Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Роберт Пірі

Роберт Пірі

Назва:
Роберт Пірі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,84 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Роберт Пірі


Американський полярний мандрівник Роберт Едвін Пірі народився у Крессон-Спрінгсі (штат Пенсільванія, США) 6 травня 1856 року. Його батько помер, коли хлопчикові виповнилось всього три роки. Мати дозволяли сину все: їздити вверхи, блукати у горах, стріляти та займатись полюванням. Це загартувало хлопчика і підготувало його до мандрівок, про які він мріяв з раннього дитинства.    
У 1877 році Пірі закінчив технічний коледж і отримав диплом інженера; згодом почав працювати інженером у морському флоті США. У 1884 році Пірі у ранзі лейтенанта вирушив у експедицію до Центральної Америки, щоб провести геодезичні знімання з метою визначення можливостей побудови там каналу між Тихим та Атлантичним океанами.
Роберт Едвін Пірі   
У 1886 році Роберт Пірі здійснив свою першу подорож до Гренландії, де і зацікавився полярними країнами. Пірі проник вглиб острова на 190 км і досяг вершини у 2400 м. Тут він почав готувати себе до полярних досліджень. Пірі розумів, що в умовах Півночі важливим є використання досвіду ескімосів. Він навчився будувати іглу – ескімоське житло з снігу, шити ескімоський одяг, вивчив мову місцевих жителів.    
В 1891 році на судні “Кайт” Роберт Пірі знову вирушив до Гренландії. Його супроводжували дружина та п’ять учасників експедиції. Мандрівники висадились на північно-західному узбережжі острова, на березі протоки Сміта, звідки Пірі на санях разом з норвежцем Е.Аструпом вирушили всередину острова. Подорож до берегів Північно-Льодовитого океану тривала з 15 травня по 5 серпня 1892 року і відбувалась нерідко при сильних морозах (-60°). На північно-східному узбережжі океану Пірі відкрив затоку Індепенденс фіорд.
Пірі на судні "Рузвельт"   
З 1897 року починається новий період у діяльності Пірі. Він розробляє проект експедиції до полюса саньми по кризі Північного Льодовитого океану від Землі Гранта – найпівнічнішої частини Канадського арктичного архіпелагу.
   Улітку 1898 року відбулась перша експедиція Пірі по кризі океану на собаках до Північного полюса. З того часу впродовж чотирьох років підряд Пірі намагався дійти до полюса, але кожного разу нездоланні перешкоди стояли на шляху до його мети. Під час одного з походів він відморозив ноги і втратив сім пальців.    
У 1905 році Пірі вирушив у нову експедицію до полюса на спеціально збудованій для полярних плавань яхті „Рузвельт”. Незабаром після виходу в плавання судно вступило в боротьбу з кригою і вперто вело її до самого мису Шерідан, на північному березі Землі Гранта. Тут Пірі зупинився на зимівлю. Навесні в супроводі кількох допоміжних партій він вирушив до полюса. Але незабаром рухатися далі вже не можна було через ополонки і тріщини. Спроба обійти їх ні до чого не привела. Під час сильної бурі доводилось відлежуватись у спальних мішках. Дорога з кожним кроком ставала важчою; люди й собаки в запрягах вибивалися з останніх сил.    
квітня 1906 року Пірі досяг 87° 08’ пн.ш. Так далеко на північ не заходила жодна людина. Щоб рухатись далі до полюса, не вистачало продуктів, а й сили людей були виснажені. Мандрівникам довелось повернутись на судно, яке відвезло їх на батьківщину. Пірі було вже понад п’ятдесят років, а мети свого життя він все ще не досяг. Улітку 1908 року, вирушаючи у нову експедицію на кораблі „Рузвельт”, Пірі твердо вирішив, що ця подорож буде для нього останньою. В експедиції брали участь 21 чоловік. Досвід підказував Пірі, що вийти переможцем в єдиноборстві з суворою природою він зможе тільки за допомогою ескімосів. Тому „Рузвельт” заходив у селища на березі Гренландії, де Пірі вербував ескімосів.    
Зимівлю влаштували на мисі Шерідан. Навесні Пірі вийшов у похід до полюса.    
Попереду головної полюсної партії рухались допоміжні загони, які ставили снігові будиночки і влаштовували склади продовольства. Як тільки експедиція ступила на багаторічну кригу, вона зустріла важкі торосисті нагромадження, і дорогу довелось прорубувати льодорубами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роберт Пірі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок