Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Загальний огляд країн Центральної Європи

Загрузка...

Загальний огляд країн Центральної Європи

Назва:
Загальний огляд країн Центральної Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Загальний огляд країн Центральної Європи


Країни Центральної Європи утворюють суцільний територіальний масив, розта-шований між Західною Європою та Північною Євразією, від Балтійського моря на півночі до Чорного й Адріатичного морів на півдні. Це території Польщі, Чехії, Сло-ваччини, Угорщини, Румунії, Словенії, Хорватії, Македонії, Боснії і Герцеговини, Союзної республіки Югославії, Албанії. А також - території молодих незалежних країн, колишніх європейських республік СРСР - Литви, Латвії та Естонії, Білорусі, України та Молдови.
Країни регіону досить відмінні за природно-ресурсним потенціалом, характерис-тиками населення, рівнем економічного розвитку. Проте мають тісно сплетену сув'язь історичної долі та взаємодоповнюючі структури господарства, що дає змогу розглядати їх як певну територіальну соціально-економічну єдність - Централь-ноєвропейський регіон.
Великі політичні та соціально-економічні зрушення 90-х років сформували нову політичну карту цієї частини Європи.
У результаті розпаду СРСР Україна, Білорусь, Молдова, Литва, Латвія та Есто-нія стали незалежними державами. Припинили існування Рада Економічної Взає-модопомоги (РЕВ) і військова організація Варшавського Договору, які були основними чинниками інтеграційних процесів у Центральній Європі за часів соціалізму.
Після розпаду СРСР виникло нове політичне утворення - Співдружність Не-залежних Держав (СНД). Литва, Латвія та Естонія не входять до СНД. Україна бере активну участь у двосторонніх економічних відносинах, утримуючись від участі в наддержавних політичних та військово-політичних органах країн СНД.
З карти Європи зникла Німецька Демократична Республіка (НДР), яка проіснувала з жовтня 1949 р. до жовтня 1990 p., до возз'єднання двох німецьких держав - ФРН та НДР в єдину німецьку державу.
На території колишньої Чехословаччини мирним шляхом утворилися дві нові суверенні держави: Республіка Чехія та Словацька Республіка.
Замість Соціалістичної Федеративної Республіки Югославії, яка розпалася в ре-зультаті міжнаціонального збройного конфлікту, утворилося 5 держав: Словенія, Хорватія, Македонія, Боснія і Герцеговина та Союзна Республіка Югославія (СРЮ), що об'єднує Сербію та Чорногорію. З них тільки Словенія є унітарною країною решта мають у своїх межах автономні утворення: в Хорватії - Республіка Сербська Країна, в Македонії - Албанська Автономна Ілірізька Республіка. На території Боснії і Герцеговини - Сербська Республіка, що тяжіє до Югославії, та Хорватська держава Герцеговина, що тяжіє до Хорватії, а також Республіка Герцеговина, на-селена здебільшого мусульманами.
Перебіг політико-географічних процесів привів до виникнення інтеграційного угруповання держав Центральної Європи - Центральноєвропейської Ініціативи, в межах якої співробітничають колишні соціалістичні країни Європи (крім Юго-славії), інші країни Європи (Австрія, Італія) та нові незалежні держави - Україна, Молдова. Таким чином у Центральній Європі виникають нові чинники інтеграції, але вже на іншій основі.
У 90-ті роки найактивніше інтегрувалися в Центральну Європу країни Балтії (Литва, Латвія та Естонія), тому в підручнику вони розглядаються в межах цього регіону. Білорусь і Молдова вивчатиметься разом з країнами Східної Європи, Північ-ної та Центральної Азії.
Географічне положення центральноєвропейських країн можна визначити як вигідне, що характеризується:
а) компактним розміщенням у центрі Європи між Заходом та Сходом. З одного боку знаходяться розвинуті країни Західної Європи, що значною мірою визначають економічну політику на регіональному та світовому ринку, з другого - країни СНД, передусім Росія й Україна, які є для Центральної Європи традиційними економічни-ми партнерами;
б) виходом до моря 11 з 15 країн регіону, що дає змогу їм здійснювати ши-рокі контакти із зовнішнім світом;
в) розвинутою системою транспортних комунікацій. Цю територію в усіх на-прямах перетинають залізничні та автомобільні магістралі, трубопроводи, лінії електропередачі. Інтегруюче значення для регіону має Дунайська водна система;
г) сусідським положенням.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Загальний огляд країн Центральної Європи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок