Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Причорноморський соціально-економічний район

Загрузка...

Причорноморський соціально-економічний район

Назва:
Причорноморський соціально-економічний район
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,50 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Причорноморський соціально-економічний район


Причорноморський соціально-економічний район займає південну, причорноморську частину України. До його складу входять АР Крим, Одеська, Миколаївська та Херсонська області. Його площа 113 тис. км2 (18,7% площі України), населення – 6,9 млн. осіб (14% населення України). За адміністративно-територіальним поділом до складу району входить 77 районів, 54 міста, 137 смт та 1223 села.
У районі розвинене машинобудування, рекреаційний комплекс, багатогалузева харчова промисловість, високотоварне сільське господарство з високою часткою зернових посівів, садів, виноградників, тютюну та ефіроолійних культур. На район припадає 28% виробництва ковальсько-пресового устаткування України, 39% консерв, 16% хімічних добрив. Тут сконцентровано до 90% виробництва вин. Значним є вклад реґіону у виробництво морських та річкових суден, кукурудзозбиральних комбайнів, тракторних плугів, металорізальних верстатів, електродвигунів.
Географічне положення
Причорноморський соціально-економічний район розташовується на півдні України, займає територію Причорноморської низовини, степового Криму та Гірського Криму. Район контактує на півночі з Центральним та Подільським соціально-економічними районами, на північному сході – з Придніпровським соціально-економічним районом. На заході район має вихід до державного кордону з Молдовою та Румунією; ця риса географічного положення досить активно використовується.
Причорноморський соціально-економічний район має сприятливе економіко-географічне положення. Приморське положення зумовило розвиток суднобудування та судноремонту, морського транспорту каботажного та міжнародного плавання, курортно-туристичного господарства. Саме в цьому районі розташовуються найпотужніші українські порти (Іллічівськ, Одеса, Южний), що дозволяє підтримувати району і Україні загалом, контакти з 172 країнами світу. Важливо, що розташування району є придунайським, що дає змогу підтримувати дешеве річкове сполучення з багатьма європейськими країнами (Румунією, Болгарією, Угорщиною, Югославією, Словаччиною та ін.). Вигідним є сусідство з існуючими соціально-економічними районами. Позитивним є близьке розташування району до основних паливних та металургійних баз України.
Серед негативних рис виділимо досить далеке розташування від західних кордонів України і соціально-економічних районів, що тут розташовані.
Історико-географічні передумови формування території району і його господарства
Освоєння людиною південних районів України через сприятливі кліматичні умови сягає доби неоліту (100 тис. –10 тис. р. до Хр.). з того часу його територією володіли різні народи, у т.ч. скіфи, слов’яни, греки, таври. Саме останні дали назву Кримському півострову – Таврида.
В часи Київської Русі ця територія відігравала важливу роль на відомому торгівельному шляху “із варяг у греки”. Тодішнє Причорномор’я не підпадало під вплив княжих держав.
У ХІІІ ст. Район був завойований монголо-татарами, від яких походить сучасна назва півострова – Крим. З XV ст. На значній території півдня діяло Кримське ханство, яке входило на правах васала в склад Османської імперії. Таким чином Крим став плацдармом для нападів татар та турків на Україну, грабуючи їх і забираючи в полон людей для продажу.
Наприкінці XVIII ст. Південні райони України захопила Росія в результаті кримсько-російських воєн (у 1783р. Крим, 1971р. – Одещину). Після цього безлюдне Дике поле в південних степових районах України почали заселяти як українці, так і частково росіян. Зокрема тоді були засновані такі міста як Севастополь, Ананьїв, Арциз, Балта, Березівка, Білявка, Вилкове, Нова Одеса, Новий Буг, Херсон. Степи спершу використовувались для розвитку пасовищного скотарства (розведення овець та великої рогатої худоби). Вовна та шкіра мали широкий ринок збуту в тогочасній Росії та закордоном.
Саме зменшення попиту на місцеву вовну та шкіру через конкуренцію з боку австралійського вівчарства обумовило в друг.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Причорноморський соціально-економічний район

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок