Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Господарство країн Східної Європи,Північної і Центральної Азії

Господарство країн Східної Європи,Північної і Центральної Азії

Назва:
Господарство країн Східної Європи,Північної і Центральної Азії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,82 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Господарство країн Східної Європи,
Північної і Центральної Азії


Основою розвитку економіки країн регіону є паливно-енергетичний Комплекс, який забезпечує енергією і теплом усі сфери життя. В паливно-енергетичному балансі переважає вугілля. Добувають газ і нафту, частка якої постійно збільшується через використання її в хімічній промисловості.
У регіоні зосереджено до 20 % світових запасів палива. За обсягами видо-бутку переважає вугільна промисловість. Тут лідерами є Росія і Казахстан. Нафтова і газова промисловість найбільш розвинута в Росії, Казахстані, Азербайджані і Туркменістані. Райони видобутку і споживання з'єднані нафто- і газопроводами, вздовж яких розміщуються переробні підприємства.
До 70 % електроенергії виробляється на теплових електростанціях, які є осно-вою енергетики всіх країн регіону. Близько 15 % припадає на ГЕС і понад 10 % на атомні станції, програма розвитку яких після чорнобильської катастрофи була істот-но переглянута. Теплові електростанції розміщують або в місцях видобутку сирови-ни, або поблизу споживачів - в районах зосередження населення і виробництва. ГЕС працюють на великих рівнинних (європейські країни) або гірських річках (централь-ноазіатські країни). Розміщення АЕС тяжіє до споживачів. У цілому ж до 60 % паливно-енергетичних ресурсів зосереджені в азіатській частині регіону, тоді як близько 60 % енергії споживається країнами європейської частини.
Чорна металургія регіону спочатку виникла в європейській частині (Центральна Росія, Урал, Україна) і тільки в 30-х роках XX ст. дістала розви-ток у східних районах Росії та в країнах Центральної Азії і Закавказзя. Основ-ною продукцією галузі є чавун, сталь та прокат, що виробляються на комбінатах повного циклу. Сировинною базою галузі є руди чорних металів (залізна, марган-цева, хромітова) та коксівне вугілля. Вигідне географічне поєднання цієї сирови-ни дає змогу створювати великі металургійні бази. Такі металургійні бази скла-лися в Росії, Україні та Казахстані. Ці країни є основними виробниками і поста-чальниками чорних металів у регіоні.
Кольорова металургія має різноманітнішу сировинну базу, ніж чорна що зумовлює її складну галузеву та територіальну структури. Галузі, що використо-вують руди з малим вмістом металу, є матеріаломісткими і тому тяжіють до сиро-винної бази. Це мідна промисловість, виробництво свинцю та цинку. Алюмінієва-титано-магнієва та нікелева промисловість в розміщенні орієнтуються на паливно-енергетичні ресурси. Найбільшими виробниками кольорових металів у регіоні є Росія і Казахстан. Виробництво міді зосереджено в Казахстані, Росії, Вірменії, Узбекистані, свинцево-цинкова промисловість розвинута в Казахстані, Росії, Азер-байджані, Киргизькій Республіці, нікелево-кобальтова - в Росії, олов'яна - в Росії та Киргизькій Республіці, титано-магнієва - також переважно в Росії.
Для хімічної промисловості регіону характерна велика різноманітність сировинної бази. Вона використовує гірничо-хімічну сировину (фосфори-ти, апатити, солі, сірку), паливо (нафту, газ, вугілля, деревину, сільськогосподарсь-ку сировину), вапняки, гіпси. Утилізує виробничі відходи - коксові та сірчані га-зи. Традиційну гірничо-хімічну сировину здебільшого використовує основна хімія, головною продукцією якої є мінеральні добрива: азотні, фосфатні, калійні. Структу-ра та обсяги виробництва залежать від потреб сільського господарства, а розміщен-ня визначається транспортно-географічним положенням щодо споживачів та особли-востями технологічного процесу.
Мінеральні добрива випускають майже всі країни регіону, а за обсягами вироб-ництва виділяються Росія (50 %), Білорусь (близько 20 %) та Україна (15 %).
Виробництво кислот орієнтоване здебільшого на споживачів, має повсюдне розміщення, а виробництво соди і хлору тяжіє до сировинної бази - родовищ кам'я-ної солі. Ця продукція випускається більшістю країн, проте основним експортером в регіоні є Росія.
Дуже різноманітна промисловість полімерних матеріалів. Основними виробника-ми продукції є Росія, Україна, Азербайджан - вуглеводнева сировина; Росія, Біло-русь, Україна - хімічні волокна; Росія, Грузія, Вірменія - синтетичний каучук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Господарство країн Східної Європи,Північної і Центральної Азії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок