Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Вибухоподібне збільшення народонаселення

Вибухоподібне збільшення народонаселення

Назва:
Вибухоподібне збільшення народонаселення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,87 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вибухоподібне збільшення народонаселення


ПЛАН
1. Поняття про вибухоподібне збільшення народонаселення, можливі наслідки
2. Гіпотеза Мальтуса
Висновки
Список використаної літератури
1. Поняття про вибухоподібне збільшення народонаселення, можливі наслідки
На сьогоднішній день більшість вчених вважає, що вид Homo sapiens з'явився біля 50 тис. років тому в районі Великих рифтових розламів у Східній Африці. 35-40 тис. років тому на Землі нараховувалося всього біля 1 млн. представників цього виду. З тих пір чисельність людства виросла в тисячі разів. У 1987 р. на планеті з'явився 5-мільярдний житель.
Перша оцінка чисельності населення світу була зроблена в 1682 р. англійцем сером Вільямом Петті. Він вважав, що до кінця 17 ст. чисельність проживаючих на Землі людей склала 320 млн. чоловік (по сучасних демографічних оцінках вона була в той час майже в два рази більше).
Перші переписи населення стали проводитися в 18 ст. (хоча існують дані про проведення подібних заходів і в Давньоримській Імперії).
Спонукальним мотивом було упорядкування оподатковування. Протягом 19 ст. вперше були отримані офіційні дані про чисельність населення в більшості європейських і рядів латиноамериканських країн.
У країнах Азії перші переписи були проведені тільки після Другої Світової війни (виключення складають Індія 1867-1872 і Японія 1920). У більшості африканських держав перепису були проведені на засоби міжнародних організацій наприкінці 50-х років.
У Чад, ПАР, Анголі ці переписи були першими й останніми. В Ефіопії перший перепис був проведений у 1982 році, однак її офіційні результати дотепер не опубліковані.
Якщо в 1900 р. чисельність населення склала 1 млрд. 660 млн. чоловік, то до 2000-му року, за різними оцінками вона перевищить 6 млрд. чіл. Саме тому термін «демографічний вибух», що означає швидкий ріст чисельності населення з'явився в 20 столітті.
При існуючих темпах приросту населення його подвоєння відбудеться через 70 років. Але «зеніт» демографічного вибуху пройдений, фахівці вважають, що почалося зниження відносного приросту. Передбачається, що стабілізація населення світу буде досягнута до середини 21 століття і населення не перевищить 10 млрд. людину, тобто буде приблизно вдвічі більше нинішнього.
Всього через 25 років подвоїться населення Африки, Ближнього і Середнього Сходу (Бруней - 11 років, ОАЕ і Катар - 13 років), у той час як Європі для цього знадобиться 282 року, а, наприклад, Ірландії - 1000 років.
Якщо в 1900 році з 15 найбільших країн по числу жителів 7 знаходилися в Європі, 5 в Азії і 3 в Америці, то, згідно з прогнозами, у 2000 році в цьому списку не залишиться ні однієї західно-європейської країни, але виявляться 9 азіатських (Китай, Індія, Індонезія, Пакистан, Бангладеш, Японія, В'єтнам, Филлипини, Іран), два африканські (Нігерія, Єгипет), два латиноамериканські (Бразилія і Мексика), а також США і Росія. Але варто пам'ятати про Синдром Придбаного Иммуно Дефіциту. Зокрема, Африка є найбільш зараженим континентом, тому тривалість життя там різко знижується. Це може сильно позначитися на чисельності населення, тому перспективи поки неясні.
Проблеми країн, що розвиваються, з бурхливо зростаючим населенням досить наочні. Нових людей треба годувати, учити, лікувати, забезпечувати житлом, готувати для них робочі місця. Приріст населення означає необхідність нових витрат, так званих «демографічних інвестицій». У зв'язку з цим темпи економічні рости знижуються: занадто велика частина приросту національного доходу, а те і весь він іде на підтримку життєвого рівня народу на вже досягнутому рівні. Тому швидкий ріст чисельності населення став причиною появи застрашливих прогнозів про ймовірне перенаселення і загибель Землі.
2. Гіпотеза Мальтуса
Перша спроба оцінити динаміку чисельності населення і відповісти на запитання чи зможе Земля прокормити всіх живучих на ній, зв'язана з ім'ям англійського вченого Томаса Роберта Мальтуса (1766-1834), що прийшов до думки, що якщо ріст населення нічим не стримується, те населення буде подвоюватися кожні 25-30 років і що люди розмножуються швидше, ніж зростаючі засоби існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вибухоподібне збільшення народонаселення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок