Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Господарство країн Африки

Загрузка...

Господарство країн Африки

Назва:
Господарство країн Африки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Господарство
країн Африки


Для сучасного господарства країн Африки найбільш типовими є такі особли-вості: а) багатоукладність господарства; б) низький рівень економічних показників (національного доходу); в) аграрний характер економіки більшості країн; г) різке розмежування в сільському господарстві товарно-експортного виробництва, нату-рального і дрібнотоварного господарства, яке обслуговує місцеві потреби; г) поши-рення монокультури в сільському господарстві; д) переважання у промисловому виробництві гірничодобувної промисловості; е) збереження колоніального характе-ру в зовнішній торгівлі.
Істотними особливостями розміщення господарства більшості країн Африки є. зосередження економічної діяльності в кількох центрах і значний розрив у рівнях заселення, освоєності та економічного розвитку окремих територій та країн.
Порівняно економічно розвинутими в Африці є території, що прилягають до столиць - міст, які стали важливими економічними центрами ще в колоніальний період, а також до портів, через які експортують сировину і де частково переробля-ють її (район Касабланки в Марокко, Лагосу в Нігерії, Олександрії в Єгипті, Момбаси в Кенії та ін.). Значні промислові та економічні центри виникли в зонах добу-вання мінеральної сировини (центри «мідного поясу» в Замбії та Заїрі, промислові центри, пов'язані з районами нафто- і газопромислів в Алжирі та Лівії, промислові райони ПАР).
Африка - світовий постачальних багатьох видів тропічної рослинницької си-ровини; какао, кави, арахісу, пальмової олії, прянощів тощо. Водночас сільське господарство країн, що розвиваються в Африці, не забезпечує місцеве населення продовольством внаслідок відставання в більшості країн виробництва основних продовольчих культур від темпів зростання населення. У сільському господарстві Африки використовується понад 1/3 площі материка. Під орними землями та ба-гаторічними насадженнями зайнято близько 7 %, а під пасовищами - 24 % площі континенту (мал. 126).
Основними зерновими культурами в Африці є просо, сорго, кукурудза, рис, пше-ниця і ячмінь; коренеплодами - маніок, батат, ямс, таро; плодовими - банани (ек-ваторіальна та субекваторіальна зона), фінікова (оазиси пустель) і олійна пальми (тропіки), маслина (субтропіки). Плантаційне господарство в Африці досить розви-нуте, але менше, ніж у Латинській Америці та Південно-Східній Азії. У тропічніїі зоні виникли тільки окремі розрізнені ареали плантацій (мал. 127).
На території Африки зосереджена значна частина світового поголів'я худоби, зокрема великої та дрібної рогатої худоби і в'ючних тварин. На континенті близь-ко 192 млн голів великої рогатої худоби, 210 млн овець, 176 млн кіз, 14 млн верб-людів. Провідне місце за кількістю голів належить країнам Східної Африки. Однак тваринництво як галузь господарства має дуже низькі показники виходу продукції. На півночі Африки основна частка сільськогосподарської продукції вироб-ляється в субтропічній зоні Середземномор'я та в долинах Нілу. В Марокко, Ал-жирі, Судані значні площі займають пасовища. Найбільш розораною частиною Аф-рики є зона саван і екваторіальних лісів у Західній Африці. У Центральній Африці умови сільськогосподарської діяльності досить різноманітні: в основних зонах еква-торіальних лісів земель дуже мало, а в саванах є значні пасовища, які можна
Мал 126. Сільське господарство Африки
ефективно використовувати тільки там, де немає мухи цеце. Східна Афри-ка має значну базу для розвитку тва-ринництва: тут знаходиться більш як 1/4 пасовищ материка, майже в усіх країнах регіону під випас використо-вується 40-50 % території,
У Західній Африці основними екс-портними культурами є какао, арахіс, кава, банани, пальмова олія, каучук; у Центральній Африці - пальмова олія, кава, бавовна; у Східній Африці - ба-вовна, чай, кава, сизаль, ваніль та го-ріх кеш'ю; у Північній Африці - олив-кова олія, цитрусові, вино. У Єгипті та Судані - головним чином бавовна. Основна причина відставання тваринництва - низький рівень зоотехніки та низька товарність виробництва, що значною мірою пояснюється особливостями звичаїв скотарських племен.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Господарство країн Африки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок