Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Черкаська область. Адміністративний склад області

Загрузка...

Черкаська область. Адміністративний склад області

Назва:
Черкаська область. Адміністративний склад області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,20 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
на тему:
Черкаська область. Адміністративний склад області


Черкаська область розташована в центрі України. Її територія становить 20,9 тис. кв. км (3,5% території України), де мешкає понад 1 млн. 380 тис. чоловік. Це приблизно 3% всього населення України. Одна із особливостей області її різноманітна, неушкоджена природа. Різноманітність ландшафту області досить унікальна: рівнини поєднуються з пагорбами, глибокі долини та озера, які протягом року створюють дивовижно мальовничі пейзажі. Для області характерні такі кліматичні умови: помірно-континентальний клімат з м'якою зимою і теплим літом. Середньорічна температура повітря +7,3°С, у червні +20,1°С, у січні -5,9°С. Річна кількість опадів - 543 мм. Область перетинає головна водна артерія України - річка Дніпро з притоками. Адміністративний центр області - місто Черкаси з населенням близько 300 тисяч чоловік. Нині - це сучасний обласний центр, розташований вздовж берега Дніпра. До послуг мешканців та гостей міста пропонуються численні готелі та магазини, тихі кав'ярні, затишні ресторани. Ви можете відвідати обласний музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка, обласний краєзнавчий музей чи просто отримати насолоду від прогулянок каштановими алеями міста. Влітку численні туристичні бази довкола міста запрошують приємно провести час на березі Дніпра. Область підтримує братерські зв'язки з регіонами та містами іноземних держав. Серед них штат Айова (США), Куяво-Поморське воєводство (Республіка Польща), Свердловська та Ярославська області (Російська Федерація), Брестська область (Республіка Білорусь), край Самегрело-Земо Сванеті (Грузія), провінція Фуцзянь (КНР), міста: Фірзен та Гіфгорн (Федеративна Республіка Німеччина), Девіс, Ньютон, Де-Мойн, Оскалуса, Маршалтаун (США), Бафанг (Камерун), Сумгаїт (Азербайджан), Ботошани (Румунія), Фрязіно (Російська Федерація), Бидгощ та Ланць (Республіка Польща), Ромії-Сюр-Сен та Ломберсаль (Французька Республіка), Мілфорд-Хейвон (Великобританія), Ваньчжоу (КНР).
Особливості географічного положення Черкаська область розташована у центральній частині України, в басейні середньої течії Дніпра. Межує на півночі з Київською, на сході – з Полтавською, на півдні – з Кіровоградською і на заході – з Вінницькою областями. Площа Черкаської області становить 20,9 тис. кв. кілометрів, що складає 3,5 % території держави (18 місце в Україні). Область простягнулася із південного заходу на північний схід на 245 км, із півночі на південь – на 150 км. Крайня північна точка лежить неподалік від села Кононівка Драбівського району, південна – поблизу села Колодисте Тальнівського району, західна – біля села Коритня Жашківського району, східна – неподалік села Стецівка Чигиринського району. За математичними розрахунками географічним центром області є точка поблизу села Журавки Городищенського району. Територія Черкаської області в цілому рівнинна і умовно поділяється на дві частини – правобережну і лівобережну. Переважна частина правобережжя розміщена в межах Придніпровської височини з найвищою точкою області, що має абсолютну висоту 275 м над рівнем моря (поблизу Монастирища). В прилягаючій до Дніпра частині правобережжя знаходиться заболочена Ірдино-Тясминська низовина, а також підвищення – Канівські гори. Низинний рельєф має лівобережна частина області, яка розташована в межах Придніпровської низовини. Оцінка природних умов та корисних копалин Область багата на нерудні корисні копалини, передусім будівельні матеріали. Граніти різних типів зустрічаються в Городищенському, Корсунь-Шевченківському, Смілянському, Уманському та інших районах. Відомо близько 400 родовищ різних глин. Важливе значення мають бентонітові та палигорскітові глини, що залягають поблизу Дашуківки Лисянського району. Неподалік Мурзинець і Неморожі Звенигородського району, Новоселиці Катеринопільського району залягають високоякісні вогнетривкі глини - каоліни. Майже повсюдно поширені кварцеві піски. Серед паливних ресурсів переважає буре вугілля та торф.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Черкаська область. Адміністративний склад області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок