Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Карл Густав Єміль Фон Маннергейм – державний діяч Фінляндії

Карл Густав Єміль Фон Маннергейм – державний діяч Фінляндії

Назва:
Карл Густав Єміль Фон Маннергейм – державний діяч Фінляндії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Карл Густав Єміль Фон Маннергейм – державний діяч Фінляндії


ЗМІСТ
Вступ
Розділ І. Маннергейм на передодні та під час радянсько-фінської війни 1939-1940 рр.
Розділ ІІ. Драматичне завершення політичної кар’єри Маннергейма в роки другої світової війни
Висновки
Список використаних джерел та літератури


РОЗДІЛ І. РОДИНА КАРЛА ГУСТАВА ЄМІЛЯ ФОН МАННЕРГЕЙМА,
ЙОГО ДИТЯЧІ ТА ЮНАЦЬКІ РОКИ.
Більшість з історичних діячів визначає сенс свого життя ще в ранній юності і неухильно прямує до раз і назавжди визначеної мети.
А Карл Маннергейм знайшов своє призначення у віці 50 років. Потрібна була історична гроза у вигляді двох російських революцій 1917 року і кілька тижнів непростих роздумів та сумнівів, щоб генрал-лейтенант Російської армії написав заяву про вихід з російської служби і вирушив з Одеси на землю батьків, де він не жив 30 років, - створювати і захищати демократичну Фінляндію Советськая историческая энциклопедия. /Ред. Е.М.Жуков. – М., 1966. – С.38..
Роберта фон Маннергейма та його дружини Желени, уродженої фон Юлін. Життя в Вільнесі, було обмежене жорсткими правилами Маннергейм К.Г.Мемуари. М., 199. – С. 13.. Всі вели себе достойно і благородно. Вимагалось чітко вибирати фрази. Не позволялось шуткувати.
Проти всього цього і повстав Карл Густав. Він був єдиним трудним дитям в сім’ї. З ним траплялися приступи сліпого сказу, коли він кричав. Він тероризував свого старшого брата Карла, зразкового хлопчика, який саме з цієї причини не міг відплатити тим самим.
Заради миру в сім’ї Карл завжди уступав. Норма Дейвіс Європа. Історія. К., 2000. – С. 951.
Пращури Маннергейма прибули до Швеції, яка володіла тоді Фінляндією ще у ХVІІ сторіччі з Нідерландів. Його прадід Карл – Ерік був лідером Аньяльської ліги, він займав досить видне місце в Союзі “Анряла” Маннергейм К.Г. Мемуари. М., 1999. – С.8., що разом зі своїм начальником командиром піхотного полку Турку, полковником Южаном Еріком Хестеску був засуджений до страти за зраду родини. Майже всі вищі армійській офіцери поставили свої підписи під декларацію, яка об’явила незаконною почату королем війну проти Росії.
І лише завдяки королівському помилуванню Маннергейма життя було збережено. У 1909 році, коли росіяни захопили Фінляндію, очолив делегацію станів новоствореного Великого князівства, яка домовлялася з російським царем Олександром І про статус Країни у складі Російської Імперії.
Дід Кари – Густаф – Еміль (на честь якого і було названо нашого героя) був головою Вищого Апеляційного суду Фінляндії і вченим-біологом, а батько – відомим поетом, письменником і підприємцем. Проте бізнесова діяльність графа виявилася цілком невдалою, він збанкрутував і виїхав до Парижа, де провів останні роки життя в колі богеми.
Маєтки батька було розпродано, і мати з дітьми змушена була жити в маєтку своєї мачухи. Коли її третьому сину Карлу – Густафу – Емілю – було чотирнадцять років, його мати померла, батька, який прожив ще 33 роки, він так ніколи більше і не побачив, і його освітою та вихованням займайся брат покійної матері Альберт фон Юлін.
І батькова, і материна родина належала до шведської аристократії Фінляндії, їхньою рідною мовою була шведська. Шведи захопили країну ще у ХІІ сторіччі і на початку ХІХ ст. фінську мову було практично витіснено з усіх сфер культурного вжитку – нею розмовляли лише селяни, які, втім, скидали 80 відсотків населення країни.11 Ляшина М.А. Почерки истории Финляндии оть древнейшыхь времень до начала ХХ столетия. С. пб. 1908. – С. 27-33. Не випадково, що першим пунктом вимог (чи побажань громадян Фінляндії, які ще Маннергенйм – прадід привозив до російського імператора, було затвердження шведської в якості єдиної мови адміністрації і суду у новоствореному Великому Кнізівськтві.22 Всесвітня історія ХХ століття. К. 1995. – С. 30-31.
Національне фінське відродження почалося лише в середник ХІХ сторіччя, і першою реакцією на це з боку шведської громади став випрошений в російського царя Миколи І указ 1850 року: який забороняв видання книг фінською мовою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Карл Густав Єміль Фон Маннергейм – державний діяч Фінляндії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок