Головна Головна -> Реферати українською -> Література українська -> ОЛЕСЬ ГОНЧАР (Народився в 1918 році)

ОЛЕСЬ ГОНЧАР (Народився в 1918 році)

Назва:
ОЛЕСЬ ГОНЧАР (Народився в 1918 році)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,80 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
ОЛЕСЬ ГОНЧАР
(Народився в 1918 році)


Славний і справжній прозаїк Олесь Гончар...
Михайло Шолохов
Письменник переважно сучасної теми, визначний майстер слова, Олесь Гончар у своїх романах, повістях, новелах художньо досліджує життя кількох поколінь українського на-роду. Його улюблені герої — трудівники і воїни, мислителі й творці, люди з розвинутим почуттям прекрасного, люди висо-ких духовних поривів і активного діяння. У них — працьови-тих, чесних, мужніх, справедливих — живе любов до чистого неба і золотої пшениці в степах, до культури та глибинної історії нашого народу, народів інших країн. Героям Гончара прита-манний високий ідейно-естетичний ідеал сучасної людини.
Кращі твори Олеся Терентійовича Гончара — справді на-родного письменника — стали окрасою українського мистецтва слова, збагачують вони й скарбницю літератури світової.
РАЗОМ З НАРОДОМ
Південна Полтавщина ста-ла колискою ф Олександра Терентійовича Гончара. Народився він 3 квітня 1918 року в невеликій слободі Сухій у селянській родині.
Мати померла рано, зовсім молодою (1920 року), і хлопця виховували її батьки. Любов і ласку виявила до свого внука бабуся Єфросинія Євтихіївна. «...Без неї,— писав Гончар,— певно, я не став би письменником. В її лагідній людинолюбній натурі, в її образі ніби втілювалося для мене все краще, що є в нашого народу: працьовитість, правдивість, безмежна доброта, обдарованість...»
Вчився Олександр спочатку в рідкій слободі, потім у селі Хорішках, а семирічку закінчив у Бреуеівці Козельщинського району. Добрі вчителі прищепили хлопцеві любов до художнього слова. І юний Олесь (так з легкої руки одного вчителя-стали зводи школяра) поринув у чарівний світ образів. Вечорами чи-тав бабусі й тіткам «Кобзаря», захоплювався творами Панаса Мирного, Івана Нечуя-Левицького, Івана Франка, Лесі Україн-ки, Степана Васильченка, Архипа Тесленка, сучасних письмен-ників — Андрія Головка, Остапа Вишні. У хлопця рано про-будився літературний хист: він пише вірші, оповідання, деякі з них публікуються в дитячій пресі.
Після закінчення семирічки Олесь Гончар працює в редакції районної газети (с. Козельщина). Потім їде вчитися до Хар-ківського технікуму журналістики імені Миколи Островського (1934—1937). Закінчивши його, працює в обласній молодіжній газеті.
У 1938 році Гончар вступає на філологічний факультет Хар-ківського університету. Дружна студентська сім'я, лекції відо-мих професорів, тиша читальних залів Короленківської бібліо-теки і — праця, праця, праця! Студент пише художні твори — у газетах і журналах друкує понад десяток оповідань, повість «Стокозове поле», розпочинає роботу над книжкою про Григорія Сковороду. Але творчі наміри і плани перебила війна.
Олесь Гончар добровольцем іде на фронт, хоча й мав відстрочку від призову в армію до закінчення університету. В складі студентського батальйону поблизу Білої Церкви зустрівся з ворогом у кровопролитних боях на річці Рось. Була гіркота відступу, трудні оточенські ночі, лікування після по-ранення в госпіталі далекого сибірського міста, був незабутній визвольний похід по країнах Європи — дорогами Румунії, Угорщини, Чехо-Словаччини. Груди фронтовика прикрасили ордени Червоної Зірки, Слави і три медалі «За відвагу».
Війна стала другим університетом для Гончара. Бачене й пережите просилось на папір, і він у короткі перерви між боя-ми пише вірші. Ці «окопні поезії» сприймаються тепер як своє-рідні заготовки для майбутніх великих творів. Поет писав про солдатську дружбу, мужність і відвагу бойових товаришів, про їхню любов до Вітчизни. Ось ліричний герой прощається з дру-зями, зі своїм гвардійським прапором. Він певен, що інші солда-ти, вірні сини Вітчизни, надійно тримають його в руках:
Усе, що разом пережито,
В походах вистраждано,— все,
Я знаю, інший гордовито
Прапороносець понесе!
(«Знамено полку», 1945).
Назавжди в пам'яті письменника зостались побратими, які впали під кулями. Ще там, на висотах Трансільванських Аль

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ОЛЕСЬ ГОНЧАР (Народився в 1918 році)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок