Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Вивчення в школі творчості Григорія Косинки (Григорій Михайлович Стрілець)

Вивчення в школі творчості Григорія Косинки (Григорій Михайлович Стрілець)

Назва:
Вивчення в школі творчості Григорія Косинки (Григорій Михайлович Стрілець)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,03 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Пошукова робота з української літератури
Вивчення в школі творчості
Григорія Косинки (Григорій Михайлович Стрілець)
Програма Інституту літератури ім. Т. Шевченка для ви-вчення творчості Г. Косинки пропонує орієнтовно відвести З години. Для текстуального вивчення передбачені такі твори письменника: «На буряки», «На золотих богів», «Політика», «Гармонія», «За земельку».
На першому уроці ознайомлення з життям і творчістю Г. Косинки вчитель покаже портрет письменника, зверне увагу на високе чоло цієї людини, гострі, але добрі очі, глибокий погляд, на рішуче підборіддя, що свідчить про твердий харак-тер. Далі розпочне сумну розповідь про трагічну долю Г. Косинки, блискучого новеліста, автора безсмертних творів про українське село 20-х років нашого століття.
Григорій Косинка (Григорій Михайлович Стрілець) наро-дився 29 листопада 1899 року в селі Щербанівці Обухівського району на Київщині в селянській родині. Нужденне життя рано привчало селянських дітей ставати до роботи, бути помічниками старших. Пішов на заробітки й малий Григо-рій. Спочатку працював у панській економії, на чужих ланах, а потім — на цукроварні. Сім'я жила бідно. Мати наймитува-ла, бо не мали власної землі. Батько щоліта мандрував на заробітки аж у херсонські степи, а пізньої осені наймався на цукроварню. У 1908 році постійні нестатки погнали сім'ю шукати кращої долі. Кілька місяців поневірялась родина по-між Амуром та Байкалом, а потім повернула додому, так і не знайшовши свого щастя на чужині. Батько знову пішов на цукроварню, а син — поденщиком до панської економії.
Та злидні не вбивали людського потягу до краси, до мудро-го слова, чарівної пісні, «Дитячі літа ще й досі стоять мені перед очима,— писав Григорій Косинка в «Автобіографії»,— тільки час, здається іноді, заткав їх на якусь хвилину синьою наміткою,— так врізались вони в пам'яті». Пізніми зимовими вечорами, коли всі збиралися до хати, оживала пісня, чулося художнє слово — то дід Роман читав при каганці безсмертний «Кобзар». І Григорій зачудовано ловив кожне його слово.
Хлопець рано навчився читати. До книжки заохочували його дід і батько, вони вірили, що тільки освіта може вивести їхню дитину зі злиднів. Як не тяжко було, проте батько віддав сина до школи в сусіднє село Красне. Вчився хлопець старан-но. Велике бажання до науки спонукало п'ятнадцятирічного підлітка помандрувати до Києва. Там працював на різних роботах. Потім пощастило — його взяли до земської управи писарчуком, ще й влаштували на вечірні курси до гімназії. Зго-дом він екстерном склав іспити за шість класів.
Ще у гімназії учитель словесності помітив талант у Григорія, похвалив його за учнівський твір «Дитинство — золота пора» і порадив більше читати, серйозно займатися літературою.
Незабаром у періодичних виданнях з'являються невеличкі нариси, ескізи, фейлетони. Друкує Григорій вірш «Крик бо-ротьби». А весною 1919 року виходить перше оповідання «На буряки», підписане ім'ям Григорій Косинка,
З цим поетичним псевдонімом він і ввійшов у літерату-ру. Писав оповідання легко, бо перед очима стояли дитинство, рідна Щербанівка, ніжна і мила мати. Y пам'яті злинули почорнілі від праці руки неньки, нелегка робота на чужому полі, юнацькі мрії і надії. Пригадалися непоказні польові квіти, але такі привабливі, тендітні — косинці. Отож і поста-вив їх в кінці оповідання замість власного прізвища.
В цьому ж році в газеті «Більшовик» було надруковано ще кілька оповідань: «В хаті Штурми», «Сходка», «Перед світом», «На золотих богів», а в альманасі «Гроно» з'явилися оповідан-ня «Під брамою собору», «Мент», «За земельку».
З 1921 року Г. Косинка навчається в Інституті народної освіти (так називався тоді Київський університет). Та після третього курсу через матеріальні нестатки змушений залиши-ти навчання, довелося йти працювати. Рано помер батько, мати лишилася з п'ятьма дітьми на руках. Майбутній письмен-ник мусив допомагати чим міг, адже був у сім'ї старшим.
Перша збірка творів під назвою «На золотих богів» вийшла у 1922 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Вивчення в школі творчості Григорія Косинки (Григорій Михайлович Стрілець)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок