Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Ольга Кобилянська. Життя і творчість письменниці. Тематика творчості О. Кобилянської

Ольга Кобилянська. Життя і творчість письменниці. Тематика творчості О. Кобилянської

Назва:
Ольга Кобилянська. Життя і творчість письменниці. Тематика творчості О. Кобилянської
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Урок: Ольга Кобилянська. Життя і творчість письменниці. Тематика творчості О. Кобилянської


Тема. Ольга Кобилянська. Життя і творчість письменниці. Тематика творчості О. Кобилянської.
Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменниці, розкрити тематичні рамки її творчості; розвивати творче мислення учнів, інтерес д творчості О. Кобилянської; виховувати естетичний смак учнів, розуміння виховного та пізнавального значення літературної спадщини. Обладнання: портрет письменниці; виставка її творів.
ХІД УРОКУ
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
2. Епіграф до уроку:
І ти, найкраща жінко, героїчна, прекрасна Ольго! Диха не вгаси, як не вгашала ти ніколи! Стрічная тобі лю-бов од нас! Ти воскреси нам діяння народу: одвічная ти ж наша сило,— славна-бо ecи!
П. Тичина
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Вступне слово вчителя.
З іменем О. Кобилянської в українській прозі пов'язане опра-цювання нової теми — долі освіченої дівчини, яка не може зми-ритися з бездуховністю міщанського середовища. Кожен твір пись-менниці вражав поетичністю, витонченістю й глибиною зображен-ня характерів, особливо жіночих. За це дослідники літератури називають її твори енциклопедією жіночої душі. Твори О. Коби-лянської ще за її життя було перекладено на європейські мови: німецьку, болгарську, чеську, російську, її ідеал — жінка освіче-на, інтелігентна, прогресивних поглядів, з високими духовними запитами, вільна у виборі роду занять, любляча й ніжна. Саме такою була й сама письменниця.
2. Бесіда з учнями.
1) Якою була родина О. Кобилянської, як пройшли її дитячі роки?
2) Освіта О. Кобилянської, початок літературної діяльності.
3) 3 ким із письменників зв'язували О. Кобилянську дружні сто-сунки?
4) Коли і де вийшло перше зібрання творів письменниці (9-тоМ-ник)?
5) Чому останні роки життя письменниці були сповнені болем і тугою?
ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Пояснення вчителя.
Ольгу Кобилянську називали гірською орлицею за горде серце, пишною трояндою в саду української літератури — за яскраву мета-форичність художнього бачення. Сама ж письменниця називала себе скромно і просто — «робітницею свого народу», бо понад 55 років свого життя віддала літературі.
Особлива увага до проблем жіноцтва, становища жінки в родині g суспільстві зумовлена світом внутрішніх переживань, думками самої 0. Кобилянської, для якої література була виходом у широкий світ.
Перші вірші та оповідання О. Кобилянська писала німецькою мовою, вони засвідчили багатий духовний світ молодої письменни-ці, її спостереження і почуття, винесені з реальної дійсності. Роз-глянемо в хронологічній послідовності твори письменниці за їх те-матикою.
1892 — повість «Людина» (на основі переробленого оповідання «Вона вийшла заміж», що було написане німецькою мовою) — тема молодої, ерудованої дівчини, яка не хоче жити тим життям, яким живуть п подруги в провінції.
1895 — повість «Царівна» — дослідження внутрішнього життя дівчини, котра, відстоюючи свої переконання, знаходить силу по-кинути родину і самій заробляти свій хліб. Втілення гідності жін-ки, що усвідомила власне право на рівність.
1896 — новела «Битва» — трагічна загибель лісу від рук люди-ни; сила природи не може зупинити її нищителів. Душевні пережи-вання авторки з приводу описаного, заклик до захисту довкілля.
1897 — новела «Некультура» — єдність людини і природи. Лю-дина — коваль свого щастя.
1898 — новела «Меланхолійний вальс» (так само як і написана 1895 року новела «Фантазія-експромт») — тема ролі мистецтва в житті людини; вплив мистецтва на формування духовного облич-чя особистості.
1902 — повість «Земля» — людина і земля. Влада землі над лю-диною. Показ нелегкого життя селянина в триєдиному вимірі — соціальному, національному, психологічному.
1909 — повість «У неділю рано зілля копала»— гімн високому людському почуттю — коханню.
1915—1917 — оповідання «Юда», «Назустріч долі», «Лист засу-неного вояка до своєї жінки» — крик болю й гніву, викликаного сильницькими картинами смерті ні в чому не винних людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ольга Кобилянська. Життя і творчість письменниці. Тематика творчості О. Кобилянської

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок