Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Миколаївська область

Миколаївська область

Назва:
Миколаївська область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
s
Реферат на тему:
Миколаївська область


Історія та демографічна довідка регіону
Місто Миколаїв було засновано 1789 року. В 1795 році був створений Херсонський округ (повіт) Вознесенської губернії, до якого й приписали місто Миколаїв. У 1802 році вперше була утворена Миколаївська губернія. Але вже через рік вона була ліквідована при новому адміністративному переділі. Миколаїв знову ввійшов до складу Херсонського повіту, але тепер уже Херсонської губернії. 1805 року Миколаївське губернаторство було відновлено.
Як адміністративно-територіальна одиниця Миколаївська область була утворена на базі Одеської області 22 вересня 1937 року. До неї ввійшло багато населених пунктів Херсонщини та Дніпропетровщини. Свого сучасного вигляду і розмірів область набула наприкінці 1959 року. Нині її площа охоплює 4,6% площі України, й вона посідає 15 місце за цим показником.
В області налічується 5 міст обласного і 4 районного підпорядкування, 20 селищ міського типу та понад 900 сіл. Найбільшими містами області є Миколаїв (514 тис. жителів), Первомайськ (70 тис.), Вознесенськ (42 тис.), Южноукраїнськ (38 тис.), Новий Буг (18 тис.), Очаків (17 тис.). У містах та селищах міського типу мешкає 66,0% населення області (цей показник зберігає стабільність уже багато років поспіль).
За даними всеукраїнського перепису населення 2001 року, в усіх населених пунктах області налічується 1264,7 тис. жителів, що складає 2,6% населення України (це 18 місце в країні). 53,4% населення складають жінки. Показник народжуваності становить 7,8 на 1 тис. жителів і має тенденцію до зниження.
У Миколаївській області проживають представники понад 100 національностей. Корінний етнос - українці, - за офіційною статистикою, складає 75% населення області, але, за даними перепису, вважають себе українцями близько 82%. Найбільш чисельними є представники 13 національних меншин - росіяни (19,4%), молдовани (1,3%), білоруси (1,1%), євреї (0,9%), болгари та поляки (по 0,6%), німці, вірмени, татари і роми (по 0,1%), гагаузи (0,07%), турки-месхетинці та чехи (по 0,04%). При облдержадміністрації створено Раду представників громадських організацій національних меншин області, яка має на меті підвищення їх ролі в розвитку етнічної, культурної та мовної самобутності, забезпеченні міжнаціональної злагоди. На Миколаївщині створено 33 національно-культурних та культурологічних товариства і центри національних культур. Існує також мережа недільних шкіл у місцях компактного проживання національних меншин.
Аналіз політичної структуризації регіону
Процес розвитку політичних партій на Миколаївщині мало чим відрізняється від процесів партійного будівництва в інших українських регіонах. На початку 90-х років окрім КПУ в області активно працював НРУ. Згодом з’явилися Селянська та Соціалістична партії, однак значного впливу в краї вони так і не здобули. Перша хвиля масової реєстрації обласних осередків партій пройшла напередодні виборів до Верховної Ради України 1998 року. В ті часи в регіоні активно функціонували осередки КПУ, НРУ, НДП, СДПУ(о), АПУ та ПРП. Однак більшість з-поміж зареєстрованих 40 партій так і залишилися маловідомими, нечисленними і маловпливовими, оскільки окрім власне реєстрації та висування депутатів ніякої роботи серед населення вони не вели.
Друга хвиля масової реєстрації обласних осередків партій пройшла напередодні останніх виборів до Верховної Ради України 2002 року. В грудні 2000 року в області налічувалось уже 45 осередків політичних партій. На початок 2003 року їх число зросло до 81. Серед лідерів за обсягом "офіційного" членства можна назвати обласну організацію Аграрної партії України, що налічує понад 14 тис. членів, серед яких багато керівників сільськогосподарських підприємств та органів влади різних рівнів.
Частина осередків політичних партій брала участь у формуванні місцевих та регіональних органів влади Миколаївщини. До 1997 року найкраще це виходило в КПУ. Однак після виборів 1998 року комуністів поступово почали витісняти представники АПУ, НДП, МБР та СДПУ(о).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Миколаївська область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок