Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Дон Кіхот в реальному житті

Дон Кіхот в реальному житті

Назва:
Дон Кіхот в реальному житті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,16 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
 
Реферат
на тему:
Дон Кіхот в реальному житті
Автором славетного роману “Хитророзумний ідальго Дон Кіхот Ламанчський” є іспанський письменник Сервантес Сааведра Мігель де (1547-1616). У свій час від служив солдатом з 1560, в 1575 році був захоплений в полон піратами і проданий в рабство, в 1580 році викуплений місіонерами.
У який час був створений Дон Кіхот? 16 століття переживало Відродження, епоху, коли в літературі чітко виступали дві традиції, частково успадковані від середніх віків: народної поезії та частково відносилися до античної вченої поезії. Ці традиції простежуються у всіх найбільш значних художніх літературних пам’ятниках тієї епохи. Гуманістична думка знаходить в них істинно народну форму висловлення, особливо в “Дон Кіхоті” Сервантеса: тематика, образи і ситуації, ніби вихоплені з народного життя, мотиви і прийоми фольклору, зв’язок з народними віруваннями і уявленнями.
Більше того, творчість Сервантеса була заключним явищем як для іспанського, так і європейського Відродження. Зокрема його “Дон Кіхот”, в якому злились елементи ново лицарського, пасторального і хитруватого жанрів. Трагікомічним сміхом над “героїчним безумством” і “романтикою” епохи Сервантес реалістично завершив тему і еволюцію мистецтва Ренесансу, що виходило з лицарської ідеалізації людини, з утопії волі індивіда, творця своєї долі і “сина своїх діл”, - такий план роману. І одночасно – це сміх над вічною активністю людської свідомості, над “лицарським натхненням” людини, втручанням в стихійний хід життя, коли свідомість, направлена на краще і гідне, “наївно” втрачає такт реальності і стає надвисокою.
Творчість Сервантеса – це ідейна і художня вершина ренесансної прози Іспанії. Автор кількох драм, комедій і сатиричний інтермедій, Сервантес створив жанр ренесансної новели в Іспанії, а романом “Дон Кіхот” підвів підсумок розвитку іспанської ренесансної літератури, створив сатиричну панораму життя Іспанії свого часу.
В образі Дон Кіхота він показав “вічний” трагічний конфлікт між благородними ідеалами і реальністю, роман породив багато продовжень, копіювань і трактувань в світовій літературі.
Що ми маємо сьогодні? Чи втратив образ Дон Кіхота актуальність? Чи знайшов він спільну мову з реальним життям?
Реальність, як і п’ять століть тому, коли жив Сервантес, залишилася жорсткою, агресивною і холодною до всього, що не живе за її правилами та мірками. Тому і зараз будь-які чисті почуття та поривання зустрічаються з холодним нерозумінням загальної людської маси.
Корисливі поривання залишаються сьогодні більш поширеними, лицарство, благородство, високі почуття – це швидше рідкісні анахронізми, ніж закономірні прояви сучасності. Людство, по своїй природі, маломінливе. Чи це суспільство середньовіччя, чи люди епохи Відродження, а чи наші сучасники – завжди людина підтасовувалася під навколишнє середовище. Щоб виживати, щоб здобувати нові посади, щоб знаходити нові можливості, щоб долати нові вершини. Але усі це досягнення і злети досить заземлені, меркантильні, не варті пера великих письменників і поетів.
Дон Кіхот і його чисті лицарські пориви, його надмірна стійкість за свої ідеали – сьогодні, які і колись, швидше викликатимуть глузування, криві посмішки, здивування. Але чи дійсно донкіхотство – це безглуздість, зайве марнування сил, гонитва за міражем?
На мою думку кожна людина має хоч трішки походити на такого дивака як Дон Кіхот. Адже чи може людська думка обходитися звичайними земними потребами? Чи може обходитися буденними орієнтирами, відкинувши високі і надреальні почуття? Потреба справедливого, прекрасного, неможливого – невже усе це потрібно залишити тільки для книг, для романів та пісень і нічого не взяти у наше реальне життя? Адже ніхто не заборонив мріяти, віддаватися нехай смішним, безглуздим, але високим пориванням. Нехай сьогодні не середньовіччя, але чи зменшилося при цьому Прекрасних Дам, які оспівував у своїх віршах Олександр Блок? Чи немає місцю боротьбі за дульсіней, які живуть у нашому ХХІ столітті?
Так, Дон Кіхот інколи віддавався гонитві за уявним, за тим, чого немає і не було насправді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дон Кіхот в реальному житті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок