розвину-тих країнах в АПК зайнято 1/5, а то і понад 1/4 економічно активного населення. У сільському господарстві 99 % продукції виробляє землеробство і тварин-ництво. Інші галузі - аквакультура (розведення риби, молюсків тощо), використан-ня комах (шовківництво та бджільництво) — відіграють незначну роль.
Співвідношення рослинництва і тваринництва залежить від кількох чинників: рівня індустріалізації країни (в Північній Америці та Європі - високомеханізова-не тваринництво), природних умов (пасовищне тваринництво в посушливих степо-вих та напівпустельних районах), етнічних і релігійних особливостей тієї чи іншої країни (наприклад, іслам забороняє вживання свинини, індуїзм - вбивати корів). У цілому в економічно розвинутих країнах Європи і Англо-Америки переважає тваринництво, що ведеться на передовій базі з використанням досягнень науки, а в країнах, що розвиваються, особливо в екваторіальній, субекваторіальній зоні та зоні мусонного клімату - рослинництво.
Основу сільськогосподарського виробництва становлять земельні ресурси. Тому дуже важливим для країн і регіонів є кількість сільськогосподарських угідь, зокре-ма орних земель. Всі сільськогосподарські угіддя на Землі займають близько 1/3 су-ходолу (без Антарктиди), або 4,5 млрд гектарів. Трохи більше як 1/10 суходолу, тоб-то близько 1,5 млрд гектарів, становлять орні землі та землі під багаторічними на-садженнями, 1/5 частина суходолу знаходиться під луками і пасовищами.
Найбільші площі земель, що використовуються в землеробстві, - в Азії (майже 1/3 світових площ), значні вони і в Північній Америці та Північній Євразії (по
1/6 світових площ). Найбільш розораною є Західна й Центральна Європа, де в серед-ньому під землеробством використовується понад 1/3 землі, а в окремих країнах навіть 1/2 і більше, наприклад, в Україні, Італії, Польщі, Угорщині, Нідерландах, Данії тощо. Інтенсивно розорані також історичні райони землеробства в Азії, особ-ливо в Східному Китаї, на Індо-Гангській низовині та в дельтах великих річок. Се-ред країн світу найбільші земельні ресурси мають країни СНД (особливо Росія, Ук-раїна, Казахстан), США, Індія, Китай, Бразилія, Канада, Австралія (див. табл. 8).
Основним соціально-економічним чинником сільськогосподарського вироб-ництва є аграрні відносини, що залежать від способу виробництва, форми зе-мельної власності, характеру землекористування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Сільське господарство світу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок