Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Панама, загальна характеристика

Загрузка...

Панама, загальна характеристика

Назва:
Панама, загальна характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,20 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Панама, загальна характеристика


Зміст
Природа
Населення
Державний лад і політика
Місцеві органи влади
Політичні партії
Збройні сили
Зовнішня політика
Економіка
Сільське господарство
Рибальство
Лісова промисловість
Промисловість
Видобувна промисловість
Енергетика
Транспорт
Зовнішня торгівля
Фінанси і банки
Культура
Музика і танець
Живопис і література
Освіта
Підсумки
Список використаної літературиПАНАМА
Республіка Панама, держава, розташована на Панамському перешийку, самій вузькій ділянці суші, що з'єднує Північну Америку з Південною. Площа 77 082 кв. км; населення - 2,73 млн. чоловік (оцінка 1996). На сході межує з Колумбією, на заході - з Коста-Рикой, на півдні омивається Тихим океаном, на півночі - Карибським морем. Столиця - місто Панама, населення якого оцінювалося в 1997 у 413 тис. чоловік.
Географічно будучи частиною Центральної Америки, Панама до 1903 входила до складу Колумбії. Життя країни зосереджене навколо Панамського каналу, поруч з яким розташована і столиця. Основні політичні зусилля урядів країни в 20 в. були спрямовані на те, щоб включити в її юрисдикцію зону Панамського каналу, що офіційно знаходилася під контролем США, і в 1979 ці зусилля нарешті увінчалися успіхом. Зона каналу площею 1432 кв. км і довжиною 68 км, з населенням у 47 тис. чоловік, перетинає Панаму з північно-заходу на південний схід, зв'язуючи Карибське море з Тихим океаном.
Природа. У широтному напрямку майже через усю країну простирається центральний гірський ланцюг, облямована по обидва боки прибережними мінливостями. Як для карибського, так і для тихоокеанського узбережжя характерні глибокі бухти і розташовані неподалік острови. На південному узбережжі в океан знаходяться кілька горбкуватих півостровів, з них самий великий - півострів Асуэро. Гірська внутрішня частина Панами утворена декількома хребтами. Західні хребти, що простягнулися в Панаму з Коста-Рики, увінчані кількома вулканічними піками, найвищий з них - гора Барові (3475 м над р.м.). На схід тягнуться круті схили хребта Серрания-де-Табасара висотою більш 900 м над р.м., що доходить до Панамського каналу. Цей хребет різко обривається західніше міста Панама, а далі на південний схід йде інша гірська система - КОРДИЛЬЕРА-ДЕ-САН-БЛАС, що переходить у більш високий ланцюг Серрания-дель-Дарєн, що продовжується в Колумбії. Деякі піки тут піднімаються вище 1200 м над р.м. Ще один хребет, Серрания-дель-Баудо, починається на південно-сході Панами і тягнеться від затоки Сан-Мигель у Колумбію. Панамський канал прокладений у найбільш низькій частині перешийка між західними і східними гірськими областями , де пагорби не перевищують 87 м над р.м.
На Карибському узбережжі і північних схилах гір клімат дощовий тропічний . Особливо сильні зливи йдуть із травня по грудень, але й в інші місяці нестачі вологи не відчувається. У порту Колон річна норма опадів становить 3250 мм, а середня Зм., причому різниця в температурах між сезонами майже непомітна. У високогір'ї дощів випадає менше, а з південної сторони гір на тихоокеанському узбережжі панує тропічний клімат з вологим і сухим сезонами. У столиці країни, наприклад, 88% річної норми опадів, що складає 1750 мм, приходиться на травень - листопад, а інші п'ять місяців стоїть посуха
Приблизно три чверті Панами покрито лісами. На Карибському узбережжі літоральні мангрові зарості змінюються густим волого тропічними лісом з вічнозелениими широколиственними породами, що дають коштовну деревину.
Вище схили покриті не менш густим "ліановим" лісом, що доходить майже до вершин хребтів. Тихоокеанські прибережні області покриті густим напівлистопадним лісом з невеликими ділянками саваннового рідколісся.
Фауна Панами багата і різноманітна. Тут водяться пума, оцелот і інші котячі, олені, мавпи, пекарі, мурахоїди, лінивці, броненосці і кинкажу. Серед рептилій виділяються крокодили, алігатори, отрутні і нешкідливі {неушкоджені} змії. Крім північноамериканських перелітних птахів, багато папуг, у тому числі ар; зустрічаються чаплі і тукани.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Панама, загальна характеристика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок