Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Розміщення продуктивних сил -> Аргентина”(економіко-географічнахарактеристика)

Загрузка...

Аргентина”(економіко-географічнахарактеристика)

Назва:
Аргентина”(економіко-географічнахарактеристика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Аргентина”
(економіко-географічна
характеристика)


Офіційна назва - Аргентинська Республіка (Republica Argentina).
Географічне положення - займає південно-східну частину Південної Америки.
Площа території - 2,8 млн. кв. км. Друга (після Бразилії) за величиною країна Південної Америки і восьма у світі. Площа суші - 2,7 млн. кв. км., річок та озер - 30,2 тис. кв. км.
З півночі на південь простягається на 3,5 тис. км (від району Ла Кьяка, на кордоні з Болівією, до Вогняної Землі, Ушуайя - на крайньому півдні) і з заходу на схід - на 1,4 тис. км (у найширшій частині).
Має сухопутні кордони з Болівією - 832 км, Бразилією - 1 224 км, Чилі - 5 150 км, Парагваєм - 1 880 км, Уругваєм - 579 км.
Довжина берегової лінії - 4 989 км.
Територіальні води - 12 морских миль.
Економічна зона - 200 морських миль.
Континентальний шельф - 200 морських миль.
Населення - 37,03 млн. осіб (за даними перепису в листопаді 2001 р.). 95 відсотків аргентинців належать до білої раси і є потомками італійців та іспанців.
Столиця - Буенос-Айрес (Buenos Aires) - більш як 2 млн. 729 тис. осіб, з передмістями - близько 12 млн. осіб (за даними перепису в листопаді 2001 р.).
Інші великі міста - Кордова (2 млн. мешканців), Росаріо (1,1 млн.), Мендоса (800 тис.), Ла Плата (700 тис.).
Адміністративний поділ: 22 провінції, одна національна територія (teritorio nacional) і один федеральний столичний округ (distrito federal). Провінції діляться на департаменти (departamento).
Офіційна мова - іспанська. В країні також використовуються німецька, французька та італійська.
Релігія: більшість аргентинців - католики. В країні проголошено повну свободу віросповідання.
Державний прапор - складається з розміщених послідовно блакитної, білої і знову блакитної горизонтальних смуг із зображенням сонця посередині.
Блакитні і біла смуги існують ще з 1806 року. Під час національно-визвольної війни проти англійців 1806-1807 рр. ці кольори використовувалися полками національної міліції, які носили білі мундири з блакитними відворотами і обшлагами. Ці кольори були улюбленими кольорома аргентинців, саме тому їх, напевно, обрали для мундира і прапора. Сонце на прапорі - символ величі, слави і незалежності Аргентини. Державний прапор затверджено у 1816 році.
Державний герб - овал, розсічений на дві частини. У нижній частині - зображення поєднаних рук, які тримають шест з фрігійською шапкою на верхньому кінці. Герб довершує зображення сонця, яке сходить. Поєднання всіх фігур герба означає, що свободу країни можна забезпечити лише міцним єднанням всіх патріотичних сил. Герб затверджено у 1819 році.
Національне свято - 25 травня - річниця Травневої Революції (1810).
Членство у міжнародних організаціях - ООН, СОТ, МБРР, МВФ, МЕРКОСУР, МФКК, ОАД, ЛААІ (Латиноамериканська асоціація інтеграції), ЛАЕС (Латиноамериканська економічна система).
В економічному відношенні Аргентина - одна з найбільш розвинутих країн Латинської Америки. ВНП на душу населення становить 2370 доларів за рік. Але економіка її значною мірою залежить від іноземного капіталу. Однак держава продовжує зберігати міцні позиції в атомній промисловості, видобутку нафти, газу і вугілля, виробництві електроенергії, військовій промисловості, виплавці чавуну і сталі, залізничному транспорті, морському судноплавстві. Іноземний капітал майже повністю контролює автомобільну, тракторну, нафтохімічну, хімічну, фармацевтичну, тютюнову промисловість, будівництво.
У важкій індустрії виділяються машинобудування, нафтопереробка, чорна металургія. Є цементні, целюлозно-паперові підприємства. Розвинуті текстильна, шкіряно-взуттєва галузі. Провідна галузь - харчова.
Аргентина спеціалізується на товарному виробництві продуктів тваринництва, зернових і олійних культур. За виробництвом та експортом м'яса (2,5 млн. т на рік, понад 50 млн. голів великої рогатої худоби), за настригом вовни Аргентина посідає одне з перших місць у світі.
Близько 80 відсотків вартості експорту припадає на сільськогосподарську продукцію.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Аргентина”(економіко-географічнахарактеристика)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок