Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Раціональне використання природних умов і природних ресурсів та їхня охорона. Природні комплекси України і фізико-географічне районування

Загрузка...

Раціональне використання природних умов і природних ресурсів та їхня охорона. Природні комплекси України і фізико-географічне районування

Назва:
Раціональне використання природних умов і природних ресурсів та їхня охорона. Природні комплекси України і фізико-географічне районування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Раціональне використання природних умов і природних ресурсів та їхня охорона. Природні комплекси України і фізико-географічне районування

План
1. Біотичні ресурси, їх раціональне використання
2. Фізико-географічне районування України
3. Природно-господарська характеристика природних зон України: мішаних лісів, лісостепової, степової
4. Природно-господарська характеристика Українських Карпат і Кримських гір
5. Природні комплекси морів, що омивають Україну
6. Література
РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ УМОВ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ТА ЇХНЯ ОХОРОНА
Біотичні ресурси, їх раціональне використання
Мережа природно-заповідного фонду України на початок 2006р. охоплювала 4 біосферні заповідники, 17 природних заповідників і 15 національних природних парків (НПП), понад 2600 заказників та близько 5,4 тис. інших природоохоронних об'єктів. Загальна площа природно-заповідного фонду досягла близько 2,8 млн га (заповідники і НПП — 1056,5 тис. га), що становить 4,6% від усієї території держави.
Дуже важливе природоохоронне значення мають біосферні заповідники, які входять у міжнародну систему контролю за станом довкілля. Від природного заповідника вони відрізняються тим, що в них виділяється три зони, які відрізняються режимом збереження природних комплексів.
Біосферні заповідники створюються на базі заповідників чи ПНП, що стають їхнім ядром. Інколи таких ядер може бути декілька.
Важливу роль у збереженні та вивченні природних комплексів України відіграють природні заповідники: Український степовий, Хомутівсь-кий степ, Поліський, Канівський, Горгани, Кримський, Карадазький та ін.
За період з 1995р. до 2006р. на території України організовано ще 11 ННП.
ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ УКРАЇНИ І ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ РАЙОНУВАННЯ
Фізико-географічне районування України
У фізичній географії існує кілька підходів до природного районування. Більшість науковців вважають, що провідним чинником, який зумовлює різноманітність природних комплексів, є кліматичний процес.
Оскільки клімат має добре виражені зональні особливості, то й природні комплекси, що утворюються під його впливом, підпорядковані закону горизонтальної зональності. Інший підхід полягає в тому, що визначальним чинником формування ПТК вважають геолого-геоморфологічні умови території. Цей чинник не пов'язаний з широтною зональністю, його називають азональним.
Другим за величиною природним комплексом після материка при районуванні за зональним принципом є природна зона" а за азональним (геолого-геоморфологічним) — фізико-географічна країна, в основі якої лежить одна велика тектонічна структура (платформа, область складчастості).
Українські географи В. Попов, О. Маринич і А.Ланько у книзі "Фізико-географічне районування Української PCP" (1968 p.) обгрунтували природне районування території України, враховуючи дію зональних та азональних чинників.
За найбільшу одиницю районування вони взяли фізико-географічну країну, тобто велику частину материка, в основі якої лежить єдина тектонічна структура. Рівнинна країна поділяється на зони за зональними ознаками, які характеризуються спільністю та своєрідністю ґрунтово-рослинного покриву і тваринного світу, що' формуються при певному співвідношенні тепла і вологи. Далі йде поділ на підзони, провінції, області, райони. Останні збігаються за ландшафтом.
Отже, територія України охоплює природні комплекси трьох фізико-географічних країн: Східноєвропейської рівнинної ландшафтної країни, Карпатської гірської ландшафтної країни і Кримської гірської ландшафтної країни. У межах Східноєвропейської рівнини розрізняють зональні комплекси мішаних лісів, лісостепу та степу.
Природно-господарська характеристика природних зон України: мішаних лісів, лісостепової, степової
Зона мішаних лісів в Україні розміщена в її північній частині і характеризується переважанням мішано-лісових ландшафтів. Мішані ліси займають площу 113 тис. км2, що становить майже 20 % території України.
Мішані ліси розміщені на різних геоструктурах Східноєвропейської платформи. Найдавніша серед них — Український кристалічний щит.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Раціональне використання природних умов і природних ресурсів та їхня охорона. Природні комплекси України і фізико-географічне районування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок