Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Узбекистан, Киргизька Республіка,Таджикистан, Туркменістан

Загрузка...

Узбекистан, Киргизька Республіка,Таджикистан, Туркменістан

Назва:
Узбекистан, Киргизька Республіка,Таджикистан, Туркменістан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Узбекистан, Киргизька Республіка,
Таджикистан, Туркменістан


Республіка Узбекистан
Площа - 447,4 тис. кмг. Населення - 22,4 млн чоловік. Столиця - Ташкент.
Узбекистан займає щодо країн регіону центральне положення. Країна має велику площу земель, придатних для зрошуваного землеробства, значні й різноманітні поклади мінеральної сировини. Тут добувають газ і нафту, руди кольо-рових металів, графіт, озокерит.
Пустельно-степові ландшафти рівнинних ділянок чергуються з пустельними (Кизилкуми) і, поступово підвищуючись на схід, переходять у передгірські та гірські. Різко континентальний клімат з сухим літом, незначною кількістю опадів сприяє вирощуванню бавовнику, інші сільськогосподарські культури потребують штучного зрошення. Тут діє розвинута система каналів: Великий, Північний та Південний Ферганські, Голодностепський та ін. Ірригаційне значення мають майже всі річки країни.
Узбекистан - найбільша за кількістю населення країна регіону. До її складу на правах автономії входить Каракалпакія. Життя та традиційна господарська діяльність концентруються в оазисах. Найбільш густо заселені оазиси південної частини країни (особливо Ферганська долина) та пониззя Амудар'ї. Найбільші міста - давні центри культури - Ташкент, Самарканд (мол. 84), Бухара, Хіва (мол. 85) - також знаходяться в оазисах.
У територіальному поділі праці спеціалізація країни визначається бавовникових комплексом. До його складу входять підприємства первинного очищення бавовник)
та текстильної промисловості, що концентруються переважно в Ташкенті, Фергані, Маргелані, Самарканді, а також машинобудування (головний центр - Ташкент). Потреби комплексу спричинили розвиток виробництва мінеральних добрив (Чирчик, Фергана. Навої, Коканд). З переробкою бавовнику по в'язане виробництво олії.
Подальшого розвитку набуває видобувай ня паливно-енергетичної (Ферганська доли на) та рудної сировини (Алмалик). Відповідно посилюється значення в промисловому розвитку країни таких галузей, як газова, хі-мічна та нафтохімічна, золотодобувна, кольо-рова металургія.
У сільському господарстві, крім бавовни-кової спеціалізації, займаються вирощуван-ням баштанних культур, фруктів, овочів, ви-рощуванням рису в долинах річок та пшениці - на богарних землях. В оази-сах розвинуте молочне скотарство, в пустельних та гірських районах - вівчарство пасовищного типу. Харчо-ва промисловість виробляє різні кон-серви, сухофрукти, вина.
Узбекистан зв'язаний з країнами Центральної Азії та Росії сухопутни-ми шляхами, де провідна роль нале-тить залізниці. Постачає продукцію бавовникового комплексу, газ, кольо-рові метали. Завозить переважно про-дукцію машинобудування й хімії.
Киргизька Республіка
Площа - 198,5 тис. кмг. Населення - 4,5 млн чоловік. Столиця - Бішкек.
Киргизстан - гірська країна. По-ловина її території розташована на висотах понад 3 000 м, тобто при-датні для землеробства території ду-же обмежені (частина Ферганської, Чуйська, Алайська (мал. 86) доли-ни) і становлять близько 10 %. Ви-рощують бавовник, цукрові буряки, тютюн. Країна має великі пасовища, на яких розвивається вівчарство. Також розводять коней, велику рогату худобу.
Велике значення має вугільна промисловість, кольорова металургія, що роз-виваються на власній сировині. У Киргизькій Республіці є значні поклади сурми та ртуті. В містах Бішкек, Ошта інших розвинуте машинобудування. Енергети-ка розвивається на власних паливних та гідроресурсах. Каскад ГЕС діє на річці Нарин.
Надра країни багаті мінеральними водами, унікальні природні особливості озера Іссик-Куль сприяють розвитку рекреаційної діяльності в країні, визначають галузь як одну з пріоритетних для розвитку економіки.
Киргизька Республіка активно перебудовує свою економіку, залучаючи як власні ресурси, так і можливості міжнародного співробітництва. Держава дістала статус країни, що розвивається, це дає можливість одержувати на пільгових умо-вах міжнародну допомогу.
Республіка Таджикистан
Площа - 143,1 тис. кмг. Населення -5,7 млн чоловік. Столиця - Душанбе,
Таджикистан розташований в важкодоступних гірських районах Паміру та Паміро-Алтаю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Узбекистан, Киргизька Республіка,Таджикистан, Туркменістан

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок