Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Велич і безсмертя великого генія ук-раїнського народу Т.Г.Шевченка

Велич і безсмертя великого генія ук-раїнського народу Т.Г.Шевченка

Назва:
Велич і безсмертя великого генія ук-раїнського народу Т.Г.Шевченка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,94 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Конспект уроку: Велич і безсмертя великого генія ук-раїнського народу Т.Г.Шевченка


Мета: Розкрити велич і безсмертя укра-їнського поета, світового генія, неперевершеного майстра слова Т.Г. Шевченка, показав-ши красу і неперевершеність його творів.
Висвітлити проблеми соціальної нерівності, тяжкої долі України під владою російського самодержавства.
Показати велич і силу на-родного гніву, зображені Т. Шевченком у творах про славні сторінки історії українського народу, що боровся за свою свободу. Підкреслити місце Т. Шевченка в українському націо-нальному відродженні, показати велике значення його творчості в наш час, в час розбудови ук-раїнської державності.
Виховувати в учнів любов і повагу до Великого Кобзаря, до історичного минулого України, до сторінок історії народу, який боровся за свою свободу, шанобливе ставлення до надбань української культури.
Вид позакласного заходу: конференція.
Оформлення класу.
На дошці написи:
«Народ знає Тараса, любить Тараса, співає його пісні, пересилає їх з уст в уста оповіді про нього, як про живого сучасника і учасника на-шої дійсності».
(Максим Рильський). «Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа.. Він був кріпаком — і став ве-летнем у царстві людської культури».
(Іван Франко)
«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю»
(Остап Вишня).
«Твори Шевченка переживуть віки і вічно будитимуть у серцях людей благородні, великі почуття» (Костянтин Станіславський).
«Шевченко — це голос душі українського народу, його крик, сльози, стогін і разом з тим по-клик гніву»
(Браніслав Нушич).
Народні прислів'я про Т. Шевченка:
«Шевченкові твори сяють мов ясні зорі».
«Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став»,
«Тарасові слова — то правда жива». Художнє оформлення: Портрет Т.Г. Шевченка, ілюстрації до дея-ких його творів.
Виставка літератури про Т. Г. Шевчен-ка:
Кирилюк С. Тарас Шевченко. Документи і матеріали. – К., 1963.
Шевченко в документах і матеріалах» — К., 1992. Рильський, О. Дейч «Тарас Шевченко. Біографічний». — К., І964.
Альбом «Тарас Шевченко. Життя і творчість у портретах, ілюстраціях, документах». — К..1991. «Кобзар»-К., 1995. «Історія української культури» — Нью-Йорк, 1990. Большаков Л. Повість про вічне життя. — К., 1990.
Довідник Українська література у портретах і довід-К., 2000.
Шаров І. 100 видатних імен України. -К., 1999.
Сценарій позакласного заходу:
Вчитель. Серед великих літературних творців ім'я Т.Г. Шевченка, річницю від дня населення якого ми відзначає-те невмирущою любов'ю і славою. Тарас Шевченко — великий легендарний поет казкового краю, художник-мислитель, палкий захисник соціальних та національних інтересів українського народу, великий борець за волю свого народу, свого краю, обстоював права українського народу на його вільний суверенний розвиток. Його безсмертна спадщина — це вершина людського генія.
Учень. Тарас Григорович Шевченко — непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною, поет-гуманіст, глибоко народний поет. Писати вірші почав ще до звільнення з кріпацтва, бо до 24-х років був кріпаком. У 1840 р. вийшла перша поетична збірка Тараса Шевченка “Кобзар». Самою назвою автор намагався показали, що він виступає співцем народу, його прагнень, сподівань, мрій про кращу долю. «Кобзар» 1840 р. пройнятий стихійним протестом проти тієї несправедливості, яка існувала в Україні. З великої любові поета до України, до свого народу виросла правдива, неповторна поезія «Кобзаря»
Я так її, я так люблю
Мою Україну убогу,
Що прокляну святого бога,
За неї душу погублю!
Т.Г. Шевченко бачив і збагнув, як тяжко Україні, яку кривду заподіяв їй російський ца-ризм і українські пани: Обідрана, сиротою Понад Дніпром, Тяжко — важко сиротині. А ніхто не бачать — Тільки ворог, що сміється...
З великою скорботою і думою Україну поет пише: Україно, Україно! Серце моє, ненько! Як згадаю твою долю, Заплаче серденько!
Вчитель. Велике значен-ня і вагу для українського національного відродження мають ті поеми Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Велич і безсмертя великого генія ук-раїнського народу Т.Г.Шевченка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок