Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Країнознавча характеристика Камеруну

Загрузка...

Країнознавча характеристика Камеруну

Назва:
Країнознавча характеристика Камеруну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,02 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Країнознавча характеристика Камеруну”
 


ПЛАН
Вступ
1. Історія
2. Природа і клімат
3. Населення
4. Економіка
5. Визначної пам'ятки
Висновки
Використана література
Вступ
Держава в Західній Африці. На сході граничить з Чадом і Централь-ноафриканською Республікою, на півдні - з Конго, Габоном і Екваторіальною Гвінеєю, на заході - з Нігерією. На півночі омивається озером Чад, на заході - затокою Біафра.
Площа країни 475 442 км2.
Державний устрій - однопартійна президентська республіка.
Глава держави - президент.
Глава уряду - прем'єр-міністр.
Грошова одиниця - франк КФА.
1. Історія
Беріг сучасного Камеруну був відкритий наприкінці XV століття португальцями. У XVII столітті тут були засновані торгові поселення, де продавали і купували рабів, слоновую кіста. Після 1845 року особливу активність у регіоні стали виявляти британські місіонери. Однак першими регіон оголосили своїм протекторатом німці. У 1916 році англо-французькі війська захопили регіон, верб 1919 року відповідно до мандата Ліги Націй одна п'ята території була передана під керування Великобританії, чотири п'ятих - під керування Франції. У 1958 році Франція надала своєму протекторату право самоврядування, а 1 січня 1960 року була проголошена незалежність Східного Камеруну. У жовтні 1961 року північна частина Британського Камеруну одержала незалежність як Республіка Камерун, південна частина приєдналася до Нігерії. У 1972 році Східний Камерун і Республіка Камерун об'єдналися в одну державу. Камерун є членом ООН, Організації африканської єдності й асоціативним членом ЄС.
2. Природа і клімат
Природа Камеруну настільки різноманітна, що країну іноді називають "Африкою в мініатюрі". На її території. протянувшейся з півночі на південь більш ніж на тисячу кілометрів зустрічаються майже всі ландшафти, властиві Тропічній Африці: від сухих опустинених саван на півночі до вологих вічнозелених екваторіальних лісів на півдні. У найбільш піднесених районах, особливо в масиві Камерун, висотна поясність ще більш підкреслює розмаїтість природи; тут до висоти 2000 м ростуть густі тропічні ліси, вище 2500 м починаються багаті по видовому складі гірські луги.
Поверхня країни в цілому піднесена, з перевагою висот до 1000 м. Звичайні для Африки вирівняні столові форми рельєфу тут ускладнені вулканічною діяльністю. Природною "візитною карткою" країни можна назвати вулканічний масив Камерун, що служить своєрідним маяком для судів, що наближаються до берегів Камеруну. У масиві більш 70 кратерів вулканів, один з них - активний вулкан-"четирьохтисячник" Камерун (4070 м). Вершина його майже завжди обкутана туманом і хмарами, і тільки зрідка можна бачити всю гору. Над вершиною зіштовхуються різні повітряні маси: із заходу сюди спрямовуються морські вітри, а з північного сходу- що висушує харматтан, що несе із Сахари курну імлу, що закриває вулкан навіть у ясні дні. Після сильних тропічних злив, коли температура повітря різко падає, вершина вулкана покривається снігом, і прозоре повітря дозволяє бачити масив Камерун у всій його пишноті.
Не менш мальовниче узбережжя Камеруну, особливо від Дуала до Крібі, облямоване кокосовими пальмами і відоме за назвою Камерунський пальмовий берег. Біля Криби морський прибій оголює древні кристалічні породи - скелясті береги здіймаються над морем на 20 м. Тут можна спостерігати чарівне видовище: в океан зі стрімкого уступу висотою 12 м падають води р. Лобе.
Над береговою низовиною крутими уступами піднімається плоскогір'я Камерун, розділене долиною р. Санага на Південно-Камерунське плоскогір'я і гори Адамава, що складаються з ряду гірських масивів з лавовими покривами і конусами погаслих вулканів. Місцевість нагадує місячний пейзаж. На сході плоскогір'я Камерун поступово знижується до долини р. Логоне ( щопротікає на території Чаду) і розділяється на невеликі хребти; на півночі воно крутими уступами обривається до западини оз. Чад, де починаються великі алювіальні рівнини.
Північний захід країни займають вулканічні масиви, що є як би продовженням вулканічних островів Гвінейської затоки і масиву Камерун.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Країнознавча характеристика Камеруну

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок