Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> Дмитро Васильович Павличко – поет нової доби

Дмитро Васильович Павличко – поет нової доби

Назва:
Дмитро Васильович Павличко – поет нової доби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Дмитро Васильович Павличко – поет нової доби
Підгірському селі Стопчатові 28 верес-ня 1929 року народився Дмитро Васильович Павличко. «Стопчатів — моя колиска і гордість моя», — скаже він пізніше. А до-вкола уславлені осередки гуцульського різьбярства, кераміки, килимарства: Косів, Коломия, Космач. Край Довбуша, край, де квітнули таланти Стефаника, Черемшини, Мартовича, витав дух великого Франка.
Польсько-шляхетські окупанти чинили на західноукраїн-ських землях нічим не стримуваний розбій. Трудовий люд тер-пів від соціального й національного гніту. Навчаючись у поль-ській школі, малий Дмитро зазнав принижень і образ від шовіністки-вчительки та синків багатіїв. І в малому серці визрівало почуття ненависті до будь-якої кривди й несправедливості.
Мати Павличка, неписьменна селянка, була поетично обда-рованою людиною, мала феноменальну пам'ять: декламувала вірші з «Кобзаря», велику поему «Панські жарти» І. Франка. Батько любив дітей і прагнув будь-що вивчити їх. Роботящий, справедливий, винахідливий, він був мислячою людиною, прищепив синові чуття класової свідомості та національної гід-ності.
З країни бідацького дитинства проросли живі корені Павличкової поезії: «Там узяв я пісню в серце із людських сердець»..
Після закінчення Яблунівської середньої школи Павличко вчився на філологічному факультеті Львівського університету, який закінчив у 1953 році, а потім — в аспірантурі. І пішли роки творчого й громадського неспокою. Працював у редакції львівського журналу «Жовтень» (тепер «Дзвін»), потім про-тягом восьми літ — головним редактором журналу «Всесвіт». Восени 1966 року разом з поетом Іваном Драчем Павличко брав участь у роботі Генеральної Асамблеї Організації Об'єдна-них Націй.
Урівноваженість і принциповість, доброта і працьовитість, розмаїття літературних, громадсько-політичних інтересів, гост-ре відчуття свого часу і рідного грунту, готовність бути за при-кладом Івана Франка завжди учнем («semper tiro») — риси характеру Павличка.
Творчість талановитого поета, лау-реата Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шев-ченка, республіканських премій імені М. Островського, імені М. Рильського, Дмитра Павличка стала реальним надбанням ук-раїнської радянської літератури. Уже понад тридцять років вона активно впливає на літературний процес, визначаючи й харак-теризуючи важливі його прикмети. Поезія не лише відображає, але й виражає свою добу, сповнену надзвичайно інтенсивних і вагомих духовних процесів у житті суспіль-ства.
Шлях поета завжди складний, в ньому неминучі поразки, але відбувається процес відбору головного, визначається та вісь, на-вколо якої нарощуються все нові й нові кільця. Знов спадає на думку ужитий при розмові про одного з поетів Павличків об-раз, який можна вжити для характеристики самого автора. Нові теми, образи, мотиви — мовби кола, що розходяться по воді від ки-нутого камінця все далі й далі але точка — залишаться в одному місці, в центрі, як би далеко ці кола не сяга-ли. Ця точка — особа автора, кредо його ліричного героя, громадянська й естетична позиція, що знаходить водночас свій образ-ний еквівалент у всій творчості поета, ха-рактеризує його талант, вдачу, характер.
Першу свою збірку Д. Павличко назвав— «Любов і ненависть» (1953). Книга вибра-них поезій, яка вийшла 1975 року й підби-ла підсумок двадцятирічному творчому шляху, має ту ж назву. Це, звісно, не тому, що автор не міг дати іншої, може, навіть більш образної, афористичної. Згадаймо назву однієї із збірок поета — «Пелюстки і леза» (1964). Хіба це не трансформація тієї ж iдеї, конкретизована в образний символ. Ми знаємо тичинівський крилатий вислів: «сталь і ніжність», одначе в Д. Павличка скоріше перегук з його сла-ветним попередником — і водночас сучас-ником.
При такій характеристиці ми, здавалося б можемо схематизувати поета, виокремив-ши його від потоку життя, того періоду істо-рії країни, суспільства, свідком і учасником якого він є і риси якого мають відбитися в його творах, пропущені крізь розум й серце.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Дмитро Васильович Павличко – поет нової доби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок