Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Географія промисловості світу

Загрузка...

Географія промисловості світу

Назва:
Географія промисловості світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,04 KB
Завантажень:
582
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Географія промисловості світу
План
1. Паливно-енергетична система світу
2. Вугільна промисловість світу
3. Нафтова промисловість світу
4. Газова промисловість світу
5. Електроенергетика світу
6. Чорна і кольорова металургія світу
7. Машинобудування світу
8. Хімічна промисловість світу
9. Література
Паливно-енергетична система світу
Світове споживання первинних енергоресурсів збільшилося з 1 млрд т у 1900 р. до понад 14 млрд т умовного палива у 2005 р.
У XIX ст. та до середини XX ст. основним видом палива для промисловості (металургії, теплової електроенергетики), транспорту (паровозів, пароплавів) було вугілля. Тобто панував так званий вугільний етап використання енергетичних ресурсів. У 1950—1960-ті рр. на зміну вугільному прийшов нафтогазовий етап споживання палива та енергії. У споживанні енергоресурсів у 2000— 2005 рр. провідне місце продовжує посідати нафта (38 % світового споживання енергоресурсів). Стабільно другу позицію посідає вугілля (28 %), третю — газ (24 %). Решта (понад 10 %) припадає на ГЕС, АЕС та альтернативні джерела енергії.
Сучасна структура енергоспоживання різних груп країн змінюється по-різному. У розвинутих країнах частка нафти в загальному споживанні первинних енергоресурсів зростала до 1980 р., а потім почала дещо знижуватися (близько 45 % наприкінці 1990-х рр.). Частка вугілля знизилася з 74 % у 1950 р. до 26 % у 1995 р., а газу зросла за цей період до 23 % у 1995 р. Це пояснюється тим, що природний газ дешевший за нафту і менше забруднює довкілля, атому ширше використовується на ТЕС.
У країнах, що розвиваються, провідну роль у споживанні енергоресурсів зберігає вугілля, а друге місце посідає нафта. Частка енергії, виробленої ГЕС, АЕС та іншими джерелами, зросла майже до 5 %.
Вугільна промисловість світу
Світовий видобуток вугілля із середини 1970-х рр. у зв'язку з подорожчанням нафти почав знову зростати. З початку 1990-х рр. відновилася тенденція до зниження з майже 5 млрд т до 4,4 млрдт у 2005 р.
Вугілля видобувається зараз у 60 країнах світу. До найбільших вуглевидобувних країн належать— Китай (понад 1100 млн т), США (понад 900 млн т), Німеччина (більше як 260 млн т), Росія та Індія (понад 240 млн т).
У зв'язку з виснаженням легкодоступних родовищ вугілля і подорожчанням його видобутку -шахтним способом відбувається скорочення видобутку кам'яного вугілля в Україні, Росії, Великій Британії, Німеччині, Франції. Рентабельним залишається лише видобуток вугілля відкритим способом. Саме цим обумовлено швидке зростання обсягів видобутку вугілля в Австралії, Південній Африці.
Близько 65 % видобутого вугілля витрачається на виробництво електроенергії, а інша частина переважно використовується у металургії. На експорт щорічно надходить 8—9 % світового видобутку. Найбільшими у світі експортерами вугілля є Австралія, США, Канада, Польща, Казахстан, а імпортерами — Японія, Південна Корея, Італія. Німеччина і Велика Британія з експортерів вугілля перетворилися на імпортерів (довізне з Південної Африки вугілля тут коштує втричі дешевше від видобутого на місці).
Нафтова промисловість світу
Нафтова промисловість із середини XX ст. посідає провідне місце у світовому паливно-енергетичному комплекси На країни-члени ОПЕК припадає понад 40% світового видобутку нафти. Особливо багатий на неї Близький і Середній
Схід, передусім, басейн Перської затоки, де розташовані найбільші у світі нафтові родовища.
Основна частина потужностей нафтопереробної промисловості зосереджена в розвинутих країнах, у тому числі в США — 21 %, Західній Європі — 20 %, Японії — 6 %. Територіальний розрив між найважливішими районами видобутку і переробки нафти обумовлює величезні масштаби експортних морських перевезень. Близько половини усієї нафти вивозиться з районів видобутку до інших країн, в основному морським шляхом. Провідну роль у міжнародній торгівлі нафтою відіграє ОПЕК (57 % світового експорту). Головні напрямки міжнародних морських вантажопотоків починаються з країн Перської затоки і йдуть до Японії, США, Західної Європи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Географія промисловості світу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок