Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Японія. Економіко-географічна характеристика країни.

Загрузка...

Японія. Економіко-географічна характеристика країни.

Назва:
Японія. Економіко-географічна характеристика країни.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Японія
Економіко-географічна характеристика країни.


Площа - 372 тис. км2.
Населення ~ 125 млн чоловік.
Столиця - Токіо.
Японія - економічно найрозвинутіша країна Азії. Наявність значного економічного потенціалу, високі темпи економічного зростання, вигідне геополітичне положення в північно-західній частині Тихого океану дають підставу вважати цю країну одним із найважливіших центрів світового господарства. Японія має потужну промисловість з найновішими технологіями, значні валютно-фінансові ресурси, займає міцні позиції в системі міжнародних економічних відносин. У другій половині XX ст. вона пройшла період небаченого в її історії економічного піднесення і вступила в етап постіндустріального розвитку. Країна розташована на невеликих за площею островах біля узбережжя Східної Азії. Це морська країна, для якої Тихий океан - найбільш універсальна та зручна дорога у всі кінці світу.
Японія - конституційна монархія. Сучасний державний устрій визначається конституцією 1947 року, основні положення якої відкривають широкі можливості демократії в країні. В адміністративному відношенні Японія поділяється на 43 пре-фектури (кен), три столичних округи - Токіо (столиця Японії), Осака та Кіото (стародавня столиця країни) і губернаторство Хоккайдо.
Природно-ресурсний потенціал. Острови Японського архіпелагу, геологічною основою яких є підводні гірські хребти, простягаються дугами вздовж східного уз-бережжя Азії. Основна дуга складається з чотирьох островів: Хонсю, Кюсю, Сікоку та Хоккайдо. Територія островів знаходиться в активному сейсмічному районі, де насті землетруси. 3/4 території островів займають гори та місцевості з дуже пересіченим рельєфом. На островах - понад 200 вулканів, серед них - 40 діючих, в тому числі і Фудзі, що є символом країни. Господарська діяльність зосе-реджена на порівняно невеликих за площами рівнинах, серед яких значні на о.Хонсю - Канто (на ній розташована столична агломерація), Кінкі (розміщуються Оса-ка, Кіото), Нобі (розташована агломерація Нагоя), Етіго; на о.Кюсю - Тікуго (міста, Фукуока і Кітакюсю); на Хоккайдо - Ісікарі.
У надрах Японських островів трапляються хімічні елементи майже всієї таб-лиці Менделєєва, але родовищ промислового значення вкрай мало. Достатньо для внутрішніх потреб видобувається тіль-ки вапняків і сірки, дуже мало - ву-гілля, свинцево-цинкової і мідної руди, золота.
Вся територія країни перебуває в зоні активної діяльності мусонів. Літ-ній мусон супроводжується опадами на східних схилах гір, а зимовий несе хо-лодні повітряні маси з Сибіру і спричи-няє сильні снігопади на Хоккайдо і на узбережжі Японського моря. Навесні і восени в Японію приходять тропічні циклони. Весною вони приносять теплі дощі, а з серпня по жовтень - тропічні урагани (тайфуни). Дощі живлять чис-ленні річки, що мають значний енерге-тичний потенціал, воду їх використо-вують для зрошення.
Японія - зелена країна, її гори на півдні вкриті субтропічними, в цент-ральній частині - мішаними, на пів-ночі - хвойними лісами. Проте біль-шість лісів країни - штучні насаджен-ня, а ландшафти дуже змінені діяль-ністю людини (мол. 105).
Населення. Територія Японських островів - одна з найбільш густо засе-лених у світі. Переважна більшість на-селення країни розміщується на вузь-ких смугах прибережних рівнин. Сис-теми розселення в зонах Токіо - Йоко-гама, Осака - Кобе - Кіото, Нагоя, пів-нічної частини Кюсю (Кітакюсю - Фу-куока) являють собою великі багато-мільйонні агломерації (мал. 106). Вздовж головної транспортної осі краї-ни, що з'єднує ці агломерації, виникло одне із найпотужніших у світі зосере-джень промисловості та інших видів економічної діяльності, за яким закрі-пилася назва «Тихоокеанський про-мисловий пояс Японії». У східній час-тині цього поясу від Токіо - Йокогама до Осака - Кобе склався другий у світі а кількістю населення мегалополіс -Токайдо (понад 65 млн чоловік).
Мал. Токіо – столиця і найбільше місто Японії
Господарство. Сучасна Японія має динамічні продуктивні сили, в яких неста-ча природних ресурсів компенсується високим рівнем кваліфікації і культури праці робочої сили, активним і гнучким використанням капіталу та сучасних методів ор-ганізації виробництва, високим рівнем розвитку науки і техніки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Японія. Економіко-географічна характеристика країни.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок